Binnenland Naast de kust gaat ook veel aandacht uit naar het binnenland. Veel landbouwers heb ben geen opvolger en verkopen hun areaal aan 'blijvers' die om efficiënt te produceren behoefte hebben aan steeds groter lood sen. Helaas ditoneren deze bijna industriële gebouwen nogal in ons lieflijke platteland waar veel recreanten op af komen en waarin ook de eigen bevolking genoegen schept. We zouden graag zien dat onze vergunningverle ners zich wat actiever zouden inzetten om ons mooie platteland te beschermen door bij het uitbreiden van complexen deze fatsoenlijk in te passen. Bijna zonder uitzondering zien we dat mogelijkheden worden opgerekt om te voorkomen dat ook maar één struik geplant moet worden. Natuurlijk is het een lofwaardig streven om niet ieder initiatief in beperkende regels te smoren, maar het is minstens zo eervol enige bekommernis voor de eigen bewoners te tonen. In de situatie dat het bouwvlak overschreden wordt en men er niet onderuit kan voor wat groen te zorgen, kijkt men zelden of het groen werkelijk geplant wordt. We hebben recent wat situaties aangeleverd waar misschien een initiatiefnemer nog eens aan gemaakte afspraken herinnerd zou kunnen worden. Overtreders Gemeente Sluis stimuleert om een gokje te wagen. Zo kregen we een aanvraag onder ogen om zonder enige herplant 209 bomen te rooien, ontving de aanvrager een brief dat kap zonder nette herplant niet toegestaan was en toch werd de gehele dijk even van alle hout ontdaan. Toen we aan de bel trok ken, kreeg de overtreder een brief met de mededeling dat 't Duumpje om handhaving verzocht had. Terwijl het toch de gemeente is die verantwoordelijk is voor handhaven van wet- en regelgeving en overtredingen zelf zou horen te zien en aan te pakken. Uiteindelijk is recent 1 op 1 herplant, maar van enige 'boete' voor de brutale overtreder is geen sprake. Zo stimuleert men potentiële overtreders dus het er maar op te wagen. Maaibeleid In het verslag van de voorzitter las u er al meer over. Ook wat kap en herplant betreft is er weinig vooruitgang te melden. Het waterschap streeft in heel Zeeland naar een diverser bomenbestand, omdat de meeste populieren hun beste tijd wel gehad hebben. Waar vorig jaar in plezierig overleg enigszins rekening gehouden werd met onze opmerkin gen, kregen we nu de indruk dat het dit jaar slechts een vormkwestie is ons aan te horen. Structurele zaken Vorig jaar maakten we melding van onze gang naar de Raad van State. We hadden een tweetal onderwerpen uit de 2e herziening buitengebied aangevochten en we werden in het gelijk gesteld waar gemeente Sluis weigerde op te treden tegen het scheuren van een historische stukje weide onder Draaibrug. Aangaande de bouw van een landhuis in de Paspolder, naast de Sluisse wallen, werden we in het ongelijk gesteld. Gemeente Sluis heeft een vergelijkbare bouwaanvraag op dat lapje grond 20 jaar tegengehouden, maar tijden veranderen en het is het privilege van de gemeenteraad bestemmingsplannen vast te stellen. De ruimte die hierin sinds kort ge boden wordt voor landhuizen in het buiten gebied was reden voor de Raad van State het besluit van gemeente Sluis in stand te laten. Vooruitblik 2017 In 2017 gaan we verder met onze bemoeienis sen met de inrichting van de kust, want de re creatieve druk zal slechts toenemen. Voor ons is het van belang wegen te vinden die deze druk wat kunnen beperken en waar mogelijk kunnen compenseren. Samen met de ZMf, de Stichting Duinbehoud en de Recron proberen we deze ontwikkelingen zo te sturen dat in de kuststrook in de ruimste zin landschap, natuur en recreatie elkaar kunnen versterken. Voorzitterschap Voorzitter Leo van den Broeke wil het wat kalmer aan doen, en het voorzitterschap is vacant. De taken binnen de werkgroep werden toch al zo goed mogelijk verdeeld, maar nieuw bloed is altijd welkom. Kortom: als de toekomst van ons Landje van Cadzand u ter harte gaat en u een bijdrage wil leveren aan een verantwoorde ontwikkeling, neem contact met ons op. Agendapunt 5 Financieel verslag 2016, verslag kascom- missie en begroting 2017 Er is altijd wat verloop in het ledenbestand, mensen verhuizen, worden ouder en ook de economische toestand van de afgelopen jaren heeft mensen gedwongen hun uitgavenpa troon te herzien en eens de bezem te halen door alle abonnementen die bij de meesten onder ons in de loop der jaren steeds toege nomen is. De in de smaak vallende activiteiten van onzejeugdwerkgroepen leiden regelma tig tot nieuwe aanmeldingen. Ook ontvingen we weer een mooie donatie, terwijl gunstige afrondingen ook regelmatig voorkomen. Het afgelopen jaar zijn extra kos ten gemaakt voor een procedure bij de Raad van State hetgeen niet alleen leges behelst, maar ditmaal ook een nota voor juridische bijstand. Gemeente Sluis is (deels) in het on gelijk gesteld, en heeft onze leges inmiddels terugbetaald. In 2016 wordt een nadelig saldo begroot. Ge zien onze kaspositie letten we op de kleintjes, maar zien we geen reden om de contributie te verhogen. De kosten verbonden aan ons 60-jarig bestaan blijven zeer beperkt. Elders in dit nummer leest u hier meer over. Agendapunt 6 Verkiezing nieuw lid kascommissie Sjaak Herman en Ada van den Broeke contro leerden de boeken. Als reservelid is vorig jaar Han Risseeuw aangetreden. Voor de aftreden de Sjaak zoeken we een nieuw reservelid. Agendapunt 7 Bestuursverkiezing Statutair treden in oneven jaren voorzitter en secretaris af. Gezien de al langer bestaande vacature voorde secretaris treedt dit jaar voorzitter Jo Timmers af. Hij is herkiesbaar. Bestuursleden Patricia van Veen - de Rechter, Piet Jansen, Walter de Milliano en Jaap de Hul ster continueren hun bestuurslidmaatschap. Er blijven binnen het bestuur nog vacatures voor een secretaris en een 'gewoon' lid. 10

't Duumpje | 2017 | | pagina 10