Excursies plantenwerkgroep En hoe ging het verder? li Als deze uitgaaf verschijnt heeft onze plantenwerkgroep waarschijnlijk de eer ste excursie net achter de rug. Maar ook op al die andere zomerse avonden is er veel te zien en bent u van harte welkom. Zat 30 mei: Zwinduinen (B) - Evenals vorig jaar brengen we op uitnodi ging van de Vlaamse collega's een bezoek aan de Zwinduinen in België. We gaan samen een deel van het gebied inventari seren. - Aanvang: 13.00 uur. Tot 17.00 uur. - Verzamelen op het Oosthoekplein. Ga bij Retranchement de grens over, rijd door naar eerste rotonde, sla rechtsaf Hazegrasstraat op en volg deze weg 2Vi km) tot op het Oosthoekplein. Gratis parkeren alleen in de Rijkswachtlaan (vlak voor plein rechtsaf). Do 11 juni: Kruisdijkschans (HZL) - Voormalige fortificatie uit de Tachtigjarige oorlog met wallen en grachten. KM-hok 016-368/016-367 (12 en 83 soorten)*. - Aanvang: 19.30 uur. - Vanaf rondweg Sluis, neem rotonde ter hoogte van Toversluis en sla af richting Heille (Heilleweg). Na 1,5 km rijd je recht op de Kruisdijkschans. Parkeren op de parkeerplaats rechts naast de kapschuur. Zon 14 juni: Zwartegatse kreek e.o. - KM-hok 022-379 (111 soorten*). - Project 'Het nieuwe strepen'. Dat betekent dat we het hele hok doorzoeken om een zo volledig mogelijk beeld van de flora in het hokte krijgen. - Aanvang: 12.30. Einde: 17.00 uur. - Verzamelen op parkeerplaats aan de noordkant van Groede Podium. Do 25 juni: Mosseidijk e. o. - Gebied noordelijk van kern Nieuwvliet met dijken, akkers, campings en bunkers. KM-hok 021-378 (5 soorten*). - Aanvang: 19.30 uur. - Neem oostelijke rotonde van Nieuwvliet en sla af op de Sint Bavodijk in de richting van het dorp en volg deze dijk tot aan driesprong (de Vijf Weeghen) en sla hier rechtsaf (Mosseidijk). Parkeer na 100 m rechts in de berm. Do 9 juli: Kuststrook Groede-Bad - Hok met dijk, duin en streepje akker. KM-hok 021-380 (133 soorten*). - Aanvang: 19.30 uur. - Parkeerplaats bij restaurant "De Deining" aan de Zeeweg (Groede-Bad) meteen westelijk van de Cletemspolder. Do 23 juli: IJzendijke - Nieuwbouwwijk ten noorden van oude kern IJzendijke met o.a. bebouwing, dorpsbos en akkers. - KM-hok 031-372 (13 soorten*). - Aanvang: 19.30 uur. - Verzamelen: muziektent op de Markt. Do 13 aug: Muurplanten Sluis - In het kader van "2015: het jaar van de muurplanten" brengen we een bezoek aan Sluis om op zoek te gaan naar muurplanten. O.a. langs de Kaai en bij de Stenen Beer. - (KM-hok 015-370 (268 soorten*) - Aanvang: 19.30 uur. - Rijd vanaf rotonde bij Toversluis Sluis binnen, rijd door tot de molen, sla net voor molen linksaf woonwijk in (Grote Maagdenstraat) en volg deze weg. Aan het einde bocht links volgen (Burg. v. Hootegemstraat). Weg maakt bochtje naar rechts, direct hierna linksaf de Brug straat in en hier parkeren. Straat komt direct uit op de vaart. sinds 1990 gemelde soorten in dit KM-hok De redactie prijst zich gelukkig onder onze actieve leden mensen te hebben die een goed verhaal kunnen schrijven, maar bij een praatje hoort altijd een plaatje. Ook op dat front kunnen we altijd op men sen terugvallen als John du Burck en Ludo Goossens. En dat zijn er dan maar enkelen. Ludo kennen we al sinds hij op een algemene ledenvergadering in Café De Tol te Oostburg, zo'n 25 jaar geleden, de eerste dia's vertoonde na het huishoudelijk gedeelte. En naderhand kwamen nog tal loze andere gelegenheden waar we elkaar ontmoetten. Zo ook vorig jaar augustus nog toen hij de natuur op de voor hem kenmer kende verstilde wijze presenteerde bij het Picknickfestival aan de Marolleput. Toen was hij nog volop bezig zijn Inter netsite verder op poten te zetten. Die is inmiddels gereed en als u in en rondom het Meetjesland een plekje natuur zoekt om eens te gaan fietsen of te gaan wandelen, dan kunt u op de webstek van Ludo vast een impressie opdoen van al het 'schoons' dat daar te beleven valt. Dus ook hoe het verder ging met de hermelijn nadat hij poolshoogte had genomen. www.ludogoossens.be i

't Duumpje | 2015 | | pagina 13