Algemene Ledenvergadering n Verslag van de vergadering, gehouden op 27 maart te Nieuwvliet. De voorzitter heet iedereen welkom, ook de leden van onze zustervereniging Natuur punt Knokke die 5 man sterk zijn aangetre den. Er zijn 19 leden aanwezig. Bestuurslid Walter de Milliano verblijft in het buitenland en laat zich excuseren. Er zijn nog 5 afmel dingen ontvangen. Dit is de 40ste jaarvergadering van het Duumpje. We staan overigens dit jaar niet stil bij dit veertigjarig jubileum; we wachten nog een jaar. In 2016 is er sprake van 60 jaar georganiseerde natuurbescherming in West Zeeuws-Vlaanderen. Hij opent met verwijzing naar een pre sentatie van prof. Frank Berendse (leer stoel Natuurbeheer en plantenecologie, Wageningen), waarbij hij een paar weken geleden in IVN - verband aanwezig was. Een paar zaken daaruit worden hier genoemd: alle inbreuken op natuur en landschap zijn terug te voeren op demografische en/of economisch gedreven redenen. Berendse meldt dat die gebieden waar de EHS grotendeels ingericht is, zich posi tief hebben ontwikkeld. Hij noemde de ingrepen van oud-staatssecretaris Bleeker om het EHS-budget met 70 te korten een dramatisch besluit. Door de grote versnip pering van het groene belang in Nederland kon hiertegen maatschappelijk geen grote sterke vuist worden getoond. Hij maakt hier een EHS - zijsprongetje door te vermelden dat onze vereniging op 4 juli een busexcursie langs een aantal binnen de EHS ingerichte gebieden in West-Zeeuws- Vlaanderen zal maken. Er zijn nog plaatsen in de bus beschikbaar. Ten tijde van de vergadering zijn er al 35 van de 55 plaatsen geboekt. Berendse concludeert verder dat de huidige ontwikkelingen in Nederland een grote af name van de biodiversiteit in agrarisch ge bied laten zien. Hiernaast leidt de klimaat verandering tot een verrijking en we zullen bijvoorbeeld meer bijenorchissen gaan zien. De presentatie na de pauze zal dieper ingaan op het thema biodiversiteit en klimaatverandering. In dit verband wordt ook nog gewezen op een lezing over het trekgedrag van de Noordse Stern, dat wordt beïnvloed door de klimaatverandering. De lezing wordt 23 april gehouden in de Grote Kerk te Groede. Ook René Beijersbergen spreekt op deze avond, over broedsucces- sen van de Grote Stern op de Hoge Platen. De voorzitter sluit zijn openingswoord af met 3 door prof. Berendse geformuleerde voorwaarden voor duurzaam natuurbe houd: 1Er moet voldoende oppervlak zijn, samen met de uiterst belangrijke verbindingszo nes. 2. Negatieve invloeden dienen zoveel mogelijk gereduceerd te worden: bestrij dingsmiddelen, stikstofdepositie. 3. Er moet voldoende draagvlak zijn bij de bevolking. Agendapunt 2 Het verslag van de ledenvergadering 2014 te IJzendijke is eerder gepubliceerd in 't Duumpje van juni 2014. Er zijn geen op- of aanmerkingen en het verslag is hiermee goedgekeurd. Agendapunt 3 Het jaarverslag van de vereniging over 2014 is gepubliceerd in 't Duumpje van maart 2015. Het geeft evenmin aanleiding tot opmer kingen. Agendapunt 4: de werkgroepen Ook van de afzonderlijke werkgroepen was in voornoemd Duumpje een bijdrage opgenomen. De voorzitter laat enkele zaken de revue passeren: - De vogelwerkgroep kan terugzien op een succesvolle introductiecursus die enkele actieve vogelaars heeft opgeleverd naast een aantal nieuwe verenigingsleden. - Werkgroep Planologie is met enkele pro jectontwikkelaars schikkingen overeenge komen. - Oorspronkelijk werden we nergens bij betrokken en moesten we alles maar over ons heen laten komen. Nu we regelmatig in gesprek zijn, slepen we toch aanmerke lijk meer binnen voor natuur en land schap dan voorheen. - De nieuwe telpost Nieuwesluis is ge opend en dat is niet alleen voor vogelaars mooi, maar eveneens voor iedere bewo ner en bezoeker van de streek. - In heel Nederland vindt grootschalige verrommeling van het landschap plaats. Ook in Zeeland en we doen ons best enig tegenwicht te bieden. - "Leader" is een Europees project, erop ge richt de leefbaarheid en de economie op het platteland te verbeteren. We probe ren samen met het Waterschap Europees geld binnen te slepen voor een proef met aangepast maaibeheer, hetgeen de biodiversiteit ten goede zou moeten komen. Het project beslaat de periode 2015-2020. - De werkgroep kleine zoogdieren werd tot voor kort geleid door Danny Bauwens, die echter verhuist naar Duitsland. We zoeken nog naar een opvolger. - De jeugdwerkgroep zocht ook naar een nieuwe coördinator die is gevonden in de persoon van Marjolein van Viegen. Ze is al enige tijd enthousiast aan de slag met de jeugd van 12-18. - De knotwerkgroep is nog steeds going strong. Geen opmerkingen. - Awie de Zwart van de plantenwerkgroep is wegens ziekte niet aanwezig. Mochten er vragen zijn, gelieve ze te stellen. Ze zullen naderhand alsnog worden beant woord. - De vlinderwerkgroep is niet echt omvang rijk, maar de toewijding lijdt daar niet onder. Agendapunt 5: Financieel verslag 2014, verslag kascommissie en begroting 2015 De cijfers, zoals gepubliceerd in't Duumpje van 1 maart 2015 op blz. 9, worden gepro jecteerd en nader besproken door penning meester Patricia van Veen. - Het ledental is afgelopen jaren, o.a. door vergrijzing en stand van de economie wat gedaald, maar nu stabiel en mede als gevolg van de vogelcursus weer wat aan het toenemen. - Wat de post subsidies/donaties betreft, ontvangt onze vereniging geen subsidie, maar we kregen enkele mooie donaties. Ook wordt de contributie nogal eens naar boven afgerond. Gezien het incidentele karakter hiervan, is deze post conservatief begroot. - Na de uitvoerige bespreking zijn er geen vragen meer. - De kascommissie geeft aan dat de finan ciële administratie op juiste wijze gevoerd wordt en de penningmeester wordt gedechargeerd. - Wél stelt de kascommissie aan de orde dat

't Duumpje | 2015 | | pagina 4