IEDEREEN HEEFT RECHT OP EEN TWEEDE WONING Cadzand-Bad De eigenaar van het huis vindt dat er daar tn plaats van saaie weilandjes nu mooie natuur is P-PVL 11 RMDO: angstig en behoudzuchtig De Raad voor Maatschappelijke en Demo grafische Ontwikkeling kwam recent in het nieuws (Internet PZC 29-04-2016) met de kop "gemeenteraad angstig en behoud zuchtig". Men verwijst naar een ingezonden brief van de RMDO waarin gemeld wordt dat de Raad het visiedocument 'Krachtig verbonden' aangenomen heeft. En verder stelt de RMDO "Het college maakt in deze visie moedige en noodzakelijke beleidskeuzes op het gebied van wonen, voor zieningen, recreatie en toerisme, landbouw en landschap, verkeer en vervoer, maatschap pelijke ondersteuning, jeugd, mantelzorgon dersteuning, vrijwilligerswerk, preventie en signalering. Een integrale benadering van zaken waar alle inwoners mee geconfronteerd kunnen en zullen worden." Men stelt echter ook vast dat als het op uitvoering aankomt, gemeente Sluis weinig initiatief aan de dag legt, een standpunt dat ons uit het hart is gegrepen. Kust in kleuren 2.0 Zo probeert 't Duumpje samen met de Recron aan de kust te redden wat er nog te redden valt. Vanuit de gemeente wordt weinig initiatief ontplooid om ervoor te zorgen dat er enige samenhang is in de ontwikkeling van de West Zeeuws-Vlaamse kust. Wat Cadzand-Bad en de aangelegen Vlamingpolder betreft, is de pap gestort. Het is nu zaak voor de rest van de Tienhon derd polder te komen tot een inrichting waarin de (recreatie)natuur toekomt wat het de afgelopen tijd in Cadzand - Bad verloren heeft. Dat komt iedereen ten goede: zowel onze vakantiegasten die graag terugkomen in een gebied waar nog enige rust en ruim te resteert, als ook onze eigen bewoners die jaar in jaar uit aangewezen zijn op de eigen streek, waarvan omgeving Cadzand eveneens deel uitmaakt. Het is onbegrijpelijk dat raadsleden op hun handen blijven zitten, zonder sturing te wil len geven aan ontwikkelingen die men nu gewoon over zich heen laat komen. Onze ervaring is dat het trouwens niet al leen de kust betreft. Ook in het binnenland (Heilleweg etc.) laat men initiatiefnemers hun gang gaan, waarbij men soms op onzes inziens discutabele wijze met regels om springt. Toon eens een rechte rug! Excursie telpost Zaterdag 23 april vond een excursie naar de telpost Nieuwesluis plaats. We ontvingen een verslag in telegramstijl. En voor deze gelegenheid laten we dat zo. U kunt het beschouwen als een korte test van uw vogelkennis. Een zevental excursie deelnemers waarvan 4 damesEen gast uit de Ooypolder die hele week huisje heeft gereserveerd voor de telpostslechte vooruitzichten. Netjes 3 uur geteld en hieronder de resul taten: de Velduil ter plekke, maar wel naar oost over Waterdunen vertrekkend dus een trekker?!was wel erg leuk! boer 7/1/4 gier 2/-/1 oever 1/-/2 huis - bruine kiek-/1vr/- visarend Om 9.10 zag Peter M vogel over Westka- pelle.... was zeker Bij Cadzand al overgesto ken...heel helder zicht. grasp 14/24/1 gele spec 9/ 66/8 kneu 5/10/10 groenling 71/- putter-/1/- rietgors-/-/1 kleine mantel 47/114/53 zwartkopmeeuw 2ad/-/- Ransuil (Pieter-Paul van Laake).

't Duumpje | 2016 | | pagina 19