Visdiefjes in actie Hl Onze jeugd maakte vogelhuisjes in ons clubgebouw en ging op pad om water vogels te spotten. Gids en begeleidster Sabine Rausch doet verslag en maakte ook foto's. Vogelhuisjes maken Zaterdag 28 februari konden we na een lange periode weer lekker aan de slag met een enthousiaste groep Visdiefjes. Dit keer stond het timmeren van een vogelhuisje op het programma en met 18 aanmeldingen was het wederom een gezellig kotje vol. Begeleiders Reggy en Gerrit hadden al een hoop voorbereidend werk gedaan en mede door de sponsering van het hout van Bouweik van Frans Termote konden de kinderen aan de slag. Dank daarvoor. Eerst een korte uitleg door Dilia over het te timmeren huisje en voor welk vogeltje het gemaakt was. Nou er konden veel soorten in maar het was bedoeld voor de koolmees, pimpelmeesje kon dan natuurlijk ook. Er werd lustig op los getimmerd en de ruimte werd al snel gevuld met alleen het getik en geklop van de hamers. Je kon elkaar amper meer verstaan, zo enthousiast waren de kinderen. Wie klaar was, kon beginnen met het rijgen van pinda's. Een andere groep ging aan de slag met het maken van een vetbol. Ze konden daarvoor terecht bij Irene die in een grote pan een lekker mengseltje aan het maken was. De temperatuur liep hoog op in de ruimte, het zonnetje scheen lekker naar binnen en daar kreeg je toch wel dorst van, zeker nadat je zo je best had gedaan op het vogelhuisje. Na een verfrissing en versnapering nog even naar buiten geweest om te kijken wat er aan vogels te zien was op het Groote Gat. Maar het waaide zo hard dat de papieren door de lucht vlogen en de kinderen hun best moesten doen om die niet te verliezen. Ook aan deze middag kwam zoals altijd veel te snel een eind. Met lekkere rode wan gen werden ze opgehaald door hun ouders, heerlijk uitgewaaid. Moe maar voldaan naar huis kerend konden we niet anders conclu deren dat dit weer een geslaagde middag was geweest.

't Duumpje | 2015 | | pagina 14