Maatschappelijk stage ft De knotwerkgroep van onze vereniging bood tot eind mei gastvrijheid aan een groep studenten van het Zwin College om hun maatschappelijke stage te ver vullen. Hun begeleider tijdens het knotten, Roger Blaakman, doet verslag. Het kabinet heeft besloten de verplichte vorm van maatschappelijke stage af te schaffen. Door de vele positieve ervaringen die het Zwin College de afgelopen jaren heeft opgedaan met dit stukje leren buiten de school hebben zij besloten gewoon door te gaan met de uitvoering van de maat schappelijke stages. Erasmusbos maar in de Braakman. Daarna werden om de twee weken ergens in 'Het land van Cadzand' wilgen geknot, dikke takken als brandhout apart gelegd, dunne takken en twijgen verwerkt in houtrillen en opschot verwijderd. Door de jongens werden deze werkzaamheden natuurlijk ge dwee uitgevoerd. Hoewel, als begeleider in king konden we veel werk verzetten". "Op deze stage heb ik geleerd datje goed voor de natuur moet zorgen". Wouter Schipper uit klas H3C: "De vaste groep knotters bestaat vooral uit wat oudere mensen". "Het kostte mij 3 voetbalzaterdagen". "Na het roepen van "VAN ONDEREN" wist iedereen dat hij aan de kant moest". "Tussen de middag kregen we soep en krentenbrood met boter. Het was heel lekker na al dat harde werken in de regen". "Ik heb ervaren dat het knotten minder zwaar voor mijn spieren was dan ik eerst dacht". Dyamo Graffuit klas K3B: "Het is wel koud", bibbert hij. "En ik heb nog wel twee truien aan". "Vroeger klom ik ook altijd in bomen". "Ikzit op thai kickboksen, dus ik kan het wel aan". Zes derdejaars leerlingen van het Zwin Col lege in Oostburg hebben hun maatschap pelijke stage doorlopen bij de Knotwerk groep. Nadat de Knotwerkgroep zich op de info-stagemarkt met hun kraampje op 15 september had gepresenteerd, hét moment om jongeren bekend te maken met onze or ganisatie, meldden Wouter Schipper, Marijn Cammaert, Corné van de Vijver, Romano Quaars, Dyamo Graff en Drazic Houtgast zich bij onze Knotwerkgroep aan. Stagecontracten werden getekend. Voor de verzekering. Want knotten is niet zonder gevaren. Te denken valt dan aan zwiepende twijgen, wandelende takken, vals zingende zagen en wegschietende pistoolzaagjes. En soms leggen de knotters in spé het bijltje er bij neer zoals dat niet hoort. Ook werkaf spraken werden schriftelijk vastgelegd. Het startsein van het knotseizoen werd gegeven op 1 november. Tevens de natio nale Natuurwerkdag. Deze keer niet in het het veld, heb ik dit knotseizoen ontdekt dat het oude gezegde "Jonge takken buigen licht" niet altijd opgaat. Iedere leerling moest drie zaterdagen werken. Want dat was de eis van de school. Een andere eis was ook het maken van een eindverslag. In dit verslag moeten ze aan geven wat ze hebben gedaan en hoe ze het vonden. Hieronder een kleine opsomming. Drazic Houtgast uit klas K3B: "De pauzes vond ik leuk". "Ik verspil mijn tijd ermee". "De werktijden zijn een beetje irritant omdat het bijna de hele dag is". Op de vraag de laatste stagedag: "Wat vond je moeilijk?" was het antwoord: "Niks meer". "Ik vond het toch uiteindelijk een hele leuke stage'V'De begeleider werd ook nooit boos". Marijn Cammaert uit klas HV3B: "Er zat wel veel slik aan je schoenen". "Het was een leuke ervaring". "Door samenwer- Corné van de Vijver uit klas K3A: "Het was wel vroeg opstaan in 't weekend". "Het is in het weekend en buiten. Dus dan doe je nog wat aan je conditie ook". "Ik zou geen vrijwilligerswerk willen doen later. Want je verdient er niets mee. En ik verdien graag geld". Romano Quaars uit klas K3A: "Wel veel uren werken". "Ik vind het niet erg maar hard werken wil ik ook niet". "Ik vind het niet leuk als je niet betaald wordt". Soort organisatie: "Een boomknotbedrijf". "Het was koud". "Ik vond het leuk grote tak ken te laten vallen". We mogen concluderen dat de jongens het goed naar hun zin hebben gehad. De Knot werkgroep wil hen dan ook bedanken voor hun medewerking. Mede door hun inzet hebben ze eraan bijgedragen dat de voor onze streek zo karakteristieke knotbomen er weer voor vele jaren goed bijstaan

't Duumpje | 2015 | | pagina 11