Nachtdierenkamp ti Samen met De Steltkluut organiseerden we vrijdag 29 juni en zaterdag een nachtdierenkamp. Begeleidster en gids Sabine Rausch doet verslag en maakte ook foto's. nachtvlinders aan te trekken. Gelukkig werd het droog genoeg om een kampvuurtje te maken en onder het genot van een glaasje fris mochten de kinderen marshmellows branden. Het werd al aardig donker en de lamp kon aan om nachtvlinders te lokken. Deze kwamen op het licht af, gingen dan op een gespannen laken (stil)zitten en zo konden Voor onze jeugd was weereen leuken leerzaam weekend gepland en dit keer in combinatie met de jeugdgroep van de Steltkluut, de Stekkertjes, en onze Visdiefjes. Net als vorig jaar bij de Braakmanboerde rij gingen we kamperen, maar nu echt in het "wild" in het natuurgebied Canisvliet bij Westdorpe. Met een groepje van 18 kinderen en begeleiders werd een kampe ment opgezet, werden ouders uitgezwaaid en hierna kon het avontuur beginnen. Het weer was ons niet helemaal goedgezind, maar niemand die daar over klaagde. Muizenvallen Het eerste wat op het programma stond was muizenvallen controleren. We werden opgesplitst in 2 groepen, zodat ieder een stuk bos kon controleren. Deze diervrien delijke muizenvallen waren daags tevoren uitgezet met een beetje lokvoer erin om de muizen te laten wennen. En nu was het de taak om de valletjes op scherp te zetten. De teleurstelling was dan ook groot, toen bleek dat onverlaten het overgrote deel van de vallen hadden meegenomen. Al het werk bijna voor niets.... maar gelukkig werden er toch nog enkele gevonden en bleek er bij één groep toch een muis in gekropen. Een mooie bosmuis, net als vorig jaar. Vlinders Daarna hebben we een spelletje memorie gedaan met dingen uit de natuur, wat leuk en leerzaam was. Bas en Jens waren inmid dels ook gearriveerd en installeerden een nachtvlinderval. Ondertussen maakten we een vlindersmurrie met zoetigheden als honing en geprakte banaan om deze met een borstel aan de bomen te smeren om zo we ze goed bekijken. Bas wist er heel veel over te vertellen en er werden o.a. huismoe dertjes en diverse uiltjes ontdekt. Ook de bomen 'met de smurrie' werden gecontro leerd en er zat een hele slimme kikker on deraan de boom te wachten op een lekker hapje dat wel eens naar beneden zou kun nen vallen. Hierna moesten we nog even opwarmen bij het kampvuur, hier en daar werd er al eens gegaapt, het werd steeds stiller rond het kampvuur en niet veel later lag iedereen lekker warm in z'n tentje. Zaterdagochtend De volgende morgen verscheen iedereen fris en fruitig aan het ontbijt... sommigen met wat opstartproblemen, maar dat was van korte duur, want goed en wel klaar met het ontbijt begon het weer te druppelen. Jens wist nog heel veel te vertellen over de insecten, die waren gevangen in beker tjes die de kinderen in de grond hadden ingegraven. Zo konden de insecten er wel in lopen, maar er pas uit nadat we ze goed hadden kunnen bekijken. Dan is het tijd voor de 2e controleronde van de muizenvalletjes. Ook dit keer geen geluk: alle vallen stonden nog open en alleen een naaktslak die zich te goed deed aan al het

't Duumpje | 2014 | | pagina 13