De Visdiefjes 17 De eerste activiteit in 2014 op 15 februari was weer een groot succes. Sabine Rausch laat u meegenieten. schien een jong eendje voeren? We weten nu hoe we een zwaan moeten optillen. Namelijk door zijn kop om te draaien. Nee, niet zijn nek, maar zijn kop I En de laatste opdracht was de spannendste:Willen jullie voor ons 2 jonge haasjes en 1 jong konijntje uitzetten in de Braakmanbossen?" Daar hoefden ze niet lang over na te denken Graag! Laura kreeg een doos waar ze in zaten, ste vig met plakband verzegeld, anders hadden we zeker stiekem wel even gekeken. Geen moment heeft Laura de doos losgelaten, zelfs niet op de terugweg door het park. De jongens wilden nog even van de kabelbaan, maar Laura gunde zich dat niet: ze moest op de diertjes letten. Na lang overleg hebben we in de Braak manbossen de juiste plaats gevonden om ze uit te zetten en vol spanning openden we de doos. Ach, 3 schattige pluizenbol- letjes. Voorzichtig zetten we ze in het gras. Eén haasje verdween gelijk in de bosjes, het konijntje ging direct gras eten en een dom haasje wilde maar niet uit de doos komen. Totdat Dilia de doos zachtjes begon om te keren. Daar zaten we: Laura, Wouter, Kylian, Dilia en Marjolein in de mooie natuur onder de stralende zon te kijken naar het haasje en konijntje die maar niet wegliepen. Ze werden geaaid en bekeken en uiteindelijk maar in de bosjes gezet, want wij moesten toch een beetje op tijd thuis zijn. Anders hadden we er nu nóg gezeten. We konden terugzien op een prachtige middag. Als jullie zelf ook eens De Mikke willen bezoeken, kijk dan maar eens op de website www.demikke.nl Ga je ook een keer mee met ons Je moet wel tussen de 12 en 16jaarzijn. Wat we de volgende keer gaan bezoeken, blijft nog even een verrassing. Als je je nu aanmeldt, krijg je een uitnodi ging als we weer op stap gaan. Je kunt je aanmelden bij Marjolein: Cathelinehof@gmail.com 06 -11286633 of bij Dilia: dilia.timmers@inter.nl.net 06 - 13755647 Like onze Facebook pagina! https://www.facebook.com/pages/De-Kie- ken-dieven-tDuumpje/812053245474824 Zaterdag 15 februari zijn we de eerste keer in het nieuwe jaar met een groep enthou siaste kinderen aan de slag geweest in de schuur van Het Zeeuwse Landschap, leder een was blij dat we daar terecht konden, want het woei verschrikkelijk hard die dag. Deze dag stond het maken van een insec tenhotelletje op het programma. Er was heel wat voorbereidend werk geleverd door ons vaste team, bestaande uit Dilia, Irene en Frans. En niet te vergeten Pieter Simpelaar die met zijn twee rechterhanden samen met Frans al heel wat op maat gezaagd en gereed gezet had voor de jeugd. Met een groep van 15 kinderen gingen we aan de slag na eerst uitleg gekregen te hebben van Dilia waarom het zo belangrijk is dat we zo'n hotel voor onze zoemende en fladderende vriendjes ophangen. Wat uitleg ook voor papa's en mama's: zo'n "insectenhotel" zit vol met buisjes, hoekjes en gaatjes, waarin insecten kunnen over winteren. Met name lieveheersbeestjes en vlinders maken hiervan gebruik naast bijen, wespen etc. Er is in onze dichtbebouwde wereld voor insecten steeds minder schuilgelegenheid en we kunnen door het ophangen van zo'n insectenhotel voor wat extra beschutting zorgen. We rouleerden in 2 groepen en de kinderen timmerden, zaagden en knipten er lustig op los. Beetje bij beetje kwam er zicht op het eindresultaat. Niemand klaagde dat het soms zwaar was om bamboe door te knip penallemaal stoere jongens en meiden die er echt helemaal in opgingen. Ook wij, begeleiders, werden aangestoken door het zaag- en knipvirus en waren al net zo enthousiast als de rest van de groep. Ook aan de inwendige mens was gedacht en na de pauze gingen ze verder met het voltooien van hun eigen hotel. Sommigen waren al klaar en konden een snoer rijgen met pinda's en of een vetbolletje maken voor de vogels. En als het leuk en gezellig is, gaat de tijd al tijd te snel. Voordat we het wisten, kwamen de ouders hun kroost weer ophalen, leder was blij met het zeifin elkaar gezette insec tenhotelletje en ging moe maar voldaan naar huis. Ook wij als begeleiders waren natuurlijk blij dat we konden terugzien op een geslaagde middag. En we mogen niet vergeten enke le ouders te bedanken die hun materiaal, snoeischaren etc. beschikbaar hebben gesteld voor deze middag Na alles opgeruimd te hebben, gingen ook wij met een goed gevoel naar huis. Op naar de volgende activiteit Allemaal e\ ven luisteren naar de juf (Saffie Rausch).

't Duumpje | 2014 | | pagina 17