Korte berichten 17 Ook ditmaal weer een rijke verscheidenheid aan zaken die het afgelopen kwar taal, en soms al veel langer, spelen binnen de vereniging. Ook onderwerpen die slechts zijdelings de vereniging betreffen, kunt u hier aantreffen. Verzameld door Jaap de Hulster Busexcursie 2015 Het is weer al enkele jaren geleden dat we met een bus naar de Belgische potpolders afreisden, dus tijd voor weer een traditonele verenigingsactiviteit. Awie de Zwart heeft een opzet gemaakt om zaterdag 4 juli 2015 met een bus door West Zeeuwsch-Vlaanderen te toeren, langs suc cesvolle Nieuwe Natuur. Juist deze datum is gekozen omdat dan in de natuur het meest te zien is, terwijl het broedseizoen (net) afgelopen is en alle natuurgebieden voor ons toegankelijk zijn. Zoals gebruikelijk zal een eigen bijdrage worden gevraagd. We werken nog aan een aantrekkelijk programma, maar indien u een (niet al te vrijblijvende) interesse heeft mee te gaan, kunt u dit laten weten via secretariaat@duumpje.nl. Dan houden we u op de hoogte. Het definitieve programma komt natuurlijk ook in dit blad. Maar we hopen voor die tijd de bus al een eind vol te hebben. Internetsite van 't Duumpje Binnen onze vereniging wordt erg veel werk verzet, maar het komt toch op een betrek kelijk gering aantal mensen neer. De vogelherkenningscursus, die begin dit jaar zeer succesvol was, heeft een aantal nieuwe actieve vogelaars opgeleverd. Dat is prachtig, maar er zijn binnen de vereniging meer taken die aandacht kunnen gebrui ken. Als bestuur weet je natuurlijk welke activiteiten wat stiefmoederlijk bedeeld worden, maar als niemand zich een aan dachtsgebied toeeigent, moet je je daar bij neerleggen. Zo zijn we al geruime tijd op zoek naar iemand die de Internetstek van onze vereni ging regelmatig van vers voedsel wil voor zien. Nu doen enkele mensen dat er 'een beetje bij' naast hun andere taken binnen de vereniging. Toch is het beter dat iemand ons Internet als hoofdactiviteit onder zijn hoede zou willen nemen. Onze internetpagina's zijn zo ingericht dat iedereen ze eenvoudig kan bijwerken, maar eigenlijk is dat bijzaak. Hoofdzaak is dat iemand zich bekommert om het zelfstandig aanleveren van ideeën die ervoor zorgen dat de site up to date is en blijft. Dus het aanleveren van 'content.' Maar als iemand het leuk vindt alleen de site bij te houden, is dat natuurlijk ook prima. Andere werkgroepen En er zijn natuurlijk meer werkgroepen die actieve leden kunnen gebruiken. Zo probeert de planologiewerkgroep met man en macht de ontwikkelingen binnen de streek enigszins in de door ons gewenste banen te leiden, maar dikwijls moeten er keuzes gemaakt worden: waar besteden we tijd aan, en wat laten we, noodgedwongen, lopen. De planologische onderwerpen die op deze pagina's aan de orde komen, vormen slechts een klein deel van alles wat ons bezighoudt. Indien u geïnteresseerd bentom meer te doen voor behoud van natuur en landschap in West Zeeuws-Vlaanderen, op welke wijze dan ook, laat het ons weten via secretari- aat@duumpje.nl We nemen dan contact met u op om nader te bespreken hoe u uw interesses en vaar digheden optimaal kunt ontplooien binnen onze vereniging. Kap Tivoli IJzendijke In het vorig Duumpje gaven we erg duide lijk aan soms wat moeite te hebben met de wijze waarop een enkele ambtenaar omgaat met gemaakte afspraken. Binnen een week na publicatie mochten we ons verheugen het verslag te ontvangen, maar nog sympathieker vonden we het hierin te lezen dat men alle mogelijke moeite zal doen de bomen zo te beschermen dat ze de omvangrijke rioleringskarwei daar in de straat zo goed mogelijk zullen doorstaan. In het handhavingsoverleg bleek dat men weinig waardering kon opbrengen voor onze aanpak, waarop we geantwoord heb ben, dat onze benadering de enige leek die ons restte. Er werd ons nog een brief van B W aangekondigd naar aanleiding van ons artikeltje, maar die hebben we nog niet ontvangen. Bijzondere vondst in bietenakker Van Awie de Zwart ontvingen we we bijgaan de tekst: Halverwege september trof dhr. Ko van Hoeve in een bietenakker aan de Scherp- bierseweg bij Groede een hem onbekende plant aan. Omdat hijzelf niet achter de identiteit van de plant kwam, had hij de plant met kluit en al uitgegraven, in een pot gedaan en was met de plant bij mij langsgekomen in de hoop dat ik een naam op de plant kon plakken. De opval lend stekelige zaaddoosjes deden me denken aan stekel noot, maar voor de zekerheid haalde ik de flora erbij. Die bevestigde mijn vermoeden: het bleek de Late stekel noot te zijn. Deze plant is een echte rivierbegeleider. Hij groeit daar op zandige rivieroevers. Tegenwoordig komt de plant ook voor op stikstof rijke ruderale plaatsen in de randstad. In onze streek is de plant twee maal aangetroffen. Beide keren op aange spoeld verterend plantenmateriaal bij het Zwin.

't Duumpje | 2014 | | pagina 17