lekkers. Het argument van de kinderen was heel logisch...."zou jij de deur uitgaan als het zulk slecht weer was.en daar zat toch een kern van waarheid in. Daarna de fuiken wezen controleren, onder tussen waren de regendruppels in een se rieuze plensbui veranderd en ook de wind was flink aangewakkerd, maar geen kind dat mopperde. Gelukkig waren de fuiken er nog steeds en daarin een flinke waterkever die zich te goed had gedaan aan enkele visjes, waarschijnlijk stekelbaarsjes. Ook vonden we er nog een waterschorpioen en bootsmannetjes. Ondertussen was het weer zo slecht ge worden dat besloten werd om de ouders te vragen eerder hun kroost te komen ophalen. Gelukkig bleef het humeur van de kinderen opperbest, ondanks dat het water zowat uit de laarzen liep. De tenten waren met behulp van vader en moeder snel afgebroken en met nog een appeltje voor de dorst gingen ze op huis aan, lekker onder een warme douche. Alle leidinggevenden bleven nog even om de "restjes" op te ruimen en toen ook zij gereedstonden om hun warme thuis op te zoeken, stond ik daar met een auto die geen zin had om te starten.... Nadat ik Marjan verzekerd had, dat alles goed zou komen en zij met een gerust hart naar huis kon, moest ik nog even wachten op hulp uit het westen en accepteren dat ik toch pas iets later zou kunnen genieten van het warme bad en die beker warme chocomelk. Tot slot dank aan alle begeleiders van de Stekkertjes en de Visdiefjes, Bas, Jens en Staatsbosbeheer. Zonder jullie hadden we dit kamp niet kunnen organiseren. Tot de volgende activiteit Tabel 2 (hoort bij artikel Bloeiende akkerranden, blz. 17) Verslag excursie FAB-akkerranden. Hoeve Dierkensteen Datum opname: 24 juli 2014 Omstandigheden: bewolkte lucht Waarnemers: Anna Almekinders, Els en Han Risseeuw en Walter de Milliano. Sintjansvlinder (Zygaena filipendula) op af gerijpte ganzenbloem in driejarige FAB-akkerrand, strip 1, Hoeve Dierkensteen Oostburg, Bijeenkomst van de Vlinderwerkgroep van 't Duumpje, 20 juli 2014 (Anna Almekinders) Vlinders insecten in de akkerrand Zwartsprietdikkopje 114 Groot koolwitje 1 Klein koolwitje 13 Klein geaderd witje 5 Bruin blauwtje 1 Icarus blauwtje 7 Atalanta 1 Kleine vos 12 Dagpauwoog 5 Oranje zandoogje 18 Bruin zandoogje 9 Gamma uil 13 Sint-Jansvlinder (6 vlekken) 1 6 vlek ken Grasmot 7 Boktor 4 Soldaatje 2 Zweefvlieg 4 totaal 17 soorten 217 ex. Planten in de akkerrand Duizendblad veel bloei Wilde cichorei veel bloei blauw Luzerne bloei Witte rode klaver bloei Rolklaver bloei Harig wilgenroosje bloei Rucola bloei Ganzenbloem bloei Melkdistel bloei Akkerdistel bloei Speerdistel bloei Honingklaver wit geel bloei Wilde margriet bloei Brandnetel Grassen bloei waarschijnlijk meer

't Duumpje | 2014 | | pagina 14