Activiteiten www.duumpje.nl Voor actuele informatie: 22 Zaterdag 13 december Knotwerkgroep (Duumpje) Mosterdweg 2, Oostburg. Zie blz. 6. Zondag 14 december (Natuurpunt) Wandeling in de Baai van Heist Overwinteraars op slik, schor en strand. Afspraak: 14.00 uur. Verzamelen: kleine vuurtorentje op het einde van de Zeedijk in Heist (voetgangers brug - Zeedijk nr. 64) Praktisch: Verrekijker en loep. Gids: Jeff de Groote/Anne Coppens (0032-50/539239). Zondag 21 december (Natuurpunt) Vriezeganzen in de Uitkerkse polders Verzamelen: Park Walkzone, Neptunus- laan te Wenduine. Afspraak: 14.00 uur. Info: Peter Decoo 0032-50-235909 Email: p.decoo@skynet.be Wandeling door de winterse polders op zoek naar arctische ganzensoorten en roofvogels. Zaterdag 27 december Knotwerkgroep (Duumpje) Binnenweg 4, Aardenburg Zie blz. 6. Zondag 28 december Excursie in Het Zwin (HZL) Iedere vloed komt zeewater Het Zwin bin nen, dat zich via de zandige strandvlakten een weg baant naar de schorren. Aanvang: 14.00 uur. Afspraak: Strandpaviljoen De Zeemeeuw. Aanmelden: niet nodig. Advies: laarzen/schoenen/kleding die vies mogen worden. www.natuurpunt.be www.hetzeeuwselandschap.nl Zaterdag 10 januari (Duumpje) Ganzenexcursie Hooge Platen Bij het aanbreken van de dag gaan ganzen, die overnacht hebben op de Hooge Platen, groepsgewijs op de vleugels, en komen over onze hoofden richting binnenland om daar te gaan foerageren. Vooral als zo'n hele groep hoog in de lucht draait onder de ochtendzon een spectaculair gezicht. Het kan soms erg koud zijn en we staan stil te kijken, dus (erg) warme kleding is aanbevolen. Parkeren: Mager Eind - het poldergemaal onder aan de dijk bij Nummer Een. Aanvang: 7.30 uur. Kijkers aanbevolen. Deelname: gratis. Zaterdag 10 januari Knotwerkgroep (Duumpje) Fam. Martin, Heerenweg 2, Aardenburg Zie blz. 6. Zaterdag 24 januari Knotwerkgroep (Duumpje) Fam. Van 't Westeinde; Golepolderseweg 1, Breskens Zie blz. 6. Zaterdag 7 februari Knotwerkgroep (Duumpje) Fam. Nortier, Brugse Vaart 12 te Oostburg Zie blz. 6. Zaterdag 21 februari Knotwerkgroep (Duumpje) Fam. Scheele, Klakbaan 3, IJzendijke Zie blz. 6. Zaterdag 7 maart Knotwerkgroep (Duumpje) Fam. Goossens, Noordstraat 60, Biervliet Zie blz. 6. Zaterdag 21 maart Knotwerkgroep (Duumpje) Fam. Van de Voorde, Maaidijk 9 te Oostburg Zie blz. 6. Zaterdag 4 april Knotwerkgroep (Duumpje) Fam. Bridië, Westlangeweg 2, Hoofdplaat Zie blz. 6. Nota bene Bij het ter perse gaan van dit nummer, waren de meeste organisaties nog bezig met het samenstellen van hun excursiepro gramma vanaf januari 2015. De meest actuele info vindt u dus op hun eigen internetpagina's Knotwerkgroep Duumpje Het komt wel eens voor, gaande het knotseizoen, dat binnen het programma wijzigingen optreden. De vaste kern van de knotters is hier van op de hoogte, maar mocht u maar incidenteel een handje toesteken, is het raadzaam even te bellen met coördinator Gerard van Daele: 0117-301835 Excursies Natuurpunt Knokke- Heist De 'geleide wandelingen' zijn voor leden van Natuurpunt België gratis. Voor niet- leden 2,50 p.p. per rondleiding. Excursies Het Zeeuws Landschap Voor alle excursies door Het Zeeuwse landschap geldt dat leden en huisgeno ten gratis deel kunnen nemen. Niet-leden: Volwassenen: 3,- p.p., Kinderen tot 16jaar€ 1,50 p.p. Kledingadvies: laarzen of (in de zomer) gymschoenen die nat/vies mogen worden. Info: Carolien van de Kreeke. Tel.: 0113-569110. Email: c.van.de.kreeke@hetzeeuwseland- schap.nl Excursies Staatsbosbeheer Deelname: volwassenen 5,00 en kinderen 2,50 p.p. Tel. 0115-482806 Info: Marijke Lieman en Peter Maas. Email: m.lieman@staatsbosbeheer.nl

't Duumpje | 2014 | | pagina 22