Inhoud Algemene ledenvergadering 3 Voor u ligt het lentenummer, alhoewel de zon nog even op zich laat wachten. Maar dat kan gauw genoeg veran Het agrarisch buitengebied onder de loep ii deren. Awie de Zwart 12 In dit lentenummer, begin van de 43e jaargang, treft u 't Duumpje 60 jaar de uitnodiging voor de Algemene Ledenvergadering en 60 jaar lokaal georganiseerde natuurbescherming hierin leest u, bijna onvermijdelijk, ook een terugblik op in West Zeeuws Vlaanderen, deel 1 het afgelopen jaar. Jo Timmers Vogelaria (tuinvogels?) 14 Zo bestond onze vereniging vorig jaar 60 jaar. Je kunt zo'n jubileum natuurlijk vieren met een feestje, maar een Vogelwerkgroep dergelijke toch kortstondige aandacht vergt geld en orga Vlinders in Groese dreven 15 nisatorische inzet en is meestal snel vergeten. Huib van Iwaarden Halverwege vorig jaar deed zich een andere mogelijkheid Euro Birdwatch 2016 17 voor ons jubileum op passende wijze te belichten. Het Vogelwerkgroep feit dat met medewerking van de Tijdschriftenbank van de Zeeuwse Bibliotheek alle nummers van dit tijdschrift Korte berichten 18 gecompleteerd én gedigitaliseerd beschikbaar kwamen, - Woningbouwvereniging - gierzwaluwen stelde ons in staat een beeld te schetsen van de geschiede - Leucistische kolgans nis van de vereniging. Onze voorzitter Jo Timmers schreef - Kranten- en tijdschriftenbank daartoe een aantal artikelen, waarvan u in dit nummer - Overbemesting het eerste deel aantreft. - Werkzaamheden Zwin - Waterdunen Naast deze onderwerpen leest u over de voortgang van - Bedrijventerreinen de Flora Zeelandica. Het merendeel van de niet onder - Natuurvisie Zeeland 2016-2022 zochte 'blokken' ligt in het agrarisch buitengebied en ook hier blijken leuke plantjes te groeien. Veldwaarnemingen 20 Huib van Iwaarden beschrijft hoe snel je je een nieuwe Reggy van Poecke hobby eigen kunt maken. Sinds enkele jaren kijkt hij niet 22 alleen naar vogeltjes, maar brengt hij de vlinders in zijn Activiteiten tuin in beeld. Adressen 24 Misschien een stimulans voor u ook binnen onze vereni ging actief te worden? Zoals bij alle verenigingen zijn we afhankelijk van onze actieve leden en daarvan kun je er nooit genoeg hebben. We verwelkomen u graag op onze Algemene Ledenver gadering, waar onze actieven een beeld schetsen waar ze zich binnen hun werkgroep mee bezighouden. Een uitstekende gelegenheid eens te kijken of ook voor u geen dankbare taak binnen onze vereniging weggelegd is. We rekenen op u in Nieuwvliet I Foto voorpagina: Werkzaamheden in Het Zwin vorderen (Piet Jansen).

't Duumpje | 2017 | | pagina 3