Waterschapsverkiezingen 18 maart 2015 10 "Stem Water Natuurlijk!" pen jaren heeft mensen gedwongen hun uitgavenpatroon te herzien en eens de bezem te halen door alle abonnementen die bij de meesten onder ons in de loop der jaren steeds zijn toegenomen. Dat zien we terug in het ledenaantal dat de afgelopen jaren wat teruggelopen is. Gelukkig konden we dit jaar meer aanmeldingen noteren dan opzeggingen. De succesvolle cursus vogelherkenning heeft hierin ook een rol gespeeld aangezien de cursus naast kennis over onze gevederde vrienden ook inzicht verschafte in wat 't Duumpje nog meer doet voor natuur en landschap. Meevallende inkomsten (o.a. een mooie do natie) en eveneens meevallende uitgaven. leidden tot een batig saldo aan het eind van het jaar. In 2015 wordt een nadelig saldo begroot, mede door de op de rol staande excursie. Gezien onze kaspositie zien we geen reden hierop te bezuinigen, noch wordt overwo gen de contributie te verhogen. Agendapunt 6 Verkiezing nieuw lid kascommissie Han Risseeuw en Bram de Keuninck con troleerden de boeken. Als reservelid voor Han is vorig jaar Sjaak Herman aangetre den. Bram mag nog een jaar blijven, en het is voor hem dat we een nieuw reservelid zoeken. Agendapunt 7 Bestuursverkiezing Statutair treden in oneven jaren voorzitter en secretaris af. Aftredend is dus voorzitter Jo Timmers, die herkiesbaar is. De functie van secretaris is vacant, dus er is geen aftredende secretaris, Hiernaast zijn er 2 vacatures te vervullen in het bestuur: de functie van secretaris is nog steeds vacant, en er is ook plaats voor een 'gewoon' lid. Kandidaatbestuursleden kunnen zich aanmelden via secretariaat@ duumpje en wel tot uiterlijk een uur voor aanvang van de algemene ledenvergade ring. Gelijktijdig met de verkiezingen van Provin ciale Staten kunt u uw stem uitbrengen voor de Waterschapsverkiezingen. In onze verenigingspraktijk bestaan er nogal eens verschillen van inzicht tussen de wijze waarop het waterschap haar natuurtaak wenst in te vullen en de ideeën die in onze kringen leven. Daarbij speelt een rol dat het waterschap historisch altijd een belangenorganisatie geweest is van grondbezitters. In hoofdzaak dus de agrarische sector. Pogingen om wa terschappen via verkiezingen om te vormen tot instituten die een evenwichtige belan genbehartiging nastreven, zijn helaas nog niet in alle delen van Nederland succesvol geweest. Wat dat betreft, is er bij Schelde- stromen nog een wereld te winnen. Veel discussie vindt plaats over waterpeilen, die in veel gevallen nadrukkelijk afgestemd zijn op het boerenbedrijf met zware machi nes en minder op het instandhouden van een wat vochtiger omgeving die veel gun stiger is voor onze natuurgebieden. In De Blikken is het gebied zo groot dat een eigen waterpeil gehanteerd kan worden, maar veruit de meeste natuurgebiedjes zijn te klein voor deze aanpak, maken deel uit van de reguliere waterhuishouding en gedijen dus verre van optimaal. Ook ten aanzien van het maaibeheer is er soms enig ongenoegen. Er zijn water schappen elders in Nederland die alleen daar maaien waar het echt nodig is en zo de biodiversiteit trachten te bevorderen. Waterschap Scheldestromen heeft deze biodiversiteitsdoelstelling eveneens onder schreven maar brengt te pas en te onpas het argument 'verkeersveiligheid' te berde. Ook bij een grindweg waar hooguit één enkeling in de zoveel dagen passeert. Veel tijd is al gespendeerd aan gesprekken, maar steeds blijken het de bestuurders te zijn die weinig op hebben met nieuwe en inmiddels elders in den lande breed geac cepteerde inzichten, de mooie woorden op de internetsite ten spijt. Het is dus zaak nu bestuurders te kiezen die zich alleen kandidaat stellen omdat ze affini teit hebben met natuur en landschap, waar van water een voornaam deel uitmaakt. En die vindt u bij 'Water natuurlijk.' Water Natuurlijk! Water Natuurlijk werd opgericht in 2007 door natuur- en recreatieorganisaties om waterbeheer in zijn geheel te beschouwen. Met aandacht voor het natuurlijk systeem en voor het landschap. Enkele standpunten - een klimaatbestendig Zeeland; - berging van extreme neerslag vergroten door aanleg van natuurvriendelijke oevers - het verhard oppervlak beperken - gezonder water met hoge biodiversiteit - vismigratie verbeteren - verbod op zeer schadelijke bestrijdings middelen zoals neonicotinoiden - aanwezigheid van medicijnresten in het water terugdringen - cultuurhistorisch waardevolle gemalen en sluizen behouden - schaapskuddes inzetten voor de begra- zing van dijken en bermen - streven naar gescheiden fietspaden - bermen slim maaien en snoeien, opdat de biodiversiteit toeneemt - een duurzaam waterschap - een energieneutraal waterschap - geen gebruik van bestrijdingsmiddelen op eigen terrein - afschaffing van de geborgde zetels - vrijwilligersparticipatie ontwikkelen - onderzoek of samenvoeging van bestuur lijke lagen in Zeeland doelmatig is. dt '"fit wotersctiapspartij iwt fp voor blauw

't Duumpje | 2015 | | pagina 10