Activiteiten Voor actuele informatie: www.duumpje.nl 22 Donderdag 14 september (HZL) Het zilte Zwin (ook 28 december) De werkzaamheden in Het Zwin (zie artikel blz. 16) vorderen en komen ook tijdens de wandeling aan de orde. Aanmelden: niet nodig. Verzamelen: infopunt Zand. Aanvang: 10.00 uur. Honden: niet toegestaan. Zie ook rechterkolom. Woensdag 20 september (HZL) Fietsen langs Staats-Spaanse Linies Route voert langs een aantal schansen als Elderschans, Olieschans en Kruisdijkschans waar even afgestapt en verteld wordt. Lengte tocht 20 km. Verzamelen: parkeerplaats Toversluis. Aanmelden: verplicht. Aanvang: 14.00 uur. Hond, mits aangelijnd, akkoord. Zie ook rechterkolom. Zaterdag 30 september Erfgoeddag in het landschap In tegenstelling tot voorgaande jaren nu op diverse locaties in Zeeuws-Vlaanderen. De organisatie ligt in handen van de stich tingen Zeeuws Landschap, Landschapsbe heer Zeeland en Cultureel Erfgoed Zeeland. Tijdstip: tussen 13.00 en 17.00 uur. U kunt kiezen voor een excursie langs 'nissenhutten' in ons landje en in de Kleine Loodijkpolder vinden een drietal activitei ten plaats waaronder een workshop. In de meeste gevallen is aanmelding nood zakelijk. Zie voor info: www.zeeuwseankers. nl/data/item/Activiteitenoverzicht Erfqoed- daa 2017.pdf Zaterdag 30 september Eurobirdwatch 2017 - zie blz. 18 In heel Europa wordt deze dag simultaan geteld. Leden van de vogel werkgroep van 't Duumpje staan paraat op Telpost Breskens en hebben ook tijd voor uw vragen. Vanaf 7.30 uur is de post bezet en de eind tijd is afhankelijk van windrichting en andere weersomstandigheden. Zondag 1 oktober (SBB) Ontdek de Margarethapolder Het gebied is na omvorming in 2005 nu een oase voor o.a. watervogels. Verzamelen: Café De Griete. Aanvang: 9.30 - 11.30 uur. Kosten: zie rechterkolom. Ook zo. 12 november (14.00 -16.00 uur) en di. 26 december (9.30 -11.30 uur). Zondag 1 oktober (Duurzaam Groede) Duurzaam Voedsel Festival Zie beschrijving blz. 14. Aanvang 14.30 -18.00 uur. Organisatie: Stichting Duurzaam Groede. Locatie: Grote Kerk Groede. Toegang: gratis. info@duurzaamgroede.nl Zondagmiddag 15 oktober (SBB) Paddenstoelen van Braakman-Zuid De herfst is het jaargetijde om paddenstoe len eens goed te bekijken. Verzamelen: Parkeerplaats Staatsbosbeheer nabij Isabellaweg 3,4553 PJ Philippine. Aanvang: 13.00. Einde: 15.00 uur. Kosten: zie rechterkolom. Honden (mits aangelijnd) toegestaan. Zondag 15 oktober (Natuurpunt) Najaar in de duinen We bezoeken Zwinduinen en Zwinpolders en genieten van hun herfsttooi. Afspraak: 14.00 -18.00 uur. Oosthoekplein, B 8300 Knokke - Zoute Kosten: zie rechterkolom Gids: Stefaan Brinckman (+32473599604) Zondag 22 oktober (Natuurpunt) Herfst in het Blinckaertduinbos Paddenstoelen zoeken in dit binnenduin- bos net over de grens. Afspraak: 14:00 uur. Oosthoekplein Knokke-Zoute Gids: Dirk Vantorre (+3250/51.95.04) Kosten: zie rechterkolom. Zaterdagnacht 28 oktober (SBB) Nacht van de nacht Deze activiteit wordt in geheel Nederland georganiseerd om aandacht te schenken aan de toenemende lichtvervuiling die eco systemen van mensen, dieren en planten beïnvloedt. "Laat het donker donker". Wij gaan op pad met Staatsbosbeheer in de Braakman Noord. Open je zintuigen, kijk naar de sterren en ontdek welke nachtdie ren er in het donker tevoorschijn komen. Plaats: Braakmanboerderij. Tijd: 19.00 uur tot 21.00 uur. Kosten: zie rechterkolom Info: zeelandzuid@staatsbosbeheer.nl Zaterdag 4 november Natuurwerkdag 2017 De landelijke natuurwerkdag wordt in Zeeland georganiseerd door de Stich ting Landschapsbeheer Zeeland. In West Zeeuws-Vlaanderen gaat men aan de slag in Het Bos van Erasmus dat Staatsbosbeheer toebehoort. Ook de jeugd-en knotwerkgroep van 't Duumpje zullen acte de presence geven. Aanvang: 9.00 uur. Aanmelden: niet nodig. Deelname: gratis. Knotwerkgroep Het programma van onze knotwerkgroep is bij het ter perse gaan van dit nummer nog niet bekend, maar de aftrap vindt altijd plaats op de natuurwerkdag. Zie www.duumpje.nl November (datum volgt) Symposium 'Gas Eraf' Zie beschrijving blz. 19. Organisatie: Stichting Duurzaam Groede. Toegang: gratis. Info: info@duurzaamgroede.nl Excursies Natuurpunt Knokke-Heist De 'geleide wandelingen' zijn voor leden van Natuurpunt België gratis. Voor niet- leden 2,50 p.p. per rondleiding. Kijk even op hun internetsite voor de nieuwste excursies. Excursies Het Zeeuws Landschap (HZL) Voor alle excursies door Het Zeeuwse landschap geldt dat donateurs en huis genoten gratis deel kunnen nemen. Niet-leden: volwassenen: 3,- p.p., Kinderen tot 16 jaar 1,50 p.p. Kledingadvies: laarzen of (in de zomer) gymschoenen die nat/vies mogen worden. Info: Carolien van de Kreeke. Tel.: 0113-569110. Email: c.van. de.kreeke@hetzeeuwselandschap.nl Excursies Staatsbosbeheer (SBB) Deelname volwassenen 5,00. Kinderen t/m 12 jaar €2,50. Sommige activiteiten zijn gratis. Zie ook hun eigen blog: www.boswachtersbloa.nl/aanzee Info: zeelandzuid@staatsbosbeheer.nl Zie ook: www.natuurpunt.be/ natuurpunt-knokke-heist. be

't Duumpje | 2017 | | pagina 22