Picknick met de Schapen 1*1 Zoals vorig jaar waren onze Visdiefjes ook dit jaar op 25 augustus actief tijdens de jaarlijkse Picknick met de schapen op de terreinen van B B De Morelleput te Nieuwvliet. ngedwongen samen zijn. Dit jaar waren de weergoden ons aanmer kelijk beter gezind dan vorig jaar en dat was te merken aan de bijzonder goede op komst, en niet alleen van onze Visdiefjes. Er was weer een route uitgezet en ieder uur startte een zoektocht met een van de jeugdgidsen in de poelen met loeppotjes en zoekkaarten. Zo kon ieder geïnteres seerd kind (en ook volwassene) kennis nemen van de wondere wereld die zich normaliter aan ons oog onttrekt. Onder enthousiaste begeleiding van Soan Lan, Dilia, Frans en Irene beleefden veel kinde ren weer een buitengewoon leerzame en inspirerende middag en na afloop konden we een zestal nieuwe Visdiefjes begroeten. Maar er was die dag aanmerkelijk meer te doen. Op het druk bezochte terras ont haalde Arno Boomert ons op lekkernijen van de barbecue, voor een frisse dronk was eveneens gezorgd en een echte ijscoboer zorgde voor een waardige afsluiting van het diner. De proeverij werd muzikaal omlijst door het Maranta duo dat aan de ambiance bijdroeg met folkmuziek. En niet alleen op het terras was het goed toeven. Over heel het terrein verspreid za ten groepjes bekenden, op het warme gras, relaxed en zo kreeg je de indruk dat er een groot familiefeest aan de gang was. Naast informatiekraampjes van Zeeuws Landschap, Duumpje, reparatieclub etc. waren er kraampjes met streekprodukten en kon men met eigen ogen zien hoe op ambachtelijke wijze "sukerspekk'n" werden gemaakt. Behalve deze babbelaars waren de versgebakken pannenkoeken niet aan te slepen ook de vers gemaakte soep vond gretig afrtrek. Dat alles begeleid door vrolijke deuntjes van het draaiorgel De Mar griet. Qua ambachtelijkheid kon u ook uw hart ophalen bij de stand van Siersmederij Pladdet en als u iets van biologische rozen wilde weten, stond De Bierkreek u met raad en daad terzijde. En dat is maar een kleine greep wat er aan aan informatie voor u uitgestald was. Verder kon je zelf aan de slag met scha penwol, uitgebreid geïnformeerd worden over het maken van kleding, je uitleven in het spelen van krulbol of 'jeu de boules' onder deskundige leiding van leden van de bolclubs uit Groede en IJzendijke. Kortom: u kunt het zo gek niet bedenken, of er was wel aan gedacht. Nieuw dit jaar was ook een kofferbak verkoop. Een nieuw fenomeen en variant op de alombekende rommelmarkt. Met dat verschil dat u zich bij de rommelmarkt we zenloos sjouwt om al uw overtollige zaken naar uw vierkante meter 'etalage' te slepen, terwijl u bij een kofferbakverkoop uw heilige koe naast soortgenoten parkeert,

't Duumpje | 2014 | | pagina 14