De Kiekendieven )6 spiegel in zijn hokje zodat hij zich niet al leen zou voelen. Onze jeugd van 12 tot 18 werd tot voor kort geleid door Eric Waals. Sinds kort heeft o.a. Marjolein van Viegen deze taak overgenomen en in dit artikel beste den we hieraan aandacht. Wisseling van de wacht De Kiekendieven, de jeugd van 12 tot 18 jaar, werden vanaf de oprichting geleid door Eric Waals. Eric heeft zich als natuur- gids vele jaren bijzonder ingespannen om onze jeugd op een speelse en betrokken wijze zoveel mogelijk bij te brengen over de natuur waarvan wij deel uitmaken. Helaas moet iedereen wel eens keuzes ma ken om tijd vrij te maken voor andere zaken en zo moesten we afscheid nemen van Eric. We zijn dankbaar voor het vele werk dat hij de afgelopen jaren voor de Kiekendieven heeft verzet. De vereniging is erg gelukkig geweest door vrij snel een opvolgster te vinden in de per soon van Marjolein van Viegen. Marjolein wordt terzijde gestaan door Dilia Timmers die ook betrokken is bij de Visdiefjes. Al onze jeugdigen kennen Marjolein van haar vertellingen en van haar werk als die renpreparateur, waaraan ook in dit blad al eens aandacht werd geschonken. Onze Kiekendieven kunnen inmiddels terug zien op een zeer geslaagde activeit en we laten verder Marjolein aan het woord. en zat ons angstig aan te kijken, maar volgens Marga zou het met hem wel goed komen. Wij, Dilia en Marjolein, keken elkaar aan, want met "Onze Kiekendieven" zou het ook vast goed komen. Ze waren super nieuwsgierig, stelden vragen en waren overal als de kippen bij om in iedere volière te kijken. Een Buizerd met een ontstoken oog, een zieke Merel, wat misselijke duiven, allerlei soorten en maten vogels waren er. In het park waarvan de Mikke deel uitmaakt, liggen grote waterpartijen en in een van de bomen zaten 3 Kwakken: zulke vogels had den we nog nooit van zo dichtbij gezien. We zagen een oefenzwembad voor herstel lende watervogels. En wie heeft er ooit een Jan van Gent van dichtbij gezien? Wist je dat hij hele bijzondere ogen heeft, in diver se tinten blauw, en in de paartijd bovendien blauwe voeten en géén neusgaten Marga testte onze kennis: "Waar broedt een Jan van Gent Wouter"In Gent!". Marga: "Ja, Wouter, fout antwoord, maar een 10 voor je humor." In de binnenverblijven waren de kooien met jonge dieren: een baby-merel die om het uur gevoed moest worden, lelijke jonge punk-duiven en een baby-eendje met een Kylian had het te kwaad in de ruimte waar ze muizen fokken: het was er benauwd, stonk naar muizen en Marga vertelde enthousiast hoe de muizen levend gevoerd worden aan de roofvogels Kylian besloot, als een echte natuurliefheb ber, toch maar liever buiten te zijn en te kijken naar de bijzondere vogels. In de grote buitenvijver zwommen veel vogels, die "te invalide" waren om nog uit te zetten in de vrije natuur. Het waren wel rare vogels: een Grauwe gans die verkering had met een witte gans. Een mooi eendje dat Sotsji heet, een Ooievaar zonder hoogte vrees (opmerking van Wouter), een witte zwaan die een date ging krijgen met een Zwarte, een eend met een hoedje op. Kortom: een "nat rariteitenkabinet." Bij De Mikke heb je ook een bezoekers ruimte met prachtige vitrines vol opgezette dieren. Marjolein, als dierenpreparateur, kende dat al omdat zij er wel eens een demonstratie gegeven heeft. In de vitrines zijn situaties uitgebeeld van vogels en zoogdieren die door menselijk handelen zijn overleden. Een Kerkuil aan prikkeldraad, een meeuw die door een auto is aangere den en een gebroken vleugel heeft en een torenvalk die een schot hagel heeft moeten verduren. Maar ook een prachtige grote opgezette Oehoe. Super veel te zien en te leren Tja, zo'n vogel- en zoogdierenopvang bezoeken is erg leuk, maar eigenlijk wilden onze Kiekendieven zelf ook wat doen. Mis- Bezoek aan De Mikke De Kiekendieven vonden het bezoek aan de vogel- en zoogdierenopvang in Middelburg een goed idee. Vrolijk stapten ze in de auto en al kletsend vloog de reistijd om. Om bij De Mikke te komen, wandelden we door het prachtige park van landgoed Toren- vliedt. We passeerden een grote vijver met bloei ende narcissen, zingende vogels en bloei ende bomen maar onze kinderen hadden er geen oog voor. Het pas opgeknapte park stond vol spannende verbouwde bunkers en speeltoestellen; daar loerden ze naar. Bij de Mikke aangekomen, werden we gastvrij onthaald door Marga, die ons een uitgebreide rondleiding gaf. En waar gaan onze Kiekendieven als eerste naar toe: naar "een bruine kiekendief, die niet uitkeek met oversteken." Hij had een lamme vleugel

't Duumpje | 2014 | | pagina 16