Activiteiten Voor actuele informatie: www.duumpje.nl 22 Donderdag 4 juni: Zwinexcursie (HZL) In deze slufter komt met iedere vloed het zeewater binnen en baant zich via de zandige strandvlakten een weg naar de schorren. Een dynamisch gebied. Aanvang: 10.00 uur; Aanmelding: niet nodig; Verzamelen: De Zeemeeuw. Donderdag 11 juni: plantenwerkgroep Kruisdijkschans. Zie blz. 13. Zondag 14 juni: plantenwerkgroep Zwartegatse kreek e.o. Zie blz. 13. Donderdag 18 juni: Zwinexcursie (HZL) Zie bij 4juni. Zondag 21 juni: Fietstocht langs de Staats-Spaanse Linies (HZL) De route voert langs de objecten aangelegd om de Spanjaarden tegen te houden. O.a. bij Elderschans, Olieschans en Kruisdijk schans stoppen we even om de gids te laten vertellen over deze linies. Lengte fietstocht: ca 20 km; Aanmelding: verplicht (zie site HZL); Verzamelen: slagboom Toversluis; Aanvang: 13.00 uur; Kosten (afwijkend): 5,00 p.p. Visdiefjes. Nachtdierenkamp 21-22 juni Van zaterdagavond 19.00 tot zondagmor gen 12.00 uur. We onderzoeken het gebied naar het voor komen van verschillende muizensoorten. Verder zoeken we ook naar vleermuizen, nachtvlinders en uilen. We kamperen in ten ten. De locatie wordt nog bekend gemaakt. Meer activiteiten op www.duumpje.nl Info en aanmelden: dilia.timmers@inter. nl.net Donderdag 25 juni: plantenwerkgroep Mosseldijk e. o. Zie blz. 13. Zondag 28 juni (Natuurpunt) Zwinduinen en binnenduingebied Afspraak: 14u aan het Oosthoekplein, Knokke-Zoute. Meebrengen: verrekijker en loep. Info: Mare Delatere: 050/61.27.36. Zou er al een ooievaar durven broeden? Woensdag 1 juli: Zwarte Polder (HZL) Ruim honderd jaar geleden nam de natuur hier de regie: een dijkdoorbraak maakte van deze voormalige polder een afwisselend natuurgebied. De wandeling voert u langs strand, duin, schor en struweel. Laat u ver rassen door de vele planten- en vogelsoor ten die hier te bewonderen zijn Aanvang: 19.30 uur; Aanmelding: niet nodig; Verzamelen: Parkeerterrein tegenover Fritura Het Gemaal aan de Zeedijk. Donderdag 2 juli: Zwinexcursie (HZL) Zie bij 4juni. Woensdag 8 juli: Zwarte Polder (HZL) Zie bij 1 juli. Donderdag 9 juli: plantenwerkgroep Kuststrook Groede-Bad. Zie blz. 13. Donderdag 9 juli: Zwinexcursie (HZL) Zie bij 4 juni. Zaterdag, 11 juli 2015, Roofvogelex cursie. Vogelwerkgroep Verzamelen om 14.00 uur bij ons clublokaal aan de Philipsweg 9a in Oostburg. We gaan van hieruit carpoolend door de polders op zoek naar roofvogels. Gids Jaap Poortvliet. Zondag 12 juli: Fietstocht langs de Staats-Spaanse Linies (HZL) Zie bij 21 juni. Woensdag 15 juli: Zwarte Polder (HZL) Zie bij 1 juli. Donderdag 16 juli: Zwinexcursie (HZL) Zie bij 4 juni. 19 juli 2015 10.00 uur Visdiefjes Fossielenexcursie in 't Zwin. Na een inleiding en zoektocht onder bege leiding van Ruud Lie, gaan we ook nog het gebied in op zoek naar planten en dieren van schor en slik. Woensdag 22 juli: Zwarte Polder (HZL) Zie bij 1 juli. Donderdagavond 23 juli: IJzendijke De plantenwerkgroep inventariseert de kern IJzendijke. Zie blz. 13. Donderdag 23 juli: Zwinexcursie (HZL) Zie bij 4 juni. Zaterdag 1 augustus: Fietstocht langs de Staats-Spaanse Linies (HZL) Zie bij 21 juni. Woensdag 5 aug.Zwarte Polder (HZL) Zie bij 1 juli. Donderdag 6 aug.: Zwinexcursie (HZL) Zie bij 4juni. Donderdag 13 aug: plantenwerk groep Muurplanten Sluis Zie blz. 13. De Knokkert (Staatsbosbeheer) In het zomerseizoen is het gebruikelijk hier enkele excursies te geven waarin men on der begeleiding van een gids op zoek gaat naar nachtdieren als uilen en vleermuizen. Op hun blog lazen we een interessant ver slag van een 12 april ingesteld onderzoekje in de poelen die het terrein rijk is en waarin allerlei salamanders blijken te vertoeven. Aanbevolen! Google op 'boswachters aan zee' en op de blog aangekomen zoeken op 'Knokkert' Natuurpunt Knokke-Heist De webstek is geheel gewijzigd en alleen de uitstappen tot half juli zijn gepubliceerd. Zie: www.natuurpuntbrugsommeland.be/ knokke-heist/ Voor activiteiten zie de keuzebalk rechts. Excursies Natuurpunt Knokke- Heist De 'geleide wandelingen' zijn voor leden van Natuurpunt België gratis. Voor niet- leden 2,50 p.p. per rondleiding. Excursies Het Zeeuws Landschap Voor alle excursies door Het Zeeuwse landschap geldt dat leden en huisgeno ten gratis deel kunnen nemen. Niet-leden: Volwassenen: 3,- p.p., Kinderen tot 16 jaar 1,50 p.p. Kledingadvies: laarzen of (in de zomer) gymschoenen die nat/vies mogen worden. Info: Carolien van de Kreeke. Tel.: 0113-569110. Email: c.van.de.kreeke@hetzeeuwseland- schap.nl Excursies Staatsbosbeheer Deelname: volwassenen 5,00 en kinderen 2,50 p.p. Tel. 0115-482806 Info: Marijke Lieman en Peter Maas. Email: m.lieman@staatsbosbeheer.nl www.natuurpunt.be www.hetzeeuwselandschap.nl

't Duumpje | 2015 | | pagina 22