Korte berichten Ook ditmaal weer een rijke verscheidenheid aan zaken die het afgelopen kwar taal, en soms al veel langer, spelen binnen de vereniging. Ook onderwerpen die slechts zijdelings de vereniging betreffen, kunt u hier aantreffen. Verzameld door Jaap de Hulster Zo kwamen we in de PZC een foto tegen van een wethouder in een Schoondijkse basisschool. Schitterend als beleidsmakers vertellen hoe belangrijk het is te handelen met duurzaamheid als leidraad, maar een wijze les beklijft pas als deze ook in praktijk wordt gebracht. En met die vele projecten in ons Landje van Cadzand zijn er legio mogelijkheden waar je flink kunt scoren in duurzaamheid. Visarend (René van Quekelberghe). Cursus vogelherkenning Vorig jaar volgde een grote groep geïnte resseerde beginnende vogelaars de door 't Duumpje georganiseerde Basiscursus Vogels Kijken. Zo ook Theo van de Veire, die van een goede kennis van hem, de heer Van Quekelberghe, kapitein op Vroons Iver Example, bovenstaande foto van een Visarend ontving. Dit exemplaar liftte een stukje mee op het schip. Wereldbier "Vooralsnog staan de sorghum-graanpluimen fier wuivend op de akkers. De oogst is inge pland. Er moet nog veel gebeuren. De mouter en de brouwer trappelen van ongeduld. Ver wachtingsvol kijken we voorbij de einder... On dertussen dromend van dat unieke wereldbier, gemaakt van op Nederlandse akkers geteeld Afrikaans graan-sorghum." Deze tekst komt uit een wervende folder over hoe het in onze streken onbekende gewas Sorghum uitgebreider toepassingen zou kunnen krijgen en ook geteeld zou kunnen worden op gronden die nu al te kampen hebben of op termijn te kampen krijgen met verzilting. Zoals in Zeeland. In eerdere uitgaven van dit blad schreef ons bestuurs- en redactielid Walter de Milliano over zijn experimenten om het gewas Sor ghum zo aan passen dat het ook in kouder streken, zoals in Zeeland, goed te telen is. Vrijdag 9 oktober knipten Commissaris van de Koning Han Polman en de Sluisse burge meester Annemiek Jetten op het proefveld van Walter de Milliano symbolisch de eerste zwarte en witte pluimen af en proostten met een Sorghumbiertje. Bij deze gelegen heid waren ook ook vertegenwoordigers van landbouw- en natuurorganisaties, on derwijs, mouterijen en brouwerijen op dit unieke 1,5 ha. grote proefveldje present. Dag van de duurzaamheid In de PZC van 10 oktober lazen we dat wethouders in heel Nederland tijdens deze Dag van de Duurzaamheid lagere scholen bezochten om leerlingen voor te lezen en te spreken over duurzaamheid. Kruisdijkschans De voorbereidingen voor de bouw van een buiten naast de historische Kruisdijk schans in strijd met bestemmingsplan gaan gewoon door, met alle medewerking van gemeente Sluis. Onze vereniging had samen met omringende bewoners bezwaar aangetekend tegen de kapvergunning, want waarom zou je kappen als de rest van het plan nog tot bij Raad van Strate bestre den zou kunnen worden. Gemeente Sluis was zo handig geweest kap los te koppelen van de bouw. De commissie bezwaarschriften mocht alleen een oordeel vellen over de kap en in haar advies geen enkele relatie leggen met het 'hoofd' plan. Zo bezien kon deze commissie niet anders dan onze bezwaren tegen de kap (indien na het broedseizoen) afwijzen. En nu is gebeurd wat we toen voorspelden: heel het terrein is bouwrijp gemaakt en de eeuwen oude greppels zijn zo goed als verdwenen. Een flagrante overtreding waarvan we afde ling handhaving in kennis gesteld hebben. Het ligt nu bij het college van B W dat al weken nadenkt of het actie zal onderne- Paardenbak Aardenburg Binnen de beschermde Aardenburgse wallen had iemand een leuke paardenbak in uitvoe ring genomen, ouderwets degelijk uitgekist,

't Duumpje | 2015 | | pagina 18