Een kauw in de schouwe Zeeuwse vogelaarsdag 11 Ons vogelwerkgroeplid Jan Spinnewijn die IJzendijke en omstreken onder zijn hoede heeft, werd gebeld door een mede-be woner uit het grensgebied bezuiden Petit Paris. Die dronk op een mooie zomer avond op zijn terras een pilsje en in een schoorsteen vlakbij hadden al enkele jaren kauwen gebroed. Maar nu zag hij daar kerk uilen rondvliegen en dat wekte toch enige verbazing. Jan onderhoudt ook goede contacten met de vogelwerkgroep net over de grens, Vogelwerkgroep Noord Oost-Vlaanderen en samen met hun uilenspecialist en fotograaf Danny Camerlinck werd het dak beklom men. Daar bleken de kerkuilen de eerder broe dende kauwen verjaagd te hebben om zelf een nest te gaan bouwen. Een tweetal jonge kerkuilen blaakte zo te zien van ge zondheid, maar was nog niet vliegvlug. Een ideale gelegenheid om ze te ringen en op de foto te zetten. Noch onze Belgische uilenspecialist Danny Camerlinck, noch andere vogelwerkgroep- leden hadden ooit meegemaakt dat een kauwennest gekraakt werd door een kerk uil. Ook binnen de gelederen van 't Duum- pje waren we dit nog nooit tegengekomen. Maar eens moet de eerste keer zijn. Vogelwerkgroep Noord Oost-Vlaanderen bestrijkt de gemeenten vanaf Maldegem tot Wachtebeke en van Aalter tot Sint Laureins. leder jaar wordt ergens in Zeeland de Zeeuwse Vogelaarsdag gehouden. Zo leid de onze vogelwerkgroep enkele jaren gele den veel vogelaars uit de rest van Zeeland rond langs onze prachtige natuurgebieden. De dag wordt (door de meesten) afgesloten met een gezamenlijke maaltijd. Want bui tenlucht maakt hongerig (en dorstig!). Dit jaar werden de Zeeuwse vogelaars ver wacht op Schouwen-Duiveland. 't Duumpje werd ditmaal vertegenwoordigd door Luciën en Emmie Boerjan en Jan en Thea Spinnewijn. Jan doet hieronder verslag: Wij vertrokken in Zeeuws-Vtaanderen met dikke mist maar dichterbij Schouwen werd het weer steeds beter. We werden om half 10 ontvangen met koffie, een bolus en een dia-presentatie. Hierna al lemaal met de auto met fietsen erop richting Heerenkeet. Onderweg diverse keren uitge stapt en vogels waargenomen. In de Heerenkeet geluncht en dan op de fiets rond het plan Tureluur. Veel vogels waargenomen met twee bijzon dere waarnemingen: - Een grote mantelmeeuw was een dikke pa ling aan het vangen die hij opat (zie foto's). - De tweede waarneming was een roofvogel in de lucht met prooi die hij geregeld losliet. Intussen was de zon ook weer van de partij en rond 17u waren we terug bij de Heerenkeet. In totaal waren er 23 personen die aan de vogeldag deelnamen en genoten van een geslaagde en leerzame dag. Een flinke paling (Alex van Hérrewege

't Duumpje | 2014 | | pagina 11