Inhoud Duurzame voeding Bietendam, ideale biotoop voor bedreigde kamillesoort VELT in Zeeuws-Vlaanderen Excursie in de Euregiotuinen Slakken in de Zwarte Polder Roofvogelseizoen 2014 Nachtdierenkamp Bloeiende akkerranden, nuttig en mooi Korte berichten Veldwaarnemingen Activiteiten Adressen 4 7 8 9 10 12 13 15 18 20 22 24 Jaap de Hulster Awie de Zwart Jos Kroes Pieter Simpelaar Franky Bauwens Johnny du Burck Sabine Rausch Walter de Miiliano - "Het ergste vlees is rundvlees" 6 - De een z'n brood, is de ander z'n dood18 - Nationale natuurwerkdag 18 - Euro Birdwatch 18 - Visatlas Nederland 18 - Meer over vissen (en boomkikkers) 18 -Waterkelder Verloren Kostje 19 - Kap lindes Tivoli Uzendijke 19 -Civil servant 19 - Herinrichting Schoondijke 19 - Statendijk4 19 - Imidacloprid (e.a.) 19 Reggy van Poecke Op de voorpagina: Een jonge, net uitgevlogen en geringde havik (Johnny du Burck) De visserijfeesten liggen weer enkele weken achter ons en dat betekent dat de vakanties op hun eind lopen. Het werk binnen de vereniging gaat echter gewoon door, terwijl u genoot van zee, strand, natuur of verre oorden. Zo werd een advies gepubliceerd over de aanleg van strekdammen in de Westerschelde. Voor herstel van de natuur in de Westerschelde is in 2005 afgesproken dat er 600 hectare nieuwe natuur door ontpoldering gerealiseerd moet worden. De provincie probeert onder die afspraak uit te komen door als alternatief strekdammen aan te leggen en bestaande dammen te verhogen en op die manier nieuwe schorren en slikken te creëren. Vogelbescherming kwalificeert deze oplossing als broddelwerk en heeft hiertegen bezwaar aangetekend. Ze wordt nu in deze opstelling gesteund door het deskundigenrapport, dat mede het oordeel van de Raad van State moet vormen. Er moet nog blijken op welke wijze de Raad het rapport in haar uitspraak verwerkt, maar Vogelbescherming staat pal voor natuurbehoud in Nederland. En dat is een opsteker in een land waar veel andere instellingen door politiek ongenoegen gedwongen worden erg veel water bij de wijn te doen. Onze vereniging zit in een vergelijkbaar parket bij onze inzet om Cadzand-Bad, Nieuwvliet-Bad en omstreken te laten ontwikkelen op een manier die ook over 30 jaar nog op waardering kan rekenen. En dat is geen sinecure temidden van beleidsmakers en marktpartijen die door een heel andere bril kijken. Veel zuiderburen begrijpen er niets van. Ze hebben altijd huizenhoog opgekeken tegen onze planologie die ze in België zo node misten en ze ondervinden nu dat de Nederlandse kust op dezelfde wijze 'ontwikkeld' wordt als hun Belgische kust van Knokke tot aan de Franse grens. En dat was voor hen juist reden hun eigen kust te mijden en onze stranden op te zoeken. Verder in deze uitgaaf teksten over duurzaam voedsel, de oprichting van de ecologische tuindersvereniging VELT Zeeuws-Vlaanderen en slakken in de Zwarte Polder. Redacteur Walter de Milliano vormt, gaande zijn onderzoek naar FAB-randen, steeds meer conclusies, maar er blijven ook veel vragen. In de Korte Berichten treft u de bekende mengelmoes van mededelingen, kleine en grote ergernissen die ons bezighouden. De redactie hoopt u met deze uitgaaf een afwisselend menu voor te schotelen en wenst u vee! leesplezier.

't Duumpje | 2014 | | pagina 3