Euro Birdwatch 2015 Z T2L 10 Met pluis van lisdodde kun je een vuurtje makenfMarJalein van Viggénj. -i&EPï-. V tijdens een volgende bijeenkomst maar eens wat aandacht aan geven. Heel voorzichtig de breekbare fossielen dra gend, liepen we terug naar de auto. Justin had nog wat pluizerige lisdodden meege nomen om bij zijn oma te proberen vuur te maken in de vuurkorf. Peter werd met een paar lekkere biertjes hartelijk bedankt voor de geweldige rondleiding. De groeve is vrij te bezichtigen in de periode van 1 april tot en met 31 oktober. Vanaf het plankier heeft u een mooi overzicht over de groeve. Zeker de moeite waard om te doen! U vindt de groeve aan het Kerkpad 2, Nieuw Namen. We mochten in het zand langs het water schatgraven naar fossielen, wat we dan ook fanatiek deden. De mooiste schelpen en "hondendrollen" konden we oprapen en van dichtbij bekijken: wat werden we hier hebberig van. leder mocht een mooi souvenir van miljoenen jaren oud mee naar huis nemen. Bij de poel stonden uitgebloeide lisdodden van vorig jaar. De Kiekendieven die tijdens vorige uitstapjes goed opgelet hadden, leg den een snelle link tussen vuursteen en het Het was allemaal erg interessant, leuk en bijzonder, maar toen Peter zei dat we in de groeve zouden gaan, werd het superspan- nend! Peter opende het slot van het hekje en ineens stonden we op zand van miljoenen jaren oud! Met tussen onze voeten resten van fossiele schelpen en langwerpige voor werpen, wat volgens de "kenners" van de Kiekendieven, fossiele hondendrollen waren. We laten even in het midden of je nu werke lijk alles moet geloven wat 'een kenner' zegt. snel brandende pluis van de lisdodden. Ze probeerden ijverig met 2 vuurstenen vonken te maken, maar helaas lukte dat niet: het pluis kwam niet tot ontbranding. Waarom ging dat niet? Misschien moeten we daar Ben je tussen de 12 en 16 jaar? Heb je interesse in natuur en leuke activitei ten? Ga dan de volgende keer (gratismee! Aanmelden bij Marjolein van Viegen. Cathelinehof@gmail.com of 06 -11286633. Tijdens Euro Birdwatch op zaterdag 3 oktober worden in meer dan 30 landen in Europa (trek)vogels geteld. In Nederland coördineert Vogelbescherming Nederland deze telling. Vorig jaar deden in heel Europa zo'n 19.000 mensen mee en werden door hen in totaal bijna 2.500.000 vogels geteld! In Nederland hebben toen meer dan 100 vogelwerk groepen en telgroepen deelgenomen, die samen 167 tellingen hebben georganiseerd en daarbij bijna 380.000 vogels noteerden (verspreid over 204 soorten). Dit jaar wordt er op meer dan 150 telposten in ons land geteld. De duizenden vogelaars die in Nederland meedoen aan deze telling trekken al voor zonsopgang naar buiten, om zoveel mogelijk vogels te kunnen zien. De Birdwatch wordt mede georganiseerd om het fenomeen vogeltrek onder de aandacht te brengen en de positieve media-aandacht van vorig jaar helpt hierbij een handje. In 2014 konden we bovendien genieten van het prachtige weer dat iedere bezoeker van onze telpost uitnodigde nog even wat langer te blijven. Telpost Breskens werd in het Birdwatchverslag speciaal ge noemd omdat hier gemiddeld per uur het hoogste aantal graspiepers van Nederland passeerde, namelijk 702 stuks. In de 6 uren dat geteld werd in totaal 4213. Een telpost bij Nigtevecht kwam iets hoger uit, maar daar had men wel 10 uur staan turven. Ook de vogelaars van 't Duumpje staan weer paraat en u kunt vanaf half acht 's och tends terecht op de telpost bij Nieuwesluis. Neem vooral uw verrekijker mee en wie weet bent u wel diegene die net dat speci ale vogeltje spot waarmee eeuwige roem u ten deel valt.

't Duumpje | 2015 | | pagina 10