Watervogels spotten Zaterdag 18 april stond het spotten van watervogels op het programma voor de Vis- diefjes. Deze keer met iets minder aanmel dingen maar dat maakte het niet minder leuk. We hadden deze keer assistentie van een paar zeer enthousiaste vogelaars die met hun telescopen in de aanslag de kinde ren van dienst konden zijn. ledereen kreeg een blad met daarop foto's van de meest voorkomende watervogels en een potlood om aan te kruisen welke we die dag allemaal zouden tegenkomen. Er zat een stevige wind en het was wat fris jes maar dat deed niets af aan het enthousi asme van de kinderen. Vol goede moed werd er bij het Groote Gat gekeken en getuurd door de verrekijkers en de telescopen. Er werd van alles geroepen, grauwe gans, Canadese gans, waterhoen en zelfs een wintertalingkoppeltje werd er genoteerd. En nog heel wat meer soorten passeerden de revue. Kyara kon er maar niet over uit waarom de grutto niet vermeld stond op het formulier, dat is toch een vogel die aan het water loopt? Nou dat heb ben we lang moeten aanhoren dus voor de volgend keer graag de grutto op het lijstje. Daarna met de auto naar de Sophiapol- der gereden. Bij het uitkijkpunt naar de verschillende soorten vogels gekeken, daar zagen we de kokmeeuw en ook de mooie zwartkopmeeuw. Het waaide best wel hard en sommigen hadden zich verschanst achter het muurtje om zo uit de wind naar de vogels te kunnen kijken. Heel slim! Als klap op de vuurpijl vloog er nog een slechtvalk over wat voor behoorlijke paniek zorgde onder de vogels. Ineens gingen ze onder een enorm kabaal de lucht in...wat een spektakel! Na een drankje en hapje en een bakje koffie voor de begeleiders gingen we door naar de Blikken. Met z'n allen de hut in en ook daar werden er verschillende soorten waargenomen. Er waren een heleboel kinderen die heel veel soorten hadden ontdekt, mooi om te zien dat ze elkaar hielpen en met elkaar bezig waren om te kijken en te observeren. Terug bij de schuur van het Zeeuwse land schap kregen ze nog een lekker appeltje en een formulier om thuis nog eens aan de slag te gaan. Het was wederom een geslaagde middag. Onze dank gaat dan ook uit naar Roger Blaakman, Jan Janssens, Piet du Burck die geheel vrijwillig hebben meegewerkt en mede door hun inzet hebben de kinderen een zeer geslaagde middag beleefd.

't Duumpje | 2015 | | pagina 15