Natuurwerkdag 2016 r De meeste knotwerkgroepen in den lande starten rond eind oktober met hun beheerswerk en de landelijke Natuurwerkdag biedt iedereen de gelegenheid ook even als een echte bikkel tekeer te gaan, in de natuur voor de natuur. Ma rian Bosman doet verslag en de foto's zijn gemaakt door Ine Krikke. Tot voor kort werd de Natuurwerkdag altijd gehouden in het Bos van Erasmus. Dat had het voordeel dat de omvang en de verschei denheid in biotopen het mogelijk maakte dat iedereen zich verdienstelijk kon maken. Zo is er veel hakhout dat op zijn tijd afgezet moet worden. Hakhout had vroeger een economisch belang. Het afkomend hout diende als geriefhout, men kon het overal voor gebruiken. Vlechten, windschermen en erfafscheidingen maken, de kachel stoken. In ruime mate aanwezig in het Bos van Erasmus. Men vindt er ook knotbomen die bijgehouden moeten worden en een poel die op zijn tijd van enige begroeiing moet worden ontdaan. Voor de jeugd is er ook genoeg te doen. De oudere jeugd vindt het stoer om met een zaag zo'n knotboom van zijn pruik te ontdoen, maar ook onze Visdiefjes konden hun hart ophalen. En heb je even genoeg van het werk: er valt van alles te vertellen over de paddestoelen daar en met een bietennet bevestigd aan een stel bomen kun je ook heel wat lol beleven. Omdat de organisatie van de dag nogal wat voorbereiding vergt, koos men ook wel voor de Braakman, oost en west samen: twee vliegen in een klap. Vorig jaar was het in het Bos van Erasmus. Helaas worden we nu overal geconfron teerd met essentaksterfte: een virus dat huishoudt onder essen die in groten getale in het Bos van Erasmus voorkomen. Het virus verspreidt zich bij snoeien nog sneller. Om die reden ging dit jaar de voorkeur uit naar De Marolleput, waar Jan, Awie en Suzan de Zwart hun eigen natuurgebied bestieren. Zonder veel essen. En dat ook hier iedereen zijn of haar hart kon ophalen, blijkt uit de foto's. Mocht u door omstandigheden de natuur werkdag niet hebben kunnen bijwonen, maar toch een bijdrage willen leveren aan het natuurbeheer in de streek: op blz. 11 staat een overzicht waar onze knotwerk- groep de komende maanden aan de slag gaat. U bent van harte welkom.

't Duumpje | 2016 | | pagina 14