Inhoud Organic Micro Farming Morelleput BIOSFEERGROEDE VERHAEGEN PEIJNENBURG Uw notaris in Zeeuws Vlaanderen lid van Bouwend Nederland AANNEMERSBEDRIJF M Voor al uw: nieuwbouw verbouw onderhoud kunststof kozijnen Wilgen knotten, over heden en verleden Knotprogramma 2019 Klein vlooienkruid in De Blikken Tuinen van Groede Stichting Dijk- en kreekbehoud Korte berichten 8 9 10 12 15 Veldwaarnemingen Activiteiten Adressen 16 18 20 Markt 23,4515 BB IJzendijke T 31 (0)117-301558 info@venpnotarissen.nl www.venpnotarissen.nl Of het nu gaat om trouwen, samenwonen, het (ver)kopen van een woning, een aandelenoverdracht of het opmaken van een testament, bij Verhaegen en Peijnenburg Netwerk Notarissen staan wij voor u klaar op belangrijke momenten in uw leven. Wij denken met u mee en adviseren in heldere taal. Maak gerust een vrijblijvende afspraak om uw vraag te bespreken. Tevens Estate planners en Agrarisch specialisten Info sla ff erljtresonle.nl Ambachtelijke slagerij met passie voor vlees, funderen uit eigen mesterij! 3Com langs in Schoondijke /Houd website en facebook in de gaten voor de laatste nieuwtjes! wwwslagerijtresonie.nl uerweij Zuidzandsestraat 27, 4501 AL Oostburg Tel. 0117-452815, fax 0117-454707 info@verweijoostburg.nl www.verweijoostburg.nl Vrijdags (12.00 -14.00 uur) fytotherapeut op ons bedrijf aanwezig - Tarwegrassap bij ontgiften en afvallen; - Alle bekende tincturen die vrij te koop zijn, zoals echinaforte en passiflora; - Heerlijke goudsbloemcrème; - Al onze producten zijn bio-gecertificeerd en uit eigen teelt. Tijdens deze openstellingsuren is ook een herboriste aanwezig voor uw vragen. U kunt haar ook emailen. Scherpbierseweg 1,4503 GR Groede T: 0117-376337; M: 06-44758401 info@biosfeer-groede.nl www.biosfeergroede.nl rSKAL 026872 I Theetuin Koffie, thee taart Soep lunch Ontbijt High Tea Bed Breakfast Spelletjesschuur (verhuur) voor huiselijk familiefeest, bijeenkomst Bbq - feest met gebruik van tuin Sint Bavodijk 56a, 4504 AB Nieuwvliet Tel. 06-18740588 info@indemorelleput.nl www.indemorelleput.nl Jaap de Hulster Awie de Zwart Peter Leguit/Jaap de Hulster Jaap de Hulster - Asfalteren Nieuwehovendijk - Bijwerken bestemmingsplan - Overtreden privacy - wetgeving - Goed nieuws in Sluisse politiek - Andere 'faits divers' - Contacten met onze zuiderburen Zijderoute Hangt ons alweer een nieuwe uitdieping van de Schelde boven het hoofd? Dat vraag je je af, wanneer je vanaf de Panoramaweg bij de vuurtoren van Breskens al die grote schepen stroomopwaarts ziet varen. Als het aan het havenbestuur van Antwerpen ligt, komt een volgende uitdieping eraan. De capaciteit van het Deurganckdok zit aan zijn plafond: er moet voor 4.6 tot 7.6 miljoen containers ruimte bijkomen (PZC, 6.12/18) - en het zit er dik in dat die allemaal hier langskomen. Nog op 14 augustus 2017 liep de CSCL Jupiter bij Bath aan de grond. De enorme dimensies van het gestrande schip waren op foto's goed te zien: het leek of de toegestroomde belangstellenden als mieren rond een wolkenkrabber krioelden. Je kan nog zo geboeid zijn door de scheep vaart, maarzo'n enkele foto werkt weer ontnuchterend: meer C02-uitstoot, meer stikstofbelasting, diepere vaar geul, meer schade aan mens en natuur! Reggy van Poecke Maar wie zal zeggen of door de plannen rond de Nieuwe Zijderoute, het zogenaamde Belt Road Initiative van Beijing, de goederenstroom zich niet voor een deel zal verleggen? En plannen zijn het zelfs al lang niet meer! Op dit ogenblik worden in Tilburg al elke week enkele treinen verwacht vanuit Chengdu, in midden China, met produc ten die na 15 dagen reistijd sneller aankomen dan met de 45-daagse zeereis vanuit Shanghai naar Rotterdam of Antwerpen. Foto voorpagina: Op 14 augustus liepe de CSCL Jupiter bij Bath aan de grond (Herman Vosman). Snelheid is natuurlijk niet het hele verhaal, want per vliegtuig ben je nog geen 15 uur onderweg! Maar de prijs van spoorvervoer bedraagt slechts een derde van de prijs per vliegtuig. Daar staat dan wel tegenover dat per schip soms wel 20.000 containers vervoerd kunnen worden, terwijl op het spoor zo'n 84 containers per keer meegaan. In een vliegtuig hooguit 16. Het spoor als concurrent voor de lucht- en zeehavens. Het kan snel gaan: ze zitten niet op hun handen in Azië. Het is bekend dat China ook hoogwaardige producten ex porteert, niet langer thee, zijde, feestvuurwerk of cocktail prikkers. Dit redactioneel bijvoorbeeld, is geschreven, nee gedicteerd, aan een app met spraakherkenning, geïnstal leerd op een mobieltje uit diezelfde regio. Hartelijk dank voor "Made in China" dus. Door die Nieuwe Zijderoute kan de Schelde misschien een verdere uitdieping bespaard blijven. Zou toch kunnen? Voor de natuurbescherming in Zeeuws-Vlaanderen een positief vooruitzicht. Dat de partijtop in Beijing nog mee helpt aan de Zeeuws-Vlaamse biodiversiteit - het idee! Onze jongste leden, de 'Visdiefjes,' zullen het wel beleven.

't Duumpje | 2018 | | pagina 2