Visdiefjes weer in actie Pasen met de Visdiefjes (14 april) fï De invoering van de Algemene Verordening Gegevensbescherming heeft nogal wat vragen opgeworpen over het plaatsen van foto's waarop onze minderjarige Visdiefjes figureerden. Inmiddels is de nieuwe regelgeving wat verduidelijkt en leest u in dit blad weer over hun verkenningen in de natuur. Van de hand van onze gewaardeerde verslaggeefster Sabine, met foto's van Sabine en als toetje een mooie collage van John van het muizenkamp. 8 Zangvogels Ga Mns °P b"** bitten en lukte, „~r zijn eigen melodietje. v°8e!s-a«*ti|ih-, Hoeveel verschillende vogels hoor Jij? Welke zangvogels zou je hier kunnen horen? A rood borst, winterkoninkje, tjiftjaf en merel B. merel, gam, lijster en roodborst fcrullevaar, winterkoninkje, lijster en merel Op zondag 14 april een paasspeurtocht georganiseerd voor de kinderen in het bos van Erasmus. Een mooie opkomst deze zondag en na een korte uitleg van Dilia werden de kinderen onderverdeeld in groepjes. Op de route door het bos waren er verschil lende opdrachten die de kinderen moesten maken om zo letters bij elkaar te sprokkelen waarmee ze een zin konden raden. Ze werden hierbij een handje geholpen door de wegwijzerkonijnen die ze vooral goed in de ogen moesten kijken. Onze Visdiefjes kregen soms makkelijke vragen, maar soms moest de grijze massa toch heel wat meer aan het werk gezet worden om het goede antwoord te raden. En er konden ook letters bij-"gekocht" worden om de zin sluitend te krijgen. Na wat gepuzzel was er een groepje dat het goed had en als beloning kregen deze Visdiefjes een lekker chocolade-ei. De zin die gevonden moest worden was "Zoek de haas". Maar die haas moest ook nog wel gevon den worden. Er was een haas van chocolade verstopt in het bos. We hadden een stukje afgezet, want anders werd het zoekgebied wel erg groot. Er werd goed gezocht door de kinderen: het enthousiasme spatte er van af. En Gain was de winnaar: hij had de haas gevonden. Maar ook voor de min der fortuinlijke niet-winnaars hadden we chocoloade-eieren verstopt en het duurde niet lang voordat ook die allemaal gevon den waren en verdeeld konden worden onder de kinderen die aan deze morgen veel plezier beleefden. Ook mede-begeleiders Dilia, Irene, Reggy en Johnny hebben genoten en waren van mening dat deze activiteit voor herhaling vatbaar is.

't Duumpje | 2019 | | pagina 15