Als u meer wil weten over de effecten van licht op mensen, dieren en planten, treft u veel informatie en onderzoeken aan op: www, denacht van de nacht.nl De Nacht van de Nacht vindt dit jaar plaats op zaterdag 29 oktober. In 2015 was dit nati onale evenement groter dan ooit met 350 bijzondere activiteiten in het duister, 40.000 bezoekers en 155 gemeenten en bedrijven die de lichten doofden. "Van bovenaf" worden geen activiteiten georganiseerd, maar men laat het over aan ieder individu of instelling om tijdens de nacht van 29 oktober iets op poten te zet ten. Alle voorgenomen activiteiten worden gepubliceerd op genoemde website, waar u kunt zien wat er in uw omgeving te doen is. Tot nu toe heeft alleen Staatsbosbeheer ingetekend (zie agenda blz. 22), maar West Zeeuws-Vlaanderen is nog een zwarte vlek op de kaart. Aan de bak dus om ook uw dorp op de kaart te zetten. Op de site staat ook een 'inspiratiegids voor het organiseren van duistere activiteiten.' En dan hebben we het niet over die 2 wietplantages die net in Hoofdplaat ontmanteld zijn. De coördinatie in Zeeland ligt in handen van de Zeeuwse Milieufederatie en wel bij Melissa Ernst. Email: mernst.zmf.nl. Bent u wel "belanghebbend"? We maakten al eerder bezwaar tegen de handelwijze van iemand die in de Aarden- burgse wallen een lap grond in eigendom heeft en in deze historische wallen aan het graven ging om er een paardenbak aan te leggen. De afdeling handhaving ging erop af en de kool en de geit werden gespaard. De overtreder werd niet gesommeerd het geheel in oude toestand terug te brengen, maar moest maar wat gras zaaien in de zandbak, de omheining verwijderen en dan was alles weer in orde. Op ons verzoek is naderhand nog eens gekeken of het gras wel opkwam, is nog wat gras bijgezaaid etc, maar we kunnen wel bezig blijven onze bestuurders achter de vodden te zitten. Een bewoner van Aardenburg zag kort nadien dat de omheining terug, het gras verdwenen en de paardenbak in volle glorie hersteld was. Hij maakte in oktober 2015 op persoonlijke titel opnieuw bezwaar en mocht voor de commissie bezwaarschriften zijn argumenten toelichten. Gezien onze eerdere interesse woonden we de (openbare) zitting bij. Wettelijk is vastge legd dat de commissie advies uitbrengt aan B W die vervolgens een besluit nemen. Dat besluit had uiterlijk 4 april binnen moe- ten zijn, per brief werd aangekondigd dat het verlengd werd tot uiterlijk 17 mei, maar tot op heden is taal noch teken vernomen. Daarmee overtreedt de Gemeente Sluis de wet en kan, als overtreder, wettelijk gehou den worden iedere week een dwangsom aan de Staat der Nederlanden te betalen. In de commissievergadering werden voor namelijk woorden gewijd aan het criterium 'belanghebbendheid'. Onze vereniging komt statutair op voor natuur en landschap en is bijna overal 'belanghebbend' in het landje van Cadzand, maar voor een parti culier die een overtreding aan de kaak stelt, gelden andere regels. Dat het nog steeds hetzelfde illegaal han delen betreft, waartegen onze vereniging eerder ageerde, speelt verder geen rol, want in de Gemeente Sluis is iedere reden goed genoeg om handelend optreden uit de weg te gaan. Louisahoeve Heilleweg 16 De hele procedure inzake bouw moest op nieuw en in het (nieuwe) voortraject heeft onze vereniging, samen met Het Zeeuws Landschap en een andere buurman gepro beerd de teloorgang van een stuk natuur zoveel mogelijk te beperken. We werden hier ditmaal enigszins ondersteund door de provincie die de Gemeente Sluis erop wees zaken over het hoofd gezien te hebben. In genoemd vooroverleg met Gemeente Sluis en initiatiefnemer is het ons gelukt de schade nog wat te beperken. Toch blijft het jammer dat er opnieuw een aanmerkelijk groter stuk 'natuur' aangeharkt wordt dan tevoren. Voorontwerp bestemmingsplan 'Kom Cadzand' We lazen in de bekendmaking "Het voor ontwerp bestemmingsplan is conserverend van aard en heeft als doel om de bestaande vergunde situatie vast te leggen" Geen reden er veel tijd aan te besteden tot dat één onzer leden ons erop attent maakte dat er toch wel iets meer in de nota stond dan uitsluitend 'conserveren.' Zo wordt de deur opengezet voor allerlei uitbreidin gen. We vinden dat een weinig elegante handelwijze. We kwamen ook ronkende teksten tegen zoals "De Badhuisweg heefteen ruimtelijk waardevol karakter, door de sterke verweven heid en zichtrelatie met het polderlandschap. Het is gewenst om de bestaande kwaliteiten te waarborgen en te versterken." Op geen enkele wijze wordt echter duidelijk gemaakt hoe men de bestaande kwalitei ten versterken wil. We hebben Gemeente Sluis in onze zienswijze op deze (en andere) onvolkomenheden gewezen. Kustvisie provincie Zeeland De eerste kustvisie stelden Gedeputeerde Staten vast in september 2012 en als onder titel lezen we daar: "De gouden rand van Zee land, een visie op de toekomst van een veilige, economisch sterke en aantrekkelijke Zeeuwse kust." Helaas hebben we de afgelopen 4 jaar moeten constateren dat het goud in snel tempo ingewisseld wordt voor strandten ten, strandslaaphuisjes, appartementen boven op het duin en projectontwikke laars staan nog steeds in de rij. Een van de grotere partijen, Roompot is verkocht aan een frans bedrijf. Het zou ons verwonderen als zulke bedrijven in iets anders geïnte resseerd zijn dan het keihard maken van rendement. En dat loopt zelden parallel met een evenwichtige streekontwikkeling "gericht op een aantrekkelijke Zeeuwse kust." De uitverkoop van onze kust speelt niet alleen in Sluis, maar in heel Nederland. De nieuwe site www.beschermdekust.nl heeft ertoe geleid dat men landelijk inziet dat je dit soort ontwikkelingen niet aan de dorps politiek kunt overlaten. In Zeeland nam de provincie het initiatief om nieuw beleid te formuleren en ook natuurbeschermingsclubs zitten mee aan tafel. Helaas is al zoveel vergund, dat het redden is, wat nog te redden valt. In de PZC van 14 juni lazen we de kop: "Sluis: duidelijke regels kustbebouwing." Men citeerde wethouder Ploegaert met "De kust is ons kapitaal. We weten al lang: die gaan we niet verkwanselen." Wij hebben zo onze twijfels over al die goede voornemens.

't Duumpje | 2016 | | pagina 18