Algemene Ledenvergadering Agendapunt 2 Agendapunt 3 4 Agendapunt 4 Gezien Corona vindt deze plaats op een nader te bepalen tijdstip en locatie. De vereniging heeft gemeend de gebruikelijke opzet en verslaglegging ten behoeve van de ALV te handhaven. De statutaire bijeenkomst kan hopelijk ver derop in 2021 plaatsvinden. Tegen die tijd wordt u hiervoor uitgenodigd. Agenda 1Opening door de voorzitter 2. Goedkeuring verslag ALV 23 maart 2019 te Nieuwvliet en goedkeuring verslag ALV 2020 vinden op nader moment plaats. 3. Jaarverslag 2020 van de vereniging 4. Jaarverslagen 2020 van de werkgroepen 5. Financieel verslag 2020, verslag kascommissie en begroting 2021 6. Verkiezing nieuw lid kascommissie 7. Bestuursverkiezing 8. Rondvraag Aangezien de Algemene Ledenvergadering 2020 door Corona werd afgelast, is geen verslag gemaakt. In de hiernavolgende uit gaven van dit blad werd de mogelijkheid geopperd eventuele vragen naar aanlei ding van convocatie 2020 aan het secreta riaat te richten, maar van deze gelegenheid heeft niemand nog gebruik gemaakt. Verenigingsjaarverslag 2020 Door de introductie en agressieve ontwik keling van een voor onze omgeving nieuwe soort, ontkwam ook onze vereniging niet aan de vaststelling dat 2020 een zeer bij zonder jaar was. Zoals ons dagelijks leven werd ook het normale functioneren van de vereniging behoorlijk verstoord door coronavirus Covid-19. Verenigingsstatuten voorzien er niet in wat te doen in lockdown situaties; onze rechterhersenhelft wordt ex tra aangesproken op het vinden van crea tieve oplossingen voor de nieuwe situaties; excursiedeelnemers moesten worden te leurgesteld en zo nog veel meer. De voor 27 maart 2020 vastgestelde alge mene ledenvergadering kon geen door gang vinden en dus beschikten we niet over een goedgekeurde begroting, werd het bestuur niet gedechargeerd voor haar financieel beheer over 2019 en werden geen bestuursleden ver/herkozen. In het eerste nummer van het verenigingsor gaan deden we zoals gebruikelijk uitge breid verslag van alle uitgevoerde activitei ten en werden de financiële cijfers gepubli ceerd, zoals die ook al door de kascommis sie werden ingezien en van hun goedkeu ring voorzien. Geen van onze leden hoefde in het ongewisse te blijven over het reilen en zeilen van de vereniging in 2019. Na de pauze zou op de ALV het project "Topge- bied Groede" worden gepresenteerd door Het Zeeuwse Landschap. Ook dat gemis werd inmiddels gecompenseerd door de uitvoerige informatie hierover in ons ver enigingsblad. Er kwamen opnieuw 4 nummers van ons verenigingsblad uit, ook al moesten er be paalde stappen in het distributieproces worden aangepast. Voordat er sprake was van de eerste lock- downperiode konden de reguliere be stuursvergaderingen in het 1e kwartaal ge woon doorgang vinden; in januari werd die vergadering gecombineerd met de jaarlijk se bespreking met de contactpersonen van de werkgroepen. Gedurende april, mei, juni en juli vonden noodzakelijke afstemmin gen en beslissingen telefonisch of via e mail plaats. In augustus, september en was het weer verantwoord om elkaar in levende lijve te ontmoeten. Daarna vielen we weer terug op een regime als in het 2e kwartaal. Op de ZMf-regiovergadering in februari was 't Duumpje breed vertegenwoordigd. We stelden daar o.a. de water/droogtepro- blematiek aan orde. Een onderwerp dat de komende jaren om veel aandacht zal vra gen. Toepassing van dieptebronnering in de agrarische sector neemt hand over hand toe; handhaving van de regelgeving laat te wensen over en natuurgebieden ver drogen. Ook vanuit het ledenbestand wer den we hierop geattendeerd. De najaars- ZMf-ledenvergadering werd on-line bij gewoond; daarin stond de nieuwe Omge- vingswet centraal die op 1 januari 2022 van kracht wordt. Ook wij, en dan met name de werkgroep Planologie, zullen met deze nieuwe wet worden geconfronteerd, die bestaande regelgeving voor ruimtelijke or dening bundelt en eenvoudiger zou moe ten maken. WUR (Wageningen University Research) heeft voor Duurzaam Groede in 2018/2019 in het kader van voortgaande duurzame ontwikkelingen voor onze regio een aantal mogelijke toekomstscenario's onderzocht en begin 2020 gepresenteerd, 't Duumpje was aanwezig om over een aantal opties mee te praten. Begin maart namen op uitnodiging van de provincie Zeeland en het door haar gecon tracteerde bureau CLM afgevaardigden van o.a. jagers, agrariërs en natuurorganisaties deel aan een workshop over een nieuwe aanpak om overlast/schade door een groei ende populatie brandganzen te minimali seren. Wij hebben ingebracht dat de gerin ge schadecijfers voor West Zeeuws-Vlaan- deren een aanscherping van de bestaande aanpak geenszins rechtvaardigen en dat met invoering van nieuw beleid beter ge wacht kan worden op lopende europese studies, waarin ook naar de oorzaak van de toename wordt gekeken. Mede gebaseerd op de conclusies in de eindrapportage heeft de provincie toch aangepaste maat regelen geïntroduceerd, maar ze zijn voor onze regio redelijk beperkt gebleven. Onze vereniging heeft zitting in de ad-hoc stuurgroep Buitengebied, die B&W van Sluis adviseert inzake de besteding van rood-voor-groengelden. In die hoedanig heid hebben wij het afgelopen jaar voor 2 projecten ons akkoord verleend: (1) een verdere invulling van de Baanstpolder met recreatienatuur en (2) een geringe financië le bijdrage om uitbreiding/verbetering van het ruiterpadencircuit vlot te trekken. Krachtig Verbonden, het brede gemeen telijke visiedocument werd afgelopen jaar herzien, 't Duumpje was als lid van het Energietransitieteam eerder nauw betrok ken bij de tot standkoming van de para graaf over Duurzaamheid en Energietran sitie. Ook de rest van de voor ons relevante delen werd door middel van ingediende zienswijzen van commentaar voorzien. Ook gemeente Terneuzen maakt deel uit van ons werkgebied voor wat betreft de oude gemeente Biervliet ten noorden van de N61Een onderzoek naar de mogelijke plaatsing van windmolens in de Paulinapol- der, kreeg na eerder te zijn weggestemd, opnieuw voldoende ondersteuning in de Terneuzense gemeenteraad. Wij hebben middels een ingezonden brief aan de raad laten weten dat dit plan, gezien het daar aanwezige vogelbestand en de functie als hoogwatervluchtplaats, onge wenst is en daarbij verwezen naar de richt lijnen van Vogelbescherming Nederland. Wij zijn nog steeds op zoek naar mogelijk heden om de middelen die we uit eerde re schikkingen ontvingen (en die beheerd worden door Stichting D'Achterste Dune) in te zetten voor natuurontwikkeling in de kustzone; we hebben onze ideeën daar over in het najaar voorgelegd aan de pro vincie en hopen elkaar daarover binnen kort te kunnen spreken. Jaarverslagen van de werkgroepen Jeugdwerkgroep 'de Visdieijes' We hadden 6 activiteiten gepland voor 2020, maar wie had kunnen bedenken dat de eerste activiteit op 15 februari ook met een de laatste zou worden. Zoals gewoonlijk startten we het Visdiefjes- jaar ook nu met een binnenactiviteit. Wat het weer in februari betreft, zitten we met de keuze voor binnen altijd goed. Het timmeren van voederhuisjes stond op het programma en deze keer hadden John ny en Reggy voor een nieuw ontwerp ge zorgd. Een echt design-ding werd het, met opstaande randjes, zodat het voer er niet uitvalt. Johnny en Reggy regelden tevens de aankoop van de materialen en het voor af zagen van alle onderdelen van het huis je. Gerrit, jarenlang begeleider van onze jeugd, stelde zijn schuur en machines weer ter beschikking. Tevens stak ook hij een handje toe. Met 12 timmerende kinderen en 5 man/ vrouw sterk voor de begeleiding was het Duumpjeslokaal aardig gevuld. Het is altijd leuk om te zien en te horen hoe enthousi ast de kinderen dan bezig zijn. Degenen die klaar waren, konden zich uitleven op het maken van vetbollen en het rijgen van pinda's. Daarmee werden de huisjes met een voeder-klaar versierd. Na een pauze met appelsap en koek kon den we ook nog even met telescoopkijkers de vogels van het Groote Gat gaan bekij ken. Door de uitleg van de vogelaars onder ons en het gebruik van de duidelijke zoek- kaarten hebben de kinderen heel wat op gestoken over de watervogels in dit mooie natuurgebied. Het was een geslaagde middag en de kin deren kregen alweer zin in de volgende bijeenkomst, door ons aangekondigd als "Paasspeurtocht" in het bos van Erasmus. Helaas kon deze tocht door corona niet doorgaan, evenals alle andere activiteiten die al op de planning stonden. We hopen op een beter 2021 voor de jeugd, zodat we weer met frisse moed aller lei leuke, spannende en ontspannende bij eenkomsten kunnen organiseren. Dilia Timmers. Met dank aan mede-begeleiders Sabine, Irene, Reggy en Johnny. Knotwerkgroep Het jaar 2020 kan opgetekend worden als een bijzonder knotjaar. Vol goede moed zijn we op 4 januari met 14 personen gestart bij Tineke van 't West einde. Aan de Golepoldersedijk, te Bres- kens. We hebben totaal 15 wilgen geknot. Op 18 januari waren we bij de familie Van de Rotten-de Zwart aan de Ringdijk te Nieuwvliet en we hebben met 11 personen 15 populieren geknot. Op 1 februari waren we aan de Schenkel- dijk te Biervliet bij de familie Sinack, een nieuw knotadres. We hebben daar met 8 personen totaal 8 wilgen geknot. Op 15 februari waren we nogmaals bij Tineke van 't Westeinde aan de Golepol dersedijk en met 8 personen werden 14 wilgen geknot. Op de schrikkelzaterdag, 29 februari, stond er veel wind maar dat weerhield ons er niet van om met totaal 9 personen 16 wilgen te knotten bij familie Dekker aan de Groe- neweg te Schoondijke. Vanwege de harde wind zijn we toch wat eerder gestopt met onze knotwerkzaamheden. Op 14 maart hebben we met 12 perso nen 14 wilgen geknot bij Mineke Petersen, Stroopuit te Waterlandkerkje. Toen kwam de Covid-pandemie al enigszins in zicht, maar was er nog geen verbod. We hebben toen zelf al een aantal maatregelen geno men, zoals 1,5 m. afstand en buiten blijven voor de koffie en de lunch. Dit was helaas ook de laatste knotzaterdag in 2020. De laatste knotdag van dit seizoen die ge pland was op 28 maart bij Jan de Zwart aan de Sint Bavodijk te Nieuwvliet, is vanwege de Covid-19 pandemie afgelast. Ter voorbereiding op het nieuwe knotsei- zoen 2020-2021 hebben we op 25 septem ber onze jaarlijkse vergadering gehouden. We hebben hierbij de voorgeschreven Co- vid-19 maatregelen toegepast.

't Duumpje | 2021 | | pagina 3