Algemene Ledenvergadering u Vrijdag 28 maart 2012 in Uitspanning Cadsandria (nabij Siersmederij Groosman) aan de Waterpoortstraat te IJzendijke. Aanvang 19.30 uur. Agenda 1. Opening door de voorzitter 2. Goedkeuring verslag ALV 22 maart 2013 te Groede 3. Jaarverslag 2013 van de vereniging 4. Jaarverslagen 2013 van de werkgroepen 5. Financieel verslag 2013, verslag kascommissie en begroting 2014 6. Verkiezing nieuw lid kascommissie 7. Bestuursverkiezing 8. Rondvraag Pauze IJzendijke ligt als oude garnizoensstad temidden van een gebied waar we overal her innerd worden aan de strijd die eeuwen geleden tegen de Spanjaarden gevoerd werd en waarvan overal in ons landschap nog relicten zichtbaar zijn. Op veel plaatsen zijn deze overblijfselen in het kader van het Europees project Staats-Spaanse linies hersteld of beter toegankelijk gemaakt en is het project in een afrondende fase gekomen. Arco Willeboordse praat ons bij. Agendapunt 2 Het verslag van de Algemene ledenverga dering is eerder gepubliceerd in 't Duum- pje, uitgave zomer 2013. Agendapunt 3 Verenigingsjaarverslag 2013 Het bestuur van de vereniging kwam in het afgelopen jaar 12 maal vooreen reguliere bestuursvergadering bijeen. Daarnaast was er de ALV in Groede (zie afzonderlijk verslag), die door 32 leden werd bijge woond. Er werd o.a. een geactualiseerd huishoudelijk reglement goedgekeurd en dat was hard nodig, want de laatste versie dateerde uit 1981. In de nieuwe versie is vastgelegd dat tenminste éénmaal 's jaars een vergadering belegd wordt met bestuur en vertegenwoordigers van de werkgroe pen. Die bijeenkomst vond eind november plaats. Hieruit bleek onder meer de vraag naar meer door de vereniging te organise ren activiteiten. Het ledental is dit jaar verder teruggelopen vnl. tengevolge van vergrijzing en verhui zing; het ligt momenteel rond de 415. We zullen ons in dit nieuwe verenigingsjaar moeten beraden over hoe we het ledental weer kunnen laten groeien. Belangrijke bron voor nieuwe leden zijn en blijven de jeugdwerkgroepen; daarnaast moeten er kansen liggen bij eigenaren van alle nieuw verschenen onroerend goed aan de kust. Een terugkerend punt op onze beleidsagen da blijft de afstemming met organisaties die raakvlakken hebben met ons werkter rein. Zo was er het afgelopen jaar formeel overleg met de Heemkundige Kring West Zeeuws-Vlaanderen. Verder was een bestuursdelegatie aanwezig bij 3 ZMf-ver- gaderingen, werd het Symposium Biodiver siteit van Waterschap Scheldestromen be zocht en was de vereniging aanwezig met een infostand op de Morelleput-picknick, waar we Stichting Dijk- en Kreekbehoud en de Schaapskudde ontmoetten. Veel van onze aandacht ging dit jaar uit naar de ruimtelijke ontwikkelingen aan de kust in Cadzand-Bad. In een voorjaarsover leg met de gemeente wezen we op het be lang van een integrale natuurinventarisatie voor het kustgebied tussen Cadzand-Bad en de Verdronken Zwarte Polder. Parallel daaraan dachten we na, voortbordurend op Kust in Kleuren, over een breedge- dragen natuurcompensatieplan. In het laatste kwartaal werden in relatie hiermee vergaande beslissingen genomen met betrekking tot enkele op stapel staande bouwprojecten aan de Cadzandse kust. De afwegingen daarbij waren steeds geba seerd op winstkansen voor natuur en land schap. Hoe hoog schatten we die in als de juridische procedures worden voortgezet? Hoe hoog is de haalbaarheid van het plan om met meer belanghebbenden een stukje robuuste natuur langs de nog onbebouwde kustzone te realiseren? In de verwachting dat financiële middelen, voortkomend uit de getroffen schikkingen, een serieuze bij drage kunnen leveren aan de realisatie van extra natuurcompensatie, hebben we ons uit een 2-tal lopende bezwaarprocedures teruggetrokken. Wat de Zeeuws-Vlaamse flora betreft, wis selden in 2013 goed en slecht nieuws elkaar af. Bithynische wikke (Vicia bithynica) werd voor het eerst sinds 1886 weer waargeno men in Nederland en wel in W.Z.VI. Met de Vlaamse peterselie, binnen NL alleen in West Z. VI. voorkomend, ging het minder goed. Het werd niet meer aangetroffen op de bekende groeiplaatsen in ons werk gebied en dreigt daarmee definitief te verdwijnen als er geen maatregelen worden getroffen. Het behalen van biodiversiteitswinst ligt, gezien de enorme oppervlakte aan dijken en wegbermen in hun beheergebied vooreen groot deel in handen van Waterschap Schel destromen. Binnen onze vereniging is het maaibeleid van het Waterschap een vaak te rugkerend discussie-onderwerp. We moesten constateren dat bestuurlijk noch ambtelijk overleg uit 2012 winst heeft opgeleverd. Eén en ander werd afgelopen jaar met een brief in stevige bewoordingen opnieuw onder de aandacht gebracht van het Waterschapsbe stuur; hun repliek kon evenmin worden mis verstaan. We krijgen gelegenheid om, in een overleg dat gepland staat in voorjaar 2014, te praten over een constructiever manier om met elkaar om te gaan. Er is een toenemende belangstelling bij de leerlingen van 't Zwincollege om hun maat schappelijke stage bij de Landschapsbe- heerwerkgroep uit te voeren. Van een pupil ontvingen we zelfs een mooi stageverslag, waaraan we in een volgend Duumpje aan dacht zullen schenken. Agendapunt 4 Jaarverslagen van de werkgroepen Knotwerkgroep Zaterdag 12 januari gaan we er in het nieu we jaar weer flink tegenaan. Op deze mooie winterse dag zijn we bij familie Schmits aan de Olieweg te Aardenburg. Volop zon en de temperatuur ligt rond het vriespunt, zodat we ons lekker warm konden werken en dat hebben we dan ook gedaan. Met 10 man

't Duumpje | 2014 | | pagina 4