Nachtdierenkamp in De Braakman De afgelopen jaren gaan de Stekkertjes (jeugdwerkgroep van De Steltkluut) en onze Visdiefjes samen op nachtdierenkamp en ook dit jaar hebben de kinderen weer buitengewoon genoten. Sabine Rausch maakt u deelgenoot van deze sue cesvolle activiteit. Ze maakte ook de foto's. Ook dit jaar hadden Oost en West weer de hoofden bijeengestoken voor de organisatie van een 'muizenkamp.' Op 18 en 19 juni was heel Zeeuws-Vlaanderen even verenigd, iedereen had er weer zin in en er waren veel aanmeldingen. De organisatie van het ge heel lag dit jaar in handen van De Steltkluut. Ondertussen was het buiten droog gewor den, de groep werd opgesplitst en ging in het schemerdonker op pad om de vallen te controleren. Vele waren er leeg, maar gelukkig was er toch een valletje met een Bosmuis. Nadat het beestje goed bekeken was, kon die het bos weer in. Ook hadden een vlinder Levensloop van Zaterdagavond om 19.00 uur werden de kin deren verwacht bij Braakman-Noord en ze konden direct aan de slag met het opzetten van hun tenten in de boomgaard achter de boerderij. Het weer zag er gelukkig iets beter uit dan de dagen ervoor. Ook dit jaar mochten we de muizenvallen van Staatsbosbeheer gebruiken. Ze waren de avond ervoor uitgezet om te kijken of er wel muizen op het voer afkwamen dat erin gestopt was. Alleen moesten de vallen nu op scherp gezet worden en na een korte uitleg van Dilia gingen we op pad. Het was nog een hele klus om alle vallen te vinden die verstopt waren. Eenmaal rond het kampvuur gezeten en nadat ieder zijn verhaaltje had gedaan, begon het toch wel wat te regenen; gelukkig mochten we van Staatsbosbeheer gebruik maken van de Braakmanboerderij dus we zaten met z'n allen binnen en lekker droog. En daar had Anja nog een verhaal over een uilskuiken: je zou zeggen dat dit geen slim merik is, maar schijn bedriegt. Als je goed geluisterd hebt, weetje dat dit eigenlijk een heel slim iemand is. 's Nachts had er een lamp gebrand met een opvangbak om nachtvlinders te vangen en in de ochtend mochten we die bekijken, vertelden ze ons tot welke soort ze behoor den, waarna de vlinder weer de vrije natuur in mocht fladderen. Daarna nog een rondje muizenvallen gedaan met mooi weer, want het zonnetje was tevoorschijn gekomen. Deze keer in onze groep geen muizen in onze valletjes maar de andere groep had wel prijs. Uitgelaten terug naar het kamp en daar aan gekomen werd nog een spelletje gespeeld: we moesten raden welk beest je was en dat was voor de één spannender dan voor de ander. Maarrrraan alle leuke dingen komt een eind en er moest nog gewerkt worden. De tenten moesten worden afgebroken, tas sen ingepakt, nog wat opgeruimd en even later zag je niet meer dat er gekampeerd was en zo hoort het ook. De kinderen gingen moe maar voldaan weer mee naar huis en wij, begeleiders, konden weer terugkijken op een geslaagd weekend. Dank aan Staatsbosbeheer voor het gebruik van het terrein en aan Eddy Taelman en Joop de Bakker van de vlinderwergroep van De Steltkluut. Graag tot een volgende keer. we nog een Rosse woelmuis in een van de valletjes. Een mooie vondst zo vlak bij het kampement. Tuurlijk nog marshmellows gebrand en ook een broodje knakworst viel goed in de smaak. En vuurtje stoken is toch iets magisch. Verder lekker laat naar bed en niet lang daarna was het muisstil. We werden gewekt door een kakafonie aan vogelgeluiden, ietwat aan de vroege kant maar ach, waar word je nu zo gewekt: dat kan alleen maar in de vrije natuur. En met een lekker vers bakje koffie wakker worden, gebeurt ook niet dagelijks, dus dat was extra genieten. Dan het ontbijt ge reedmaken voor de vaders die uitgenodigd waren, omdat het Vaderdag was. De lange picknicktafel stond vol met allerlei lekkers en ook aan een gekookt eitje was gedacht. Alle kinderen zorgden voor hun papa's en die genoten zichtbaar van al die extra aandacht. Aandacht was er ook voor de mannen van de vlinderwerkgroep van De Steltkluut die een mooie uitleg gaven over soorten vlinders en bij ons vooral over de nachtvlinders.

't Duumpje | 2016 | | pagina 15