Nachtvlinders in 2017 E "5 - - - - - §1 - - - p - - - - - m 1 - - 1-9 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 6000 macro's gevangen behorend tot meer dan 200 soorten. Een overzichtsartikel over de laatste 4 jaren is in voorbereiding bij tuineigenaar Huib van Iwaarden. De lijst met waargenomen soorten op de rechterpagina is een selectie waarbij alleen die soorten vermeld zijn die op de Rode lijst voor Nachtvlinders voorkomen. Deze lijst maakt onderscheid in successievelijk ernstig bedreigd, bedreigd, kwetsbaar en gevoelig. Sinds 2012 gebeurt het opstellen van de Rode Lijst in opdracht van het Ministerie van Economische Zaken maar actualisering blijft al jaren achterwege. Vandaar dat men werkt met een voorlopige Rode lijst voor nachtvlinders die t.z.t. tot officiële Rode Lijst kan worden verheven. Regelmatig actua lisering is nodig, want er zijn soorten die inmiddels ernstig bedreigd zijn, zonder in de lijst als zodanig vermeld te worden. In het jaarverslag, eerder in dit blad, gaven we een korte schets, maar hieronder besteden we aandacht aan de details. Een bijdrage van Henk Bondewel, Huib van Iwaarden en Pieter Simpelaar. De foto's zijn gemaakt door Pieter Simpelaar. Euregiotuinen In de Euregiotuinen inventariseren we al sinds 2012 en het aantal soorten varieert hier van 184 met een uitschieter naar 211 (2013). Enkele jaren werd de val hier 27 maal opgezet en in 2017 troffen we in 21 vallen 186 soorten aan. En 2 dames die dachten op een camping aangeland te zijn. Walenstraat, Groede In Groede is Huib van Iwaarden pas sinds enkele jaren begonnen met het inventarise ren van vlinders in de eigen tuin, zoals u in eerder uitgaven heeft kunnen lezen. Afgelopen jaar werd de nachtvlinderval op gesteld van maart tot en met oktober 2017. Gedurende deze periode werden meer dan Quarles van Uffordweg, Oostburg In deze particuliere tuin zijn we in 2011 be gonnen met onze vlinderhobby. In 2012 zet ten we onze val hier 36 maal neer, in 2017 17 avonden. In 2014 telden we 187 soorten en in 2017 wat minder: 156. 't Zwin In het Zwin zijn we enkele malen per jaar te gast bij het in het duin gelegen zomerhuisje van Piet Jansen, voor de eerste keer in 2016. We troffen toen 147 soorten aan en in 2017 zetten we hier 8 vallen met 179 gevangen soorten. Langestraat, Oostburg In deze particuliere tuin stond de eerste val in 2010 en we telden toen 121 soorten. De meeste soorten zagen we in 2013:133. Vorig jaar is verbouwd en de tuin is nog niet helemaal hersteld in de oude luister: toch nog 95 soorten. Nederlandse naam Soortnaam Categorie Euregio Langestraat Quarles 't Zwin tuinen v.Uff. Astermonnik Cucullia asteris bedreigd 1 3 Berkenhermelijnvlinder Furcula bifida bedreigd V-' 1 Blauwbandspanner Cosmorhoe ocellata kwetsbaar 1 Blauwrandspanner Plemyria rubiginata gevoelig 3 1 Bont schaapje Acronicta aceris kwetsbaar 1 Bonte grasuil Cerapteryx graminis gevoelig 1 Bonte worteluil Agrotis vestigialis kwetsbaar 23 Brandnetelkapje Abrostola tripartita kwetsbaar 4 1 5 Bruinbandspanner Scotopteryx chenopodiata kwetsbaar 22 1 Bruine breedvleugeluil Diarsi brunea kwetsbaar 1 Bruine grasuil Rhyachia simulans kwetsbaar 2 1 Bruine sikkeluil Laspeyria flexula bedreigd 3 14 Dennenuil Panolis flammea kwetsbaar 1 Donkere korstmosuil Bryophila raptricula ernstig bedreigd i Donkere ogentroostspanner Perizoma bifaciata gevoelig 1 Draak Harpyia milhauseri kwetsbaar 1 Dromedaris Notyodonta dromedarius gevoelig 2 Duinworteluil Agrotis ripae kwetsbaar 23 Esdoorndwergspanner Eupithecia Inturbata gevoelig 1 1 Esdoorntandvlinder Ptilodon cucullina gevoelig 1 Geelbruine rietboorder Archanara dissoluta bedreigd 1 Geelbruine vlekuil Amphipoea fucosa kwetsbaar 1 2 4 Geelvleugel-uil Thalpophila matura kwetsbaar 25 2 Gele duinrietboorder Photedes fluxa bedreigd 4 Gepluimde snuituil Pechipogo plumigeralis nieuwkomer 2 1 5 2 Gestippelde rietboorder Lenisa geminipuncta kwetsbaar 1 i 2 Getekende gamma-uil Macdunnoughia confusa gevoelig 1 1 Graanworteluil Euxoa tritici kwetsbaar 3 Grauwe grasuil Apamea remissa gevoelig 1 1 1 Grauwe monnik Cucullia umbratica gevoelig i 7 Groot visstaartje Meganola albula kwetsbaar 7 Grote beer Arctia caja gevoelig 5 Helmgrasuil Mythimna litoralis bedreigd 5 Kadeni-stofuil Caradrina kadenii nieuwkomer 1 Kameeltje Notodonta ziczac gevoelig 4 2 3 Klein avondrood Deilephila porcellus kwetsbaar 1 2 Klein kokerbeertje Eilema pygmaeola bedreigd i 1 Kleine wapendrager Clostera anachoreta bedreigd 1 Kweekgrasuil Apamea sordens gevoelig 22 2 20 8 Leverkleurige spanner Euchoeca nebulata kwetsbaar 1 Oranje o-vlinder Pyrrhia umbra kwetsbaar 1 Peper en zoutvlinder Biston betularia gevoelig 1 3 3 Populierenvoorjaarsuil Orthosia populeti kwetsbaar 1 Prachtstipspanner Scopula marginepunctata kwetsbaar 1 Psi-uil Acronicta psi kwetsbaar 2 4 1 Randvlekuil Charanyca ferruginea kwetsbaar 10 Rietgrasuil Apamea unanimus kwetsbaar 3 1 1 Ringelrups Malacosoma neustria kwetsbaar 20 Rode vlekkenuil Cerastis rubricosa kwetsbaar 4 Roodbruine vlekuil Amphipoea oculea bedreigd 1 Schermbloemdwergspanner Eupithecia tripunctaria kwetsbaar 1 Seringenvlinder Apeira syringaria kwetsbaar 3 Smalvleugelrietboorder Chilodes maritima kwetsbaar 1 Sneeuwbeer Spilosoma urticae kwetsbaar 2 3 1 1 Spurrie-uil Anarta trifolii gevoelig 4 4 32 2 Tweekleurige heremiet-uil Ipimorpha subtusa kwetsbaar 3 Tweekleurige uil Hecatera bicolorata kwetsbaar 1 Wit spannertje Asthena albulata bedreigd 3 Witte eenstaart Cilix glaucata bedreigd 3 21 Zandhaverboorder Longalatedes elymi kwetsbaar 1

't Duumpje | 2018 | | pagina 8