Inhoud Redactioneel Duurzaam voedsel Redactie Euro Birdwatch 2016 Vogelwerkgroep Usutu-virus onder de merels Jimmy Pijcke Andere virussen Redactie Kaalslag in de polder vanuit een hommelperspectief Awie de Zwart Andere maaiperikelen (niet alleen Awie) Redactie Knotprogramma Sjaak Herman Erfgoeddag 2016 Redactie Natuurwerkdag 2016 Marian Bosman Korte berichten - Kustbebouwing - Kustvisie en Kustpact - Saint Pierre sur Mer - Koeien die hazen vangen - Vacature planologiewerkgroep - Nieuw wandelpad Belgisch Zwin Veldwaarnemingen Reggy van Poecke Activiteiten Adressen Foto voorpagina: Molen van Retranchement Jaap de Hulsterl Kustbebouwing blijft een terugkerend onderwerp in de media en met de recente discussies rondom de Veerse Dam-piannen, worden we opnieuw met de neus op de feiten gedrukt: projectontwikkelaars proberen financieel gewin te halen uit het aanbieden van iets unieks, want dat verkoopt nou eenmaal het beste. Maar dat unieke is van ons allemaal en wordt vervolgens onherstelbaar be schadigd: het gaat wel om de identiteit van ons Zeeuwse landschap. Gelukkig wordt dat door steeds meer Zeeuwen onacceptabel gevonden. Er is reparatieregelgeving in de maak (Zeeuwse Kustvisie/Omgevingsplan), maar dat duurt erg lang en de uitwerking van overgangsregelingen is discutabel. Geërgerd vraag je je dan af waarom het al lemaal zoveel tijd moet kosten Dat democratische processen ook sneller kunnen verlo pen, bewees de gemeenteraad van Sluis onlangs inzake een ander actueel onderwerp. In minder dan een halfuur tijd werd besloten om de deur op slot te doen voor het Actieplan Bos en Hout, dato.a. een bijdrage probeert te leveren aan de duurzaamheidstransitie. Een erg prema tuur besluit van de raad over een landelijk plan dat nog in de initiatieffase verkeert. Niet gehinderd door enige inhoudelijke kennis van het voorstel, maar gebaseerd op de interpretatie daarvan in de PZC, werd een duidelijk sig naal afgegeven dat men niet op enige medewerking van de gemeente Sluis hoeft te rekenen. Over nut, noodzaak, voordelen en kansen werd nauwelijks gesproken. In de ge voerde discussie viel notabene de naam van 't Duumpje: als kwinkslag werd ingebracht dat de "D" in de naam van tegenstemmer D66 wel voor "Duumpje"zou staan. Dat wil overigens geenszins zeggen dat 't Duumpje een verklaard voorstander is van bossen in het open polder landschap. 25 Jaar geleden werd daar binnen 't Duumpje ook al eens uitvoerig over gediscussieerd, zij het vanuit een totaal ander perspectief: klimaatverandering en C02- doelen waren toen nog geen onderwerp van discussie. Binnen het Actieplan Bos en Hout zijn nog geen duidelijke kaders vastgelegd. De initiatiefnemers geven aan open te staan voor afwegingen tussen de economische, sociale en natuurwaarde van het bestaande landgebruik ten opzichte van het bos dat hiervoor in de plaats zou kunnen komen. Zorgvuldig maatwerk wordt toegezegd. Geen reden lijkt ons om de deur op slot te doen. 't Duumpje zal de ontwikkelingen volgen en de wenselijkheid ter zijner tijd bespreken. Zou je daar aan mee willen doen? Heb je eventueel be langstelling om ook over andere ruimtelijke zaken in West Zeeuws Vlaanderen mee te praten in onze werkgroep Planologie, neem gerust contact op via secretariaat@ duumpje.nl i 3 4 8 9 9 10 11 11 12 14 15 16 18 20

't Duumpje | 2016 | | pagina 3