Verslag Algemene Ledenvergadering u De vergadering werd op vrijdag 31 maart gehouden te Nieuwvliet. Het verslag is van de hand van voorzitter Jo Timmers. Opening De voorzitter opent de vergadering en deelt mede dat er 21 leden (huisgenoten niet meegerekend) aanwezig zijn en 3 be stuursleden. Bestuurslid Piet Jansen is met kennisgeving afwezig; bestuurslid Jaap de Hulster voegt zich op een later tijdstip bij de vergadering. Er zijn afmeldingen ontvangen van Leo Dhoore en Theo Aernoudts. De voorzitter heet iedereen welkom en de voorgestelde agenda kan ongewijzigd worden aangehouden. Er zijn dankwoorden voor met name de actieve leden en een aantal actuele zaken in de natuur- en land schapswereld passeren de revue. Zo kwamen vorig jaar de provinciale Natuurvisie en de Kustvisie aan de orde. We zijn nu een jaar verder en met betrek king tot de Natuurvisie Zeeland 2016-2022 meldt de voorzitter dat men ontvankelijk was voor de door ons (met name Awie de Zwart) ingezonden argumenten aangaande het voorgenomen maaibeheer voor de provinciale wegbermen. De dichtgegooide deur bij Waterschap Scheldestromen staat hiermee in schril contrast. Betreffende de Kustvisie ligt nu een concept voor, waarin voor ons werkgebied West Zeeuws-Vlaanderen een aantal aandachts gebieden zijn gedefinieerd, 't Duumpje en de Recron willen hiervoor met profes sionele hulp een voorstel ontwikkelen (een verdere uitwerking van Kust in Kleuren 2.0) en beide organisaties rekenen op financiële ondersteuning van de ad-hoc stuurgroep Buitengebied (een soort 'opvolger' van de voormalige Gebiedscommissie). Onlangs werd de vereniging benaderd door de redactie van Wantij, het huisorgaan van de Zeeuwse Milieufederatie. In de volgende uitgaven besteedt men aandacht aan alle aangesloten organisaties waaronder 't Duumpje. Eén van de aan 't Duumpje voorgelegde vragen vormde voor de voor zitter aanleiding om in zijn openingswoord even stil te staan bij het thema Toekomst: hoe toekomstbestendig is 't Duumpje? Bestaan we over 60 jaar nog steeds of halen we dat niet Tot nu toe dient zich voortdu rend meer werk aan dan we als vereniging aankunnen. Dat zal wel zo blijven, maar de vraag is of we kunnen blijven rekenen op genoeg actieve leden: het ledenbestand waar we uit kunnen putten, is de laatste jaren flink uitgedund en de gemiddelde leeftijd van de actieve kern stijgt met het jaar. Het thema Toekomst staat dan ook zeker op de bestuursagenda voor 2017 en de voorzitter nodigt iedereen tot meeden ken uit. De voorzitter sloot op de ALV vorig jaar zijn openingswoord af met de retorische vraag hoe biodivers gemeente Sluis zou zijn in vergelijking met andere gemeenten in Nederland? Niet zozeer gebaseerd op wetenschappelijk onderzoek, maar gedes tilleerd uit meldingen op Waarneming.nl. En nu rijst natuurlijk de vraag hoe 2017 zich verhoudt tot 2016. De trend in ontwikkeling is positief, maar dat bleek niet uit het getoonde overzicht, waarin abusievelijk een aantal cijfers verkeerd was overgenomen. Hieronder het juiste overzicht; voor de volledigheid nemen we ook het overzicht van vorig jaar hier op: Goedkeuring van het verslag van de ALV op 18 maart 2016 Het verslag werd vorig jaar gepubliceerd in het zomernummer van het ledenblad. Het verslag wordt ongewijzigd door de vergadering goedgekeurd. Er waren geen opmerkingen of vragen naar aanleiding van het verslag. De voorzitter memoreerde nog de in de ALV 2016 in vooruitzicht gestelde wande ling langs de Eekloose Watergang. Die is volledig aan ieders aandacht ontsnapt; wel licht kunnen we dit jaar een nieuwe poging doen. Jaarverslag 2016 Dit verslag was opgenomen in onze meest recente uitgaaf (jrg. 43, nr. 1, lente 2017). Naar aanleiding van de discussie met het waterschap over het maaibeleid meldt Argen Goossens dat hij heeft geconsta teerd dat bijenorchissen, nota bene een rodelijstsoort, gewoon afgemaaid werden; het bordje dat hij erbij had geplaatst, werd gewoon meegemaaid. Hoe dat juridisch ge zien moet worden, licht Leo van den Broeke toe. De voorzitter verzoekt dit soort zaken steeds te blijven melden. Verder geeft het verslag geen aanleiding tot verdere toelichting of commentaar. Jaarverslagen van de werkgroepen. Deze jaarverslagen werden gepubliceerd met de andere ALV-stukken in het eerderge noemd duumpje 'lente 2017.' Achtereenvol gens wordt kort stilgestaan bij de volgende punten: - Bij de Landschapsbeheerwerkgroep heeft een wisseling van de wacht plaats gevon den. Gerard van Daele heeft vele jaren de rol van coördinator vervuld en dat werd overgenomen door Sjaak Herman. Gerard is niet op de vergadering aanwezig; de voorzitter geeft aan dat een blijk van waardering en dank op een andere wijze aan Gerard overgebracht zullen worden. - De Landschapsbeheerwerkgroep heeft dringend behoefte aan nieuwe krachten. Men moet zich niet gedwongen voelen zich een hele dag aan het knotten te wijden; ook bijstand gedurende zaterdag ochtend of middag wordt gewaardeerd. - De plantenwerkgroep heeft veel aandacht geschonken aan waarnemingen binnen de zogenaamde "magere" hokken (hok ken waar weinig of nog niet werd geïnven tariseerd). De vraag of er op basis van de verkregen gegevens een vergelijking ge maakt kan worden tussen de flora rondom biologische agrarische bedrijven en die in de omgeving van conventionele bedrij ven, kreeg een ontkennend antwoord. - Gebrek aan belangstelling voor activitei ten van Jeugdwerkgroep de Kiekendieven Biodiversteit Gemeente Sluis in vergelijking met 389 (388) andere gemeenten 2016 2015 (tussen haakjes) Aantal soorten Aantal waarnemers Aantal waarnemingen Oppervlakte Aantal biotopen Spreiding Minimum Maximum Gemeente Sluis Positie van Sluis op de ranglijst 108 (153) 3549 (3844) 1391 (1226) 106 (131) 45 (36) 1901 (1752) 601 (491) 56 (76) 304 (408) 197418(129624) 34212(25434) 38 (54) 7,75 m2 839,94 km2 307 20 (20) 2(1) 121 (135) 96 (89) 18(26)

't Duumpje | 2017 | | pagina 4