kortweg aktueel ACHTSTE Johnny Meijer: een belevenis! nHipwn ’M BOO?£ Traditie wondt voontqefet Illllllllllllllllllllllllllllll^ 15 14 Na één jaar te hebben overgeslagen (1984) zal dan toch op donderdag 25 juli 1985 het le lustrum worden gevierd van het Rhythm ’n Booze- festival op het bekende terrein in het Nollebos. Het bestuur van de Stichting Rhythm ’n Booze, be staande uit Willem Bruinooge, René vd Dorpel, Hans Verbeek en Ko vd Ketterij is weer volop bezig om de organisatie van het hele gebeuren rond te krijgen. Het festival is GRATIS en dat is toch iets wat je vandaag de dag niet veel meer tegenkomt. Dit wil wel zeggen dat het voor de orga nisatie moeilijker wordt om alles te kunnen bekostigen. De stich ting heeft van de gemeente Vlis- singen al de toezegging dat deze het terrein in het Nollebos weer beschikbaar stellen. Verder is de stichting, naast subsidies van pro vinciale en lokale overheden, ook afhankelijk van de verhuur van Op 16 mei aanstaande zal voor het 5e achtereenvolgende jaar weer het Klomppop - festival plaatsvinden.in De Stenge te Heinkenszand. Het Ie lustrum heeft de organisatie doen be sluiten dit festival een feeste lijk tintje te geven, waarvoor uit Amsterdam de uit 13 man (en vrouw) bestaande show en feestband Paolo Passionate and the Pennies from Heaven is uitgenodigd. Traditie bij het Klomppop - festival is dat de nadruk altijd ligt op de Zeeuwse popgroep en, wat ook dit jaar weer het geval is. Het stond nog niet helemaal vast welke Zeeuwse groepen zullen optreden maar voor 90 procent kunnen we de volgende groepen verwach ten: om 12.30 zal 'Carbazol' met haar raggae-sound het festival openen. Van Sequence stond nog niet vast of zij deelnamen aan het festival bij het 'ter perse' gaan van dit nummer. Wie we wel kunnen verwachten zijn Rocky West en de Humbuggers, een wat oudere, uit 8 man bestaan de Rock Roll - formatie met rock uit de jaren 50/60. Leuk te vermelden is dat van deze groep eind april een LP uitge bracht wordt welke zeker op het festival zal worden gepre senteerd. 'Blubber de Bie', ook een 8- mans formatie, zij spelen covers en eigen werk. Moei lijk om ze in een bepaald muziek'hokje' te zetten om dat ze dat zelf ook niet zo weten. Surrender uit Heinkenszand, een trio dat zich al enkele jaren met groeiend sukses toelegt op het spelen van heavy rock bluesnummers, zowel covers als eigen werk. Feedback, West-coast-funk, een 6-mans formatie met al de nodige ervaring. Sing-Sing-Movement, Combat rock. Uit Kapelle komt een nieuwe jonge band 'Connection'. Acht Zeeuwse formaties zullen aantreden en als uitsmijter zo als eerder gezegd 'Paolo Passio nate and the Pennies from Hea ven. De groep is opgericht in 1981, waarna ze in een stroom versnelling zijn geraakt. Per jaar wordt zo'n 120 maal gespeeld in en op popfestivals, zomer feesten, jeugdcentra en ga zo maar door. Ze hebben ook al kramen aan ondernemers op het terrein. Dat de kraampjes sfeer- verhogend en publiektrekkend zijn weten we nog uit voorgaande jaren, dus heren/dames onderne mers, heeft u belangstelling neem dan nu alvast kontakt op met de stichting (01184-18462). De nadruk bij dit vijfde Rhythm ’n Booze festival ligt ook nu weer op de Zeeuwse popmuziek in al haar vormen. Om dit ook te kun nen realiseren doet de organisatie een beroep op de Zeeuwse pop groepen om zich nu al te melden wanneer zij tijdens het festival willen optreden. Dus, wil je een kraam huren of optreden tijdens het festival, bel of schrijf even naar: Stichting Rhythm ’n Booze Postbus 490 4380 AL Vlissingen Telefoon: 01184- 18462. een aantal tv-optredens achter de rug waaronder Sonja Barend, Nederland Muziekland, De Lachende Scheerkwast, Tineke, de W.D.R. en de B.R.T. Geen kleinigheid dus! De groep is een smeltkroes van nationali teiten en maakt grotendeels zelf geschreven muziek, waarvan de stijl ietwat zuidamerikaans en de sfeer overrompelend en feestelijk is. Een toepasselijke afsluiting van het 1e lustrum van het KLOMPPOP - FESTIVAL. Het Middelburgse Jazzfestival groeit nog steeds! In de achtste uitgave van dit evenement op donderdag 9, vrijdag 10 en zaterdag 11 mei aanstaande zullen niet minder dan 27 orkesten optreden. Dat is meer dan in enig eerder gehouden festival Donderdag 9 mei geeft wethou der Bergshoef om 19.00 uur het officiële startschot op de markt in de Zeeuwse hoofdstad. Dan begint het eerste concert dat wordt verzorgd door 'The Blue Jeans Big Band'. Een uur later gaan in niet minder dan acht Middelburgse cafe's evenzovele bands spelen. Op vrijdagavond concentreren de activiteiten zich in de Con cert- en Gehoorzaal. Daar tre den drie bands op. Aanvang: 21.00 uur. De Middelburgse binnenstad staat op zaterdagmiddag bol van de jazzmuziek. Vanaf 13.00 De 72-jarige Amsterdamse accordeonist Johnny Meijer trad op 26 maart op in "De Mug" te Middelburg. Dat de naam van deze vitale Amsterdammer nog steeds een grote aantrekkingskracht heeft bleek op die avond over duidelijk. De niet zo grote ruimte van 'De Mug' was vol gepakt met liefhebbers van jazzy accordeonmuziek. Op de eerste rijen hadden zich uur trekken vijf looporkesten door de straten. Daarnaast ge ven drie andere jazzbands con certen op podia in de Lange Delft, op de Markt en in de Langeviele. En, op diezelfde zaterdagmiddag laten nog eens zeven bands zich horen in cafe's. Slot; Het slot van dit zeer inte ressante evenement staat op het programma in de Concertzaal. Vanaf 21.00 uur treden daar weer drie bands op. De organisatie is in handen van de Jazz Activiteiten Stichting Zeeland. De leden van het be stuur van die stichting zijn pure amateurs, die vele, vele uren hebben gestoken en nog zullen steken in een vloeiend lopende organisatie. Zoals gezegd zijn er 27 bands te beluisteren. De meeste ko men natuurlijk uit eigen land, maar het festival krijgt een flinke internationale tint door deelname van jazzformaties uit Polen, Engeland en Frankrijk. vele bekenden uit het Midden- Zeeuwse muziekwereldje ver zameld om de oude meester te kunnen bewonderen. Wij zagen onder meer saxofonist Theo Phil, de pianisten Harry Boer, Piet de Witte, Kees Hooge- steger, Ruud Tollenaar en Paula Koster. Ook de accordeonist van 'Swingchroon', Koen vd Pol was present. Johnny Meijer maakte het he lemaal. Hij swingde, begeleid door eigen bassist en drummer John Muijs (die Meijer naar Zeeland had gehaald), dat het een lieve lust was. Maar hij speelde ook een fuga van Bach, tango's en een op zwepend Roemeens nummer. Iedereen was zeer tevreden, ook Johnny Meijer zelf, die het ent housiaste Mug-sfeertje wel kon waarderen. Alle reden dus om aan te dringen op een herhaling! VLISSINGEN KAN WEER REKENEN OP HET RHYTHM N BOOZE- FESTIVAL WAT ZAL PLAATSVINDEN OP DONDERDAG 25 JULI. AIIIHIELIBIIIN KLOMPPOP M%z-ri:snvAi Maramon. De internationaal bekende Engelse kïarinetist Sammy Rimington speelt op vrijdagavond met zijn band in de Concert- en Gehoorzaal, Middelburg. The Old Time Freeweelers treKKen op zaterdagmiddag 11 mei door de Middelburgse binnenstad.

Gimmick | 1985 | | pagina 9