Activiteiten Zaterdag 5 september: Modderen en ploeteren in Saeftinghe (HZL) Een tocht door Het Verdronken Land van Saeftinghe is pittig, maar een onvergetelijke ervaring! Over slik en schor, vaak dwars door een van de honderden geulen, die ie dere vloed weer vol lopen. De zilte vegeta tie is uniek en er leven talloze vogelsoorten. Gezien zwaarte van de tocht niet geschikt voor kinderen onder de tien jaar, mensen die niet al te gezond of slecht ter been zijn, zwangere vrouwen en hartpatiënten. Aanvang: 13.00 uur; Aanmelden verplicht bij: Bezoekerscentrum Saeftinghe, Emmaweg 4568 PW Nieuw Namen. 0114-633110. Of tot 2 dagen tevoren saeftinghe@het- zeeuwselandschap.nl. Zorg voor droge kleding voor na de tocht. Zondag 6 september: Fietstocht langs de Staats-Spaanse Linies (HZL) De route voert langs de objecten aange legd om de Spanjaarden tegen te houden. O.a. bij Elderschans, Olieschans en Kruisdijk- schans stoppen we even om de gids te laten vertellen over deze linies. Lengte fietstocht: ca 20 km; Aanmelding: verplicht (zie site HZL); Verzamelen: slagboom Toversluis; Aanvang: 13.00 uur; Kosten (afwijkend): 5,00 p.p.; (graag met gepast geld betalen). Zondag 6 september: de Sashui als tankstation voor trekvogels (Natuur punt) Afspraak: 14.00 uur; Verzamelen: Kleine Vuurtorentje, einde van de Zeedijk, Knokke-Heist (huisnr. 64); Info: Chantal Jacobs: (0032) 50-614210. Donderdag 10 september: Excursie door het Zwin (HZL) In deze slufter komt met iedere vloed het zeewater binnen en baant zich via de zandige strandvlakten een weg naar de schorren. Een dynamisch gebied. Aanvang: 10.00 uur; Aanmelding: niet nodig; Verzamelen: De Zeemeeuw. Zondag 13 september: herfst in Zwin- duinen en Zwinpolder (Natuur punt) Afspraak: 14.00 uur; Verzamelen: Oosthoekplein, Knokke; Info: Ludo Sterkens: (0032) - 475-74.60.54. Zaterdag 3 oktober: Onder begelei ding fossielen zoeken in het Zwin (HZL) Het Zwin is vermaard om de vele fossielen, vooral haaientanden, die je er op het strand kunt vinden. Maar dan moetje wel weten waar je op moet letten. Daarom beginnen we de zoektocht met een presentatie door fossielendeskundige Ruud Lie in strandpaviljoen De Zeemeeuw. Daarna gaat u samen met hem naar het strand om fossielen te zoeken. Aanvang: 10.00 uur; Aanmelding: verplicht, tot uiterlijk donder dagmiddag voorafgaand aan de excursie per mail: info@hetzeeuwselandschap.nl of telefonisch: 0113-569110. Zondag 4 oktober: Internationale vogelkijkdag in Uitkerkse Polder (Natuurpunt) Afspraak: 14.00 uur; Verzamelen: bezoekerscentrum Uitkerkse Polder, tot 17.00 uur.; Meebrengen: verrekijker en laarzen; Info: uitkerksepolder@natuurpunt.be; Honden niet toegelaten. Zondag 11 oktober: Najaar in de duinen. (Natuurpunt) Afspraak: 14.00 uur; Verzamelen: Oosthoekplein ter hoogte van café Hof van Vlaanderen, Knokke-Heist; Info: Stefaan Brinckman: (0032) 73/59.96.04. Zaterdag 17 oktober: Fietstocht langs de Staats-Spaanse Linies (HZL) Zie bij 6 september. Zaterdag 24 oktober: Nacht van de nacht Laat het donker donker en ontdek hoe mooi de nacht is tijdens de Nacht van de Nacht. De Nacht van de Nacht is een jaarlijks eve nement georganiseerd door de Natuur- en Milieufederaties. Dit jaar wordt de Nacht van de Nacht voor de 11e keer georgani seerd op zaterdag 24 oktober 2015. Er is nog niet precies bekend waar men activiteiten ontplooit. Op dit moment is er keuze uit een nachtwandeling in Hulst en Het Portaal van Vlaanderen biedt (betaalde) rondvaarten aan. Aanvang 19.30 uur; Er kunnen nog locaties toegevoegd wor den, dus kijk voor recente info op: www.nachtvandenacht.nl De Knokkert (Staatsbosbeheer) Staatsbosbeheer beheert in West Zeeuws-Vlaanderen slechts enkele natuurgebieden. Het bekendste ervan is De Knokkert, ook wel Bos van Erasmus genoemd. Minder bekend is de Eekloo- sche Watergang, in 'De Biezen' onder Sint Kruis. Het dichtstbijzijnde zwaarte punt van de activiteiten ligt in De Braak man waar regelmatig wat te doen is en speciaal voor kinderen veel activiteiten aangeboden worden. Alle terreinen zijn vrij toegankelijk. Onze Zeeuwsvlaamse boswachters Marijke Lieman en Peter Maas onder houden een wervelende blog te vinden door even te googelen op 'Boswach ters aan Zee'. Ook de facebook-pagina wordt voortdurend ververst en is aan te bevelen: https://www.facebook.com/De- Braakman. Dat is ook de snelste manier om met hen in contact te komen. Natuurpunt België De diverse natuurpuntgroepen zijn re cent overgestapt op één gemeenschap pelijke internetsite. Zie: www.natuur- puntbrugsommeland.be/knokke-heist/ Voor activiteiten zie de keuzebalk rechts. Excursies Natuurpunt De 'geleide wandelingen' zijn voor leden van Natuurpunt België gratis. Voor niet- leden 2,50 p.p. per rondleiding. Excursies Het Zeeuws Landschap Voor alle excursies door Het Zeeuwse landschap geldt dat leden en huisgeno ten gratis deel kunnen nemen. Niet-leden: Volwassenen: 3,- p.p., Kinderen tot 16 jaar 1,50 p.p. Kledingadvies: laarzen of (in de zomer) gymschoenen die nat/vies mogen worden. Info: Carolien van de Kreeke. Tel.: 0113-569110. Email: c.van. de.kreeke@hetzeeuwselandschap.nl

't Duumpje | 2015 | | pagina 22