Korte berichten n Ook ditmaal weer een rijke verscheidenheid aan zaken die het afgelopen kwar taal, en soms al veel langer, spelen binnen de vereniging. Ook onderwerpen die slechts zijdelings de vereniging betreffen, kunt u hier aantreffen. Excursie Waterdunen Tijdens een excursie Waterdunen ontmoet te uw redactie, altijd op zoek naar kopij, en kele leden die onze cursus vogelherkenning volgden en ze waren bereid een impressie voor dit blad te schrijven. In de week van 14 juli tot en met 17 juli hadden wij, Marianne en ik, de vier klein kinderen op visite. De kinderen zitten in de leeftijdscategorie van 9 t/m 11 jaar. De papa's en mama's moesten werken en de kinderen hadden vakantie, dus mochten wij op de kinderen passen, wat we overi gens met plezier doen. Dus vooraf een programma gemaakt waar bij veelvuldig gebruik werd gemaakt van de fiets. Op maandag naar 't Klinket in Schoondijke. Het maisdoolhof was leuk en leerzaam evenals het landbouwmuseum. Hier de kinderen verteld dat wijzelf nog een aantal van deze gereedschappen en machines in werking hebben gezien. De verbazing bij de (tablet)-kinderen was groot. Voor dinsdag 16 juli was er een fietstocht gepland door Waterdunen. 's Ochtends vroeg moesten we al zorgen dat er zes fietsen gereed stonden en dan met de fiets naar het startpunt. In het kust- laboratorium werden we ontvangen door de gidsen Herman van de Voorde en Chris de Maaier. We waren in totaal met 30 perso nen waarvan dus in dit geval vier kinderen. Van Chris en Herman kregen we bij het startpunt uitleg over het project Waterdu nen, over het hoe en waarom en wie de samenwerkingspartners zijn enz. Daarna op de fiets de oesterput in gere den. De gidsen vertelden ons dat hier in de toekomst oesters zullen worden gekweekt. Ik ben benieuwd. Daarna op de fiets verder langs de rand van het project en af en toe stoppen om wat uitleg te ontvangen. Zo bleek er een stukje zoet water te zijn ontstaan waar zoetwater vis in zit en als er straks water instroomt, is dat water zout en daar kunnen die vissen niet tegen. Er was dus een bedrijf bezig om alle zoetwatervis weg te vangen en te verplaatsen. Het mag wat kosten. Ook moet er nog een kindernatuurparkje aangelegd worden waar de kinderen spelenderwijs iets opsteken over de natuur. Verder hebben we uitgebreid stilgestaan bij het Killetje, de functie hiervan, de water in- en uitlaat enz. Wel een stukje typisch Nederlandse waterhuishouding. Toen over de panoramaweg naar de vuur toren. Hier uitgebreid stilgestaan bij het ontstaan van deze vuurtoren en de functie die deze vroeger had. Ook vertelden de gidsen over de reddings operatie zodat de toren voor het nageslacht bewaard blijft. Ook zijn wij uitgebreid geïnformeerd over de vogeltelpost. Kortom: het was voor ons als volwassene een leerzame excursie, maar voor kinderen toch heel wat minder geschikt. Jan Klaassen. Handhaving In het vorig nummer uitten we enig on genoegen over het functioneren van de afdeling Handhaving van gemeente Sluis. Gezien het feit dat we sinds december 20 taal noch teken vernamen over mondelin besproken zaken, hebben we een aantal vragen dan maar schriftelijk geformuleen met het verzoek hierop binnen zes weker inhoudelijk te reageren. En ook die termij is inmiddels ruimschoots gepasseerd. Iemand opperde vorige week het idee da maar een aangetekende briefte schrijven aan het huisadres van de burgemeester, eindverantwoordelijk voor handhaving. Maar er is ook een koninklijke weg: de klachtencommissie. We houden u op de hoogte. Eigen Roem Kort voor de zomer 2019 werkten we, hie toe gevraagd, mee aan een interview, orr dat de gemeente Sluis "de strategie van c ambtelijke organisatie wilde herijken". "H project zou een bijdrage moeten leveren om de ambtelijke organisatie toekomstb stendig en wendbaar te maken." In het interview heeft onze vereniging d< wijze waarop gemeente Sluis handhaaft (of eigenlijk handhaving uit de weg gaat) uitgebreid aan de orde gesteld. We waren dan ook hogelijk verbaasd toe we in mei 2019 een samenvatting van he verslag toegezonden kregen: het woord handhaving komt in het hele stuk geen enkele maal voor.

't Duumpje | 2019 | | pagina 18