Algemene Ledenvergadering 4 Vrijdag 31 maart 2017 in dorpshuis 'De Heerlijckheit', Dorpsstraat 39 4504 AG Nieuwvliet (schuin tegenoverij smederij Mabelis) te Nieuwvliet Aanvang 19.30 uur. Agenda 1. Opening door de voorzitteer 2. Goedkeuring verslag ALV 18 maart 2016 te Nieuwvliet 3. Jaarverslag 2016 van de vereniging 4. Jaarverslagen 2016 van de werkgroepen 5. Financieel verslag 2016, verslag kascommissie en begroting 2017 6. Verkiezing nieuw lid kascommissie 7. Bestuursverkiezing 8. Rondvraag Pauze "Ontwikkelingen in landschap en sternpopulaties op Hoge Platen 1977 - 2017 René Beijersbergen volgt al 40 jaar de landschappelijke ontwikkeling van de Hoge Platen, met het accent op onderzoek aan Grote stern en Dwergstern. Met name de habitatvoorkeur van beide soorten bepaalde destijds de keuze voor het beheer op 'De Bol' en leidde ertoe dat het belang van de Hoge Platen zich ver buiten Nederland ging uitstrekken. Het onder zoek heeft nieuwe feiten aan het licht gebracht over voedsel, nestplaatsecologie en de kwetsbaarheid van het estuarium in ruimere zin als leefgebied voor de toekomst. Agendapunt 2 Het verslag van de Algemene ledenverga dering is eerder gepubliceerd in 't Duumpje uitgaaf zomer 2016. Agendapunt 3 Verenigingsjaarverslag 2016 In het afgelopen jaar, was er sprake van 60 jaar georganiseerde natuurbescherming in West-Zeeuws-Vlaanderen. Het bleef bij intenties en verkenningen om binnen onze vereniging op een of andere manier aandacht aan dat jubileum te besteden, maar heeft niet geleid tot een gerelateerde activiteit. In het afgelopen verenigingsjaar kwam het bestuur 11 maal in vergadering bijeen. De januari-vergadering werd voorafgegaan door een gezamenlijke bespreking met werkgroepvertegenwoordigers. In febru ari was er een gezamenlijke vergadering met de planologie-werkgroep rond het agendapunt Kustontwikkelingen/dossier Blanke Top. Natuurbeleid werd in 2016 van het rijk naar de provincies gedecentraliseerd en werd daarmee een kerntaak van de provincie. In dat kader kwam in 2016 de Natuurvisie Zeeland 2017-2022 tot stand. Als vereniging hebben we daar een bijdrage aan geleverd door deelname aan de publieksbijeenkomst op 16 januari 2016 inTerneuzen en voorts werd namens de Plantenwerkgroep nog een aanvullend pleidooi ingestuurd met be trekking tot het maaibeleid wegbermen. In de recent vastgestelde ontwerp-Natuurvisie zijn elementen van deze inbreng terug te vinden. Op 13 februari behoorde Leo van den Broeke als voorzitter van onze werkgroep planologie tot de groep groene vrijwilligers van Zeeland aan wie de Goessche Diep Fondsprijs werd uitgereikt door Commissa ris van de Koning Han Polman. Aan de al jaren lopende discussie met Wa terschap Scheldestromen over aanpassing van het maaibeleid kwam op 27 mei een eind. Het nieuwe dagelijks bestuur van het waterschap weigerde om verder medewer king te verlenen aan een eerder toegezeg de proef met een smallere maaibreedte. Inzake het Groenbestek van het Waterschap (lees: rooi- en herplantingsplan) werden we ook dit jaar voor de plannen in ons werkgebied geconsulteerd; het resultaat was echter zeer teleurstellend: geen van de door ons voorgestelde wijzigingen werd geaccepteerd. De tweejaarlijkse Thijs Kramerlezing vond plaats op 7 april en werd bezocht door een afvaardiging van onze vereniging. De themalezing "Liefdesverklaring aan ons zilte land" was van Johan van de Gronden, op dat moment directeur van het Wereld- natuurfonds. We waren ook aanwezig op de voor- en najaarsledenvergadering van de ZMf en op de door hen georganiseerde bijeenkomst over de nieuwe Wet Natuurbescherming en de informatie/discussieavond over de Provinciale Kustvisie. Stichting Duurzaam Groede organiseerde 27 mei in samenwerking met Het Zeeuwse Landschap, de Steltkluut en onze vereni ging een informatieavond over de invloed van de klimaatverandering op onze leefom geving. Met name tengevolge van budgettaire issues haalde het Project Waterdunen regelmatig de media en de agenda's van de leden van Provinciale Staten. In een brief aan alle statenleden heeft 't Duumpje onderstreept vooral geen afbreuk te doen aan de oorspronkelijke plannen en de originele projectscope intact te laten. Op die basis werd het project destijds door ons ondersteund. De Provinciale Kustvisie ligt momenteel voor commentaar bij de Zeeuwse ge meenten. Samen met Recron afd. West Zeeuws-Vlaanderen zoeken we naar lokale uitwerking van deze Kustvisie, die we onder de titel Kust in Kleuren 2.0 gestalte willen geven. Ter inspiratie organiseerden we 12 april een bijeenkomst met Martin Knuijt, grondlegger van "Okra Landschapsar chitecten", waarop hij zijn ideeën voor landschapsontwikkelingen in West Zeeuws- Vlaanderen presenteerde. Dit krijgt zeker vervolg in het nieuwe verenigingsjaar. Op een provinciale partijbijeenkomst van het CDA (7 september) en op de jaarverga dering van PvdA-afdeling Sluis(10 decem ber) hebben we onze standpunten, met nadruk op de ontwikkelingen aan de kust, mogen presenteren. Agendapunt 4 Jaarverslagen van de werkgroepen Knotwerkgroep Op zaterdag 9 januari pakken we in het nieuwe jaar de draad weer op. Deze keer werken we op twee locaties: 's morgens bij Heieen Kesteloo aan de Mosterdweg en 's middags bij Patrick van de Voorde aan de Maaidijk, beiden in Oostburg en niet ver uit elkaar. Het is een druilerige dag en best koud al is de temperatuur nog steeds ruim boven het vriespunt. De stevige wind doet niet veel goeds. Gelukkig zorgt de soep van

't Duumpje | 2017 | | pagina 4