Plantenwerkgroep - excursies seizoen 2017 De kop is er al af, want 11 mei bezochten we de Klakbaan en de Oranjedijk. Het hele programma staat dit seizoen in het teken van de al eerder beschreven Flora Zeelandica en de gegevens die we daar nog net aan kunnen toevoegen. Alle excursies beginnen om 19.30 uur. Hemelvaartsdag - 25 mei - KM-hok 20- 363 De Biezen (77 soorten) Het betreft hier een grenshok met ber men, sloten, akkers en bebouwing. We verzamelen ter hoogte van de voor malige Vlasroterij (met schoorsteen) aan de Brieversweg. Route: vanaf Aardenbrug richting Eede. Neem in Eede de linker afslag naar de Brieversweg en parkeer na ongeveer 400 meter in de linkerberm bij de voormalige vlasroterij. Donderdagavond 8 juni - KM-hok 27-368 Brandkreekdijk (70 soorten). Grenshok ten zuidwesten van Plakkebord met bermen, dijken en akkers. We verzamelen op kruispunt Brandkreek dijk - Plakkebord Route: Neem vanaf Waterlandkerkje de Ketelaarstraat tot de rotonde en sla hier linksaf (Eiland). Ga na ongeveer 1 km linksaf de Brandkreekdijk op. Volg deze weg 1,3 km en parkeer op kruising bij de kop van de dijk. Donderdagavond 22 juni - KM-hok 26-379 Nolletjesdijke.o. (71 soorten) Hok met dijken, akkers, sloten en bermen. Verzamelen bij de bunker aan Nolletjes- dijk. Neem op rotonde "Roofack" aan de zuidzijde van Breskens de afslag Boerenhol/ Groede en ga onmiddellijk na rotonde rechts de parallelweg op in noordelijke rich ting, sla na 400 m linksaf en parkeer even verderop bij de bunker. Donderdagavond 6 juli KM-hok 36-368 Isabellaweg e.o. (91 soorten). Hok met dijken, bermen, sloten en akkers. Verzamelen aan de Hondegatweg. Volg vanaf IJzendijke de Isabellaweg tot voorbij de Pyramide en sla na de bocht vrijwel meteen linksaf de Hondegatweg op en parkeer hier in de berm. Donderdagavond 20 juli KM-hok 24-369 Eiland (69 soorten). Hok met bermen, sloten en dijken. Verzamelen aan het begin van de Sint Jorisdijk langs de doorgaande weg Eiland. Neem vanaf Waterlandkerkje de Ketelaar straat en ga op de rotonde bij het Eiland rechtsaf richting camping Bonte Hoeve. Sla na ongeveer 600 m linksaf (Sint Joris dijk) en parkeer in berm. Donderdagavond 10 aug. - KM-hok 18- 363 Polder ten westen van Eede (87 soorten). Grenshok met bermen, sloten, weilanden en akkers. Verzamelen op het plein voor de kerk in Eede. Vanaf Aardenburg Eede binnen rij den en op de kruising met de Brieversweg rechtsaf en doorrijden tot het dorpsplein (links) en hier parkeren. Donderdag 24 aug. - KM-hok 30-372 Zevenhofstedestraat (9 soorten). Grenshok met dijk, sloot, bermen en ak kers. Verzamelen bij kruising Zevenhofsteden- straat en Mauritsweg. Neem vanaf roton de IJzendijke de noordelijke parallelweg richting Schoondijke en sla na ruim 2 km rechts af (Zevenhofstedestraat) en volg deze tot de kruising met de Mauritsweg. woningen in te bouwen. Dit bleek bouw technisch echter niet mogelijk. Na heel wat correspondentie werden in maart 2017 uiteindelijk 30 gierzwaluwnestkasten aan de noordgevels opgehangen, die als alternatieve broedlocatie moeten dienen. We hopen dat de gierzwaluwen dit jaar hun weg snel terugvinden naar hun vernieuwde oude broedlocatie. Breskens aan de beurt Komende jaren staat de sloop van 127 verouderde en herbouw van 112 moderner woningen in de 'Zeehelden'-buurt in Bres kens op de planning. Om hierop voorbereid te zijn, heeft de vogelwerkgroep in 2015 en 2016 een inventarisatie gemaakt naar de aanwezigheid van gierzwaluwen in deze wijk en ze ook daadwerkelijk aangetrof fen. We hebben Woongoed vervolgens een brief gestuurd om hen te wijzen op de aanwezigheid van gierzwaluwen en geadviseerd een inventarisatie (zgn. natuur- toets) uit te voeren om te bepalen waar de gierzwaluwen zoal broeden. Hoewel Woongoed beloofd heeft om bij toekomstige renovaties en nieuwbouw al- Tot slot Veel dank gaat uit naar Herman van de Voorde, Jan Spinnewijn, Marleen Andries- sen (Gierzwaluwbescherming Nederland) en Pol van de Vijver met zijn collega's van Woongoed Zeeuws-Vlaanderen voor hun welwillende en tijdrovende inzet in het gierzwaluwdossier. Info: www.aierzwaluwbescherming.nl tijd rekening te houden met de aanwezige broedvogels, houden we ook deze situatie nauwlettend in de gaten.

't Duumpje | 2017 | | pagina 16