Inhoud Verslag algemene ledenvergadering Vergroening? Moerasplanten verwijderen ook medicijnresten Sorghum, onbekend maakt onbemind Excursie naar de Biesbosch Amfibieën bedreigd Tuincentra: bron van nieuwe exoten Excursie-agenda plantenwerkgroep En hoe ging het verder? Visdiefjes in actie Verrommeling Korte berichten Veldwaarnemingen Activiteiten Adressen 4 5 6 8 10 11 12 13 13 14 16 18 19 22 24 i Walter de Milliano Sietz Leeflang Piet du Burck en Walter de Milliano Piet du Burck Redactie Awie de Zwart Awie de Zwart Redactie Sabine Rausch Planologiewerkgroep - Symposium - Busreis EHS - Contributie en IBAN - Reparatieclub - Ecologisch bermbeheer Reggy van Poecke Het spruit aan de bomen, het groeit in de wei En vogeltjes zingen een liedje erbij Zij keerden naar hier weer, van 't zonnige zuid En vieren de lente met vrolijk geluid Wat vriend'lijke klanken, wat schitt'ring van kleur Wat zonnige tover, en lieflijke geur En klanken en kleuren, en geuren en zon Ze zeggen ons blijde: het voorjaar begon! Onder titel 'Voorjaar'zijn bovenstaande versregels van C.J.C. Geerlings opgenomen in de bundel 'Kun je nog zingen, zing dan mee'met een eerste druk van 1906. Zo gelukzalig als de omgeving in 'Voorjaar' beschreven wordt, is het helaas al lang niet meer. Net als onze bermen crème kleuren van het fluitenkruid en bescherming bieden aan kleine organismen als de zweefvlieg op het voorblad, worden de maaimachines gestart om hun nivellerende werk te gaan doen. Weg mooie bermen. (Zie verder blz. 18) En zoals men zonder ontzag de fijnheid van een simpele berm behandelt, behandelt men het hele buitengebied. Stilstand is achteruitgang. En het tenietgaan van een be- chermd biodivers weitje ten behoeve van een detonerend buitenverblijf aan de oever van de Stierskreek beschouwt men als vooruitgang. Want Sluis geeft je, als je de wegen kent, de ruimte (blz. 16-17). En onze zorgen gelden niet alleen het buitengebied, maar alles wat ongerept is. Ook het strand kan bebouwd wor den. De eerste lichting strandslaaphuisjes is een groot suc ces, alleen lezen we nergens waaruit dat succes bestaat en wie allemaal meedeelt in dat succes. Deze ontwikkelingen zien we langs de hele Nederlandse kust. Om in beeld te krijgen welke initiatieven aan onze eigen kust op duurzame wijze een bijdrage leveren aan een goede toekomst, organiseert Stichting Duurzaam Groede woensdagmiddag 3 juni een symposium, waar aan alle actoren in het gebied deelnemen (blz. 18). Verder in dit nummer info over helofytenfilters, Sorghum, vergroening in de landbouw, amfibieën be dreigd, tuincentra en meer wat past in een biodivers blad als het onze. Foto voorpagina: Zweefvlieg (ConnyJansen).

't Duumpje | 2015 | | pagina 3