Korte berichten Zeeuws Steenuilfonds I? Ook ditmaal weer een rijke verscheidenheid aan zaken die het afgelopen kwar taal, en soms al veel langer, spelen binnen de vereniging. Ook onderwerpen die slechts zijdelings de vereniging betreffen, kunt u hier aantreffen. Verzameld door Jaap de Hulster Bestemmingsplan Buitengebied, tweede herziening Zoals bekend hebben we onze zienswijze doorgezet tot bij de Raad van State in een tweetal gevallen: de bebouwing van de Pas polder met een landhuis met aangehorig- heden, daar waar er nu een klein schuurtje staat. We ageren tegen de verstening van het buitengebied, en ook omdat met gemeenschapsgeld de wallen een dure opknapbeurt krijgen, en gemeente Sluis het bestaat deze intenties op de hen zo gebrui kelijke wijze te bruskeren. Het tweede geval betrof het weinig zuiver terugdraaien van een Natuurbestemming om te voorkomen dat men zou moeten optreden tegen het (volgens ons illegaal) scheuren van een hollebollig weilandje nabij Draaibrug. Wanneer de Raad van State beide zaken behandelt, is nog niet bekend. Louisahoeve Heilleweg 16 De hele procedure inzake bouw moest opnieuw aangezien gemeente Sluis nogal wat vormfouten gemaakt had. Om te voor komen dat opnieuw zienswijzen zouden worden ingediend, hecht de gemeente er waarde aan in het voortraject tot enige overeenstemming te komen. Hiertoe waren we 30 maart aanwezig bij een bijeenkomst ten gemeentehuize. Zoals gebruikelijk brengt de provincie ook een advies uit, maar dat was toen nog niet binnen. Omdat we in de vorige procedure dit advies nooit te zien hebben gekregen, terwijl een mede-bezwaarmaker (die het wel in handen kreeg) meldde dat men met het advies niets gedaan had, hebben we nu afgesproken dat, zo gauw het advies binnen is, we dit toegezonden zullen krijgen. En tevens dat we pas dan ons oordeel zullen vellen over het voorliggende compromis. Tot op heden hebben we echter nog niets vernomen. Oprichting Zeeuws Steenuilfonds Het artikel van Alex de Smet in dit blad maakte duidelijk dat het met de steenuil toch tobben blijft. Zeker in andere delen van Zeeland. De aantallen mogen zo hier en daar gestegen zijn, maar de populatie blijft erg kwetsbaar, terwijl het beschermingspro ject binnenkort ook de bescheiden subsidie van Provincie Zeeland moet missen. Om die reden heeft een viertal natuur- en steenuilliefhebbers (Ruth de Bruin, Anton van Haperen, Nanning-Jan Honingh en André Vink) het initiatief genomen om het Zeeuws Steenuilfonds op te richten. Het Zeeuws Steenuilfonds richt zich naast bescherming ook op onderzoek en vergro ten van de bekendheid (en geliefdheid) van de steenuil. De activiteiten zullen zich in eerste instantie beperken tot Zuid-Beve land. Nadere info: www.zeeuwssteenuilfonds.nl Eén ding is duidelijk: als ze hier in het wes ten ook geld willen ophalen, zullen ze toch iets moeten doen aan die eigenaardige dracht in het logo. Pieter-Paul van Laake overleden Enkele maanden geleden, 29 februari, is Pieter-Paul van Laake op 71-jarige leeftijd overleden. Bij enkele leden was al geruime bekend dat hij aan de spierziekte ALS leed. Pieter-Paul was leraar Nederlands. Indertijd was hij ook actief binnen 't Duumpje. Hij schreef artikelen voor het blad, maakte illustraties en begeleidde excursies. Rond 1980 verliet hij het onderwijs en ging in Mook wonen. Alleen 'de oude garde' zal hem zich nog herinneren. Toch kwam hij nog zeer regelmatig in het landje van Cad- zand en dat werd altijd direct genoteerd. Hij deed alles per fiets, en zijn familie had een recreatiewoning in Cadzand. Als hij dan in Breskens van 'de boot' kwam, haalde hij bij de moeder van Sjaak Herman, die op de kop van de Boulevard woonde, zijn daar immer gestalde fiets uit het schuurtje om hiermee richting Cadzand te koersen. Nadat hij het onderwijs vaarwel had gezegd, startte hij met het schrijven en uit geven van wandelroutes, waarin de natuur vanzelfsprekend voorop stond. We zijn voor dit geval even in ons digitale archief gedoken en we hebben een aantal tekeningen van zijn hand geselecteerd. De kwaliteit van de afbeeldingen laat wat te wensen over, aangezien destijds het blad nog gestencild werd. Maar voor deze gele genheid De tekening hiernaast 'ledereen heeft recht op een tweede woning' komt uit 't Duumpje van 1982 en heeft nog niets aan actualiteit ingeboet. Speciaal ten behoeve van de beleidsmakers in de gemeente Sluis en de actualiteit vermelden we dat de plaat niet alleen voor Cadzand - Bad geldt en evenmin alleen vakantiewoningen betreft. Ook de tekeningen in de Veldwaarnemin gen zijn van zijn hand en komen uit oudere duumpjes. Magere hokken en de Flora Zeelandica Nee, we hebben het hier niet over een nieuwe marketingtruc om u geld uit de zak te kloppen om wat af te vallen. Door de steeds voortschrijdende digitalise ring wordt het steeds eenvoudiger in beeld te krijgen welke gebieden slecht of hele maal niet geïnventariseerd zijn op plantjes en diertjes: de "magere hokken." Er wordt hard gewerkt aan de totstandko ming van de Flora Zeelandica, die vermoe delijk in 2017 zal verschijnen en vanuit deze organisatie heeft men de werkgroepen verzocht deze "magere hokken" absolute voorrang te geven. Want men streeft na tuurlijk naar een uitgaaf waarin alle hokken gedekt zijn. Dus alle hens aan dek in de poging deze magere hokken vet te mesten met nieuwe waarnemingen. 12e Nacht van de nacht Deze happening wordt pas gehouden op zaterdag 29 oktober, dus er zijn nog heel wat maanden te gaan. Mocht u zelf op deze avond activiteiten willen ontplooien om aandacht aan lichtvervuiling te schenken, dan heeft u ruim tijd u voor te bereiden. Nadere info via Melissa Ernst van de ZMf. Email: mernst.zmf.nl.

't Duumpje | 2016 | | pagina 18