(leeftijdsgroep 12-16 jaar) was voor Marjo lein van Viegen reden om te stoppen. Mar jolein is niet aanwezig op de vergadering. De voorzitter spreekt zijn waardering uit voor haar inbreng en zal dat met een blijk van dank aan Marjolein overbrengen. - Bij de bespreking van de vogelwerkgroep maakt men melding van de successen voor wat betreft het aanbrengen van ver vangende nestgelegenheid voor gierzwa luwen bij de nieuwbouw in Oostburg. Veel organisaties waren hierbij betrokken. - Ar?en Goossens stelt de vraag of er gezien de alarmerende afname van weidevogels landelijk gezien actie vereist is door de vogelwerkgroep van 't Duumpje. Vanuit de vergadering wordt aangegeven dat het zogeheten 'groene asfalt' (intensief gemaaid, monotoon/eiwitrijk grasland) ook hier voorkomt. Men heeft in het verle den wel nesten gemarkeerd. De voorzitter geeft de vraag van Ar^en ("Wat kunnen we in West Zeeuws-Vlaanderen doen voor de weidevogels?") ter overweging door aan de vogelwerkgroep. - Het Enkelaar-archief werd volledig gedigi taliseerd en de gegevens komen zo voor iedere geïnteresseerde beschikbaar. De vogelwerkgroep heeft besloten te onder zoeken of het origineel in het archief van gemeente Sluis bewaard kan blijven. Hans Enkelaar, aanwezig op de vergadering, geeft zijn instemming. - In de planologie-werkgroep is Leo van den Broeke teruggetreden als voorzitter. De voorzitter spreekt Leo kort toe en be dankt hem voor alle bijdragen. Leo blijft lid van de plano-werkgroep en beschik baar voor het dossier Kustontwikkelingen. Financieel verslag 2016, verslag kascom- missie en begroting 2017. De penningmeester geeft een toelichting op de financiële cijfers, die eerder werden gepubliceerd tezamen met de andere vergaderstukken. De kascontrole werd uit gevoerd door Sjaak Herman en Ada van den Broeke. Zij stellen voor het voorliggende financiële verslag 2016 goed te keuren en de vergadering verklaart zich hiermee ak koord. Met betrekking tot de opgenomen balans wordt een vraag van Argen Goosens genoteerd of in het vervolg de P.M. - posten niet kunnen vervallen. Vervolgens wordt de begroting voor 2017 door Patricia toegelicht en hierna ongewij zigd door de vergadering goedgekeurd. Met dank aan de penningmeester en de kascommissie wordt dit agendapunt afge sloten. Verkiezing nieuw lid van de kascommissie. Sjaak Herman heeft 2 jaar deel uitgemaakt van de kascommissie en dient nu statu tair terug te treden. Volgend jaar wordt de kascontrole uitgevoerd door Ada van de Broeke en Han Risseeuw. Als nieuw lid (in 2018 reserve) stelt Jan de Zwart zich beschikbaar. Bestuursverkiezing Statutair treden in een oneven jaar voorzit ter en secretaris af. Voor de vacante secre tarisfunctie zijn geen kandidaten voorge dragen en deze functie blijft dus vacant. De voorzitter geeft aan dat hij opnieuw voor 2 jaar beschikbaar is en dat het bestuur voorstelt om hem opnieuw te benoemen. Met handopsteken wordt herbenoeming bij acclamatie aangenomen. De voorzitter bedankt voor het gestelde vertrouwen en geeft aan dat hij zich reali seert dat de vraag over 2 jaar terugkomt en daarom heeft nagedacht over een houd baarheidsdatum: op de ALV van 2018 zal hij kenbaar maken of hij beschikbaar is voor een volgende periode (2019-2021). Rondvraag Tijdens de rondvraag worden de volgende zaken aan de orde gesteld: - Jan Spinnewijn onderstreept het belang om meer in de publiciteit te treden, zodat voor de West Zeeuwsvlaamse buiten wereld beter bekend wordt wat er bij 't Duumpje gebeurt. Zoals aanleveren van artikelen aan Rondje West gekoppeld aan een ledenwervingscampagne. - Argen Goossens pleit eveneens voor meer publiciteit in diverse media. Stuur geplan de activiteiten naar diverse persbureaus en zorg voor goede connecties met vaste redacteuren van die media. - Verder bepleit hij de aanschaf van een goede zaagmachine voor de knotters; overweeg praktijkoefeningen onder leiding van de brandweer. - Leo van den Broeke adviseert te werken aan een communicatieplan dat zorgt voor meer publiciteit over de activiteiten van 't Duumpje; er gebeurt erg veel en dat blijft allemaal verborgen voor de buitenwereld. Het wordt daardoor ook veel leuker. Sluiting van de vergadering. Na een korte pauze volgt de presentatie van René Beijersbergen over de Hoge Platen en de sternenpopulaties aldaar. Dwergstern (Awie de Zwart).

't Duumpje | 2017 | | pagina 5