Visdiefjes op muizenkamp iiii «I 20 en 21 juni gingen de Stekkertjes van De Steltkluut en onze Visdiefjes op onderzoek naar muizen. Gids en begeleidster Sabine Rausch doet verslag. Ook dit jaar was er weer een, zoals wij dit noemen, muizenkamp georganiseerd en wel op 20 en 21 juni. En opnieuw in samen werking met de Stekkertjes, de jeugdgroep van de Steltkluut, onze evenknie uit het oostelijk deel van Zeeuws-Vlaanderen. Wij kijken er als begeleider altijd naar uit wetende dat de kinderen er altijd veel zin in hebben. En ook dit jaar waren er weer veel aanmeldingen. Zaterdagavond om 19.00 uur werden de kinderen verwacht bij Braakman-Zuid en ze konden gelijk beginnen de tent op te zetten wat de een beter lukte dan de ander. Er kwam nog een tent nieuw uit de verpak king waar de beschrijving ons niet geheel duidelijk was, maar ook die stond gelukkig na een uur recht. Het weer zag er goed uit en iedereen had dan ook z'n stoeltje buiten de tent staan: het was een vrolijke boel samen. Ook dit jaar mochten we de muizenvallen van Staatsbosbeheer weer gebruiken en ze waren de avond ervoor uitgezet om te kijken of er wel muizen op het voer af kwa men dat erin gestopt was. Alleen moesten de vallen nu op scherp gezet worden en na een korte uitleg van Dilia gingen we op pad. Het was nog een hele klus om alle vallen te vinden die ze verstopt hadden. Soms waren ze iets te goed verstopt, maar ja, na het de bacle van vorig jaar konden we het ons niet veroorloven om nog eens vallen kwijt te spelen aan baldadige jeugd. Teruggekomen op het tentenkamp hebben we wat gedron ken en de vuurkorven gereed gezet voor later op de avond. Er moesten tenslotte nog marshmellows gebrand worden. Er viel nog een klein buitje regen maar dat deerde niet, want de papa van Duncan had een hele grote tent opgezet groot genoeg voor ons allen, en er was zelfs nog plaats voor een spelletje dat gewonnen werd door Niels. De groep werd opgesplitst en in de schemer gingen we op pad om de vallen te controleren. Vele waren er leeg, maar gelukkig zat er toch in een valletje nog een bosmuis. Nadat het beestje goed bekeken was, kon het terug het bos weer in. Terug bij het kamp was Bas gearriveerd die de kinderen van alles ging uitleggen over de nachtvlinders en hij had een bat-detector mee. Dat vonden de kinderen ook zeer in teressant. Want het geklik via het apparaat verraadde dat er vleermuizen rondvlogen, maar de vleermuis zelf hoor je niet. Ze zen den geluidsgolven uit op een frequentie die voor de mens niet hoorbaar is, maar wel kan worden opgevangen in de batdetector en hier omgezet naar geluid dat wij dan weer wel kunnen horen. Heel vernuftig allemaal. Ondertussen waren ook de mannen van de vlinderwerkgroep gearriveerd die een laken hadden gespannen met daarachter een fel licht om nachtvlinders te vangen. En uiteraard ook daarna weer werden vrijgela ten. Maar omdat ze heel even in een klein potje zaten, konden de kinderen ze ook van dichtbij bewonderen. Er werden hele leuke soorten ontdekt. Zoals een witte grijsband- spanner en ook een bruine grijsbandspan- ner, een appeltak en enkele gammauiltjes. De kinderen vonden het prachtig. Tuurlijk nog marshmellows gebrand en een vuurtje gestookt..maar her en der vielen de oogjes al wat dicht en na een poos ging bij iedereen het welbekende lichtje letterlijk en figuurlijk uit. Na een kort nachtje, voor sommigen onder ons, was iedereen weer fris en fruitig aan wezig. Een vers bakje koffie deed wonderen en na het ontbijt gingen we weer vlug op pad om de vallen te controleren. Noor was er net als vorig jaar bij om de muisjes uit hun vallen te bevrijden en te zeggen welke muisjes het waren. De kinderen vonden het maar wat mooi om te zien wat er nu weer gevangen was en er werd zeer enthousiast gereageerd en gezocht naar de vallen. We hebben dit jaar 5 muizen gevangen wat een record is vergeleken met andere jaren: 4 bosmuizen en 1 woelmuisje. Het woelmuisje zat in de val aan de poef- de rest aan de rand van het bos. In de poel zaten ook kikkers en die kwaakten er nog lustig op los. Er zaten zelfs 2 koppeltjes meerkoeten met jonkies, erg leuk om te zien! Nog vrolijk over deze successen gingen we uitgelaten terug naar het kamp en daar aan- "1 •i Visdiefjes en Stekkertjes op muizenkamp (Sabine Rausch).

't Duumpje | 2015 | | pagina 8