f9 vrijkomende gronden wordt straks intensief landbouw bedreven waar zeer regelma tig met 'gewasbeschermingsmiddelen' gewerkt wordt, die iedere biodiversiteit doeltreffend om zeep helpen. Tevens wezen we de gemeente erop dat men een biodiversiteitsdoelstelling onder tekend heeft, en dat we ons afvragen hoe deze beleidsdoelstelling in dit geval tot uitdrukking wordt gebracht. Na ontvangst van de zienswijze ontvingen we de mededeling dat onze zienswijze behandeld zal worden in de commissie bezwaarschriften en vooruitlopend op deze zitting kregen we het verzoek van een ZLTO-jurist als vertegenwoordiger van onze landbouwer om eens te komen praten. We zijn tot een compromis gekomen waarbij de gemeente nodig is om het compromis vast te leggen bij de komende wijziging bestemmingsplan buitengebied. We zijn nu in afwachting van ons verzoek aan de gemeente Sluis of men hieraan medewer king wil verlenen. Grondstort Passageule Enkele weken geleden ontvingen we een melding dat een zeer forse hoeveelheid grond gestort was op de oever van De Linie. Nu hebben we in het verleden al meer met dat bijltje gehakt en als je even niet oplet is er een kreekrand bestort of een drinkput dichtgereden en zie dan maar eens datje dat hersteld krijgt. Het perceel ligt net naast gronden van Staatsbosbeheer, maar daar wist men van niks. Het waterschap gebeld en opzichter De Ritter vertelde ons welwillend dat het waterschap natuurvriendelijke oevers aanlegt iets westelijk van de Ketelaarstraat en de uitkomende gronden even een eindje verder op de kant gezet had tot het moment dat een landbouwer de grond na roven oogst kon inschikken. Het perceel waarop de grond gezet is, wordt te zijner tijd ook van natuurvriendelijke oevers voorzien, waarmee men perfect aansluit op de gronden van Staatsbosbeheer langs de Linie, westelijk van de Ketelaarstraat. Naar mate gebieden steeds intensiever benut worden (zie artikel over Statendijk) wordt het verbinden van losse gebiedjes des te belangrijker en we zijn verheugd dat het waterschap deze taak voortvarend uitvoert. Vorig jaar heeft het Waterschap eenzelfde grote karwei uitgevoerd langs de Kanaal- weg richting SluisseVeer. Eveneens een be langrijke verbindingszone, ditmaal richting Draaibrug. We rapporteerden hierover in het Duumpje van afgelopen winter. Het baggeren van Het Grote Gat is geheel volgens plan gegaan en we ontvingen be richt van het projectbureau van het water schap dat de klus ruim voor het aanbreken van het broedseizoen geklaard was. Reparatieclub In een eerder Duumpje berichtten we over de reparatieclub in Breskens: een aantal vrijwilligers, waaronder een viertal ac tieven van 't Duumpje die in dit verband duurzaamheid nastreven door kapotte apparatuur zo mogelijk een tweede leven te gunnen. In de kelder van Sietz Leeflang aan de Dorpsstraat in Breskens werden we echter wat kleinbehuisd en dinsdagmiddag 6 mei maakten we voor de eerste keer gebruik van de ruime schuur van mede-reparateur Jan de Zwart aan de Marolleput. Om te voorkomen dat mensen in Breskens voor een gesloten deur zouden komen te staan, hadden we de verhuizing in de PZC, enkele locale bladen en via mail aange kondigd. Zoveel streekgenoten bleken het verhuisbericht gelezen te hebben, dat we overstelpt werden met reparatieklussen. Nu dus zaak om alles weg te krijgen voor de eerste dinsdag in juni Hoogbouw Cadzand Wat betreft Hoogbouw Cadzand zijn we in overleg gegaan met Compagnie het Zoute die een financiële bijdrage zal leveren ten behoeve van aanleg van compensatiena- tuur in de Vlamingpolder die ook op de schop gaat. Cadzand - Duinhof Oost In de hoek van deze Vlamingpolder be vinden zich enkele boomkikkerputten die moeten verdwijnen om verdere bebou wing door o.a. De Compagnie mogelijk te maken. In dit geval was een Flora- en Faunatoets uitgevoerd en ingediend bij de Dienst regelingen van het ministerie. Deze dienst gaf een ontheffing op volgens ons ronduit minder valide argumenten. We zijn in bezwaar gegaan, en ook hier hebben we een compromis bereikt met De Compagnie die aanmerkelijk zinniger en uitgebreider mitigerende maatregelen zal treffen dan oorspronkelijk in de plannen voorzien was. Tienhonderd Polder In de Tienhonderdpolder werkt een aantal belanghebbenden plannen uit voor de gronden benoorden de Tienhonderdste Middenweg. Met de toegezegde gelden voor mitigatie elders proberen onze ver tegenwoordigers hier het natuurbelang overeind te houden. Tot nu toe zouden we graag zien dat gemeente Sluis hierin wat voortvarender optrad. Als we echter de missie van het nieuw aan getreden bestuur in ogenschouw nemen (we lezen in de PZC de kop "Coalitie Sluis wil mensen en zaken verbinden") hebben we er het volste vertrouwen in dat het wel goed zal komen. Cadzandria Badhuis Het horecacomplex boven op de dijk als je bij het dagjescentrum naar boven rijdt, is eigenlijk een allegaartje, waar qua natuur niks mis mee is. Men vindt echter dat de huidige bebouwing detoneert in een toon aangevende badplaats en nu heel Cadzand op de schop gaat, is ook hier nieuwbouw voorzien. Zowel door De Blanke Top, als door het links hiervan gelegen Cadsandria, nu aangeduid met 'het Badhuis.' Beide complexen liggen geheel en al in de schaarse en kwetsbare duinen, dus vergen extra aandacht. Wat Het Badhuis betreft wa ren we betrokken bij enig vooroverleg en hierin hadden we een aantal opmerkingen gemaakt, waarmee echter weinig gedaan is. Dat is uiteraard het goed recht van de on dernemer, net zoals het nu ons goed recht is, een flinke zienswijze op poten te zetten en in te dienen. Wordt vervolgd. Bietendam Zuidzande Ten behoeve van aanleg van een grotere bietendam waren, zonder vergunning, een aantal monumentale knotwilgen gekapt. Na veel ambtelijke actie zijn we uiteindelijk tot een compromis gekomen dat de land bouwer op een aangrenzende dijk met veel 'gaten in de beplanting' deze zou voorzien van nieuwe aanplant met wilgenstaken. Dat is gebeurd, maar door de erg warme en dro ge zomer hebben weinig staken overleefd. We hebben opnieuw contact gezocht met onze planter die net na de winter alle niet aangeslagen staken heeft vervangen. Kustwerk Nieuwvliet We meldden al eerder dat De Roompot in het project Kustwerk Nieuwvliet 3 cam pings in Nieuwvliet (Pannenschuur, Bos- hoeveen Hof ter Wilgen) samenvoegt. We hadden hier wat opmerkingen neergelegd in een zienswijze die bij gemeente Sluis niet de aandacht heeft gekregen die we graag zouden zien. En zo waren er velen die, net als wij, hun procedure voortzetten voor de Raad van State. Een datum voor de behan deling van dit project is nog niet bekend.

't Duumpje | 2014 | | pagina 19