Inhoud 4 6 8 9 9 Verslag algemene ledenvergadering Jo Timmers Kerkuilen Werkgroep Zeeuws-Vlaanderen Hans Molenaar 2016 - een apart dagvlinderjaar Anna Almekinders Lieveheersbeestjes (deel 2) Anna Almekinders Vlinder-excursies in het Zwin Piet Jansen Een bijzondere vangst Huib van Iwaarden Visdiefjes op zoek naar uilen Sabine Rausch 'Ik wil het terugvinden, zoals ik het verlaat' 60 jaar lokaal georganiseerde natuurbescherming in West Zeeuws-Vlaanderen - deel II Jo Timmers Tongvaren draagt nu ook op de grond zijn steentje bij Awie de Zwart Gierzwaluwen en Woongoed Jimmy Pijcke Plantenwerkgroep - excursies seizoen 2017 Awie de Zwart Korte berichten - Weitje Hannekenswerveweg - "Dan is die natuur nog ergens goed voor" - Cliëntelisme in IJzendijke? - Paardenbak Aardenburg - De Monitor - Illegale kap Sint Pietersdijk - Varkensstallen Aardenburg - Maaien van bermen - Normen, waarden en methaangas - Red de rijke Weide Veldwaarnemingen Reggy van Poecke Activiteiten Adressen Foto voorpagina: Kerkuil (Jens Stahl, met dank aan John du Burck). Neem ook eens een kijkje op https://www.facebook.com/jens.stahl.370. Alhoewel de temperaturen tot voort kort nog niet echt zomers aanvoelden, ligt hier toch het zomernummer voor u. En in de zomerzon is alles prachtig. Dat blijkt ook wel uit de naast ons liggende uitgave van de ScheldeXpress, geheel gewijd aan het 'Groot Openings weekend Cadzand Maritiem'waarin mensen trots zijn op de hergeboorte van badplaats Cadzand, nieuwe residen ties worden aangeboden met 'Wordt dit uw nieuwe uitzicht'en u (snelle) motorboten kunt huren met als slogan 'Kom je mee zeehondjes spotten 1" Het zal u niet verwonderen dat een deel van de opbrengsten van deze tochten ten goede komt aan natuurorganisaties. Afgelopen week werd het project Sluise buitenwallen opgeleverd, in aanwezigheid van gedeputeerde mevrouw Schönknecht, dijkgraaf Poppelaars, dhr. Hemminga van het Zeeuws Landschap en de wethouders Van de Vijver en Ploegaert. In het project werden wel meer dan twee vliegen tegelijk geslagen. Het waterschap moest iets doen aan dichtgeslibde grachten en de provincie aan haar archeologische en natuurdoelstellingen en dat kan hierop een wijze 'datzowel mensen als planten en dieren zich thuisvoelen' vertelde mevrouw Schönknecht. Voor gemeente Sluis bood de opknapbeurt een uitgelezen mogelijkheid haar ligging nog beter te vermarkten. Want dat bleek wel uit de toespraken van beide wethouders: hoe meer bezoekers, niet gehinderd door hekken, overal kunnen rondhobbelen, des te beter. Het doet ons goed dat Het Zeeuws Landschap over een aanmerkelijk groter oppervlakte vee kan inscharen het geen de natuurwaarden ten goede komt, terwijl hiermee de bestemming op een naar ons idee waardige wijze vastgelegd wordt. Niemand zou het natuurlijk in zijn hoofd halen een frietkot op de wallen te bouwen, maar voorkomen is beter dan genezen. In de volgende uitgaaf van 't Duumpje leest u er meer over. In dit nummer verder deel 2 uit onze verenigingshistorie, artikelen over kerkuilen, diverse soorten vlinders, lieve heersbeestjes, gierzwaluwen, woningbouwverenigingen, visdiefjes, een speciale varen en dat het in gemeente Sluis toch niet uitsluitend rozegeur en maneschijn is, leest u in de Korte berichten. Bij het ter perse gaan van dit nummer vernamen wij tot ons leedwezen dat Willy de Milliano op 13 mei is overle den. Op pagina 20 en in voorgaande nummers kunt u illustraties van hem aantreffen. i 10 11 12 14 15 16 17 20 22 24

't Duumpje | 2017 | | pagina 3