Inhoud Duurzaam Groede over duurzaam voedsel West-Zeeuws-Vlaanderen naar een duurzame kustontwikkeling, een vooruitblik Slanke wikke, pop-upplant bij uitstek Visdiefjes op muizenkamp Kiekendieven zoeken prehistorie op Euro Birdwatch 2015 Maatschappelijke stage Een oud vermoeden bevestigd: het Wit Muizenoortje in het Zwin Excursie nieuwe natuur Korte berichten Veldwaarnemingen Activiteiten Adressen 4 6 7 8 9 10 11 12 15 18 20 22 24 Jaap de Hulster Jaap de Hulster Awie de Zwart Sabine Rausch Marjolein van Viegen Jan Janssens Roger Blaakman Emmanuel Dumoulin Michel van Adrichem - Elderschans - Kruisschans - Gierzwaluwen - Mussen - Aanleg paardenbak Aardenburg - Maai beheer - Wildschrikkers - Meer positieve geluiden - Nationale Natuurwerkdag Reggy van Poecke Foto voorpagina: Terhofstededijk (Jaap de Hulster). De foto op de voorpagina toont de Terhofstededijk in de mooiste periode van het hele jaar: het fluiten kruid staat in volle bloei en de knotbomen tonen hun eerste frisse groen. Als je van deze rijke bermen in de streek wil genieten, moet je meestal opschieten, want de 'verkeersveiligheid' eist dat het zo snel en zo kort mogelijk gemaaid wordt. Ten koste van mooie en biodiverse dijkjes waarvan velen graag wat langer zouden willen genieten. Wat betreft dat volgens ons discutabele maaien: zie goede en slechte (korte) berichten. Bij het drukklaar maken van dit nummer is het hartje zomer, hebben de Visserijfeesten voor velen weerde jaarlijkse mogelijkheid geboden uit hun dak te gaan en maken dorsmachines overuren. 'Alf oest'ligt inmiddels enkele weken achter ons en daar mee is voor sommige landbouwers het jaar zo'n beetje ten einde. De groei is eruit, het frisse groen wordt steeds donkerder en begint soms al verder te verkleuren. De meesten onder ons zijn minder indringend met natuur bezig en ze hopen dat er geen einde komt aan de zomer. Graag tot aan de herfstvakantie. Zo is de seizoenswisseling ook bij 't Duumpje merkbaar. De plantenwerkgroep haast zich de laatste plantjes van het seizoen te determineren, want straks zijn ze te ver droogd om ze betrouwbaar op naam te kunnen brengen. De knotwerkgroep geniet nog even van de zomerstop en komt over een maand voor het eerst weer bijeen om het nieuwe knotprogramma op te stellen. Op planologisch gebied gaat alles gewoon door. In Cadzand-Bad zijn de meeste procedures inmiddels ten einde en de echt grote bouwputten zijn aanstaande. Wat volgens enkelen nodig is om Cadzand-Bad 'op de kaart te zetten'zal onze nazaten ons doen verwijten dat wat minder beton en wat meer menselijke maat en finesse welkom geweest zouden zijn. Want duurzaamheid is een begrip dat zeker bij onze locale politici minder uit de verf komt dan met de mond beleden wordt. Stichting Duurzaam Groede getroostte zich de afgelopen maanden weer veel moeite duurzaamheid onder de aandacht te brengen en ook onze vereniging poogt op haar wijze bij te dragen aan een duurzame ontwikkeling van onze streek en de ons omringende natuur. Onder andere met dit nummer waarvan we hopen dat u het met genoegen zult lezen.

't Duumpje | 2015 | | pagina 3