15 uw kattebak opent en direct met de nering kunt beginnen. En er was niet alleen aandacht voor de na tuur naast de deur. Natuurfotograaf Ludo Goossens gaf in de schuur de ene voorstel ling na de andere. Het was even een moment van rust temidden van de kaleidoscopische middag eromheen. Mocht u dit onderwerp gemist hebben, dan is er niks aan de hand want op www.ludogoossens.be krijgt u ook een beeld van hoe mooi en broos onze na tuur kan zijn. beeldbepalend zijn voor het aanzien van onze streek. En dat aanzien geldt niet alleen de eigen bewoners, maar evenzeer de voor ons landje zo belangrijke recreanten. Het was dus een gezamenlijk belang van provincie, waterschap, gemeente en natuurbeherende organisaties als Zeeuws Landschap en Staatsbosbeheer om te zoeken naar werkbare oplossingen. Een van de voornaamste projecten is het laten voortbestaan van een schaapskudde die zowel waterschap als Zeeuws Landschap het beheer van dijken uit handen neemt en tevens een lust voor het oog is voor iedere liefhebber van rust en ruimte in ons buitengebied. Omdat de prijzen van schapenvlees en - wol niet echt aantrekkelijk zijn, kostte het de afgelopen jaren buitengewoon veel hoofdbrekens om de kudde op de been te houden. Nu overal fors bezuinigd wordt, zal ook een einde te komen aan de provinciale subsidie, waarmee het voortbestaan van de kudde direct bedreigd wordt. Nu is het zo dat instellingen als waterschap, Zeeuws Landschap en Staatsbosbeheer veel geld kwijt zijn aan het maaien van dijken en andere terreinen terwijl je dat ook (deels) aan de schaapskudde zou kunnen overla ten. Hiermee wordt de kudde van werk en dus inkomsten verzekerd, die hard nodig zijn om het voortbestaan van de kudde ze ker te stellen. Hiernaast is de stichting hard bezig mogelijkheden te onderzoeken om de inkomsten van de kudde op te krikken. Want iedereen is van mening dat de kudde een onlosmakelijk onderdeel vormt van ons Zeeuws-Vlaamse landschap. Als iemand even genoeg had van de buiten lucht, stond de spelletjesschuur ter beschik king, maar de meesten prefereerden het mooie weer buiten. Achter de schuur gaven herders voortdu rend demonstraties met hun herdershon den in het kunstig 'besturen' van de kudde, het door de honden laten opsplitsen van de kudde in kleinere groepen, het terughalen van enkele 'afzwaaiers' en dat alles na een kort fluitje van de herder. Deze picknick met de schapen werd evenals voorgaande edities weer georganiseerd door de Stichting Dijk- en Krekenbehoud West Zeeuwsch-Vlaanderen. Stichting Dijk- en Krekenbehoud West Zeeuwsch-Vlaanderen De "Stichting Dijk- en Kreek" is vele jaren geleden opgericht toen bij veel landinrich tingsprojecten niemand geïnteresseerd bleek in overhoekjes, onrendabele dijken en kreekoevers, terwijl deze zonder meer

't Duumpje | 2014 | | pagina 15