ion Ron Konings is al een ruim aantal jaren met geluid en opnemen in de weer. Sinds drie jaar heeft hij nu een zich immer uitbreidende studio in Vrouwenpolder, met faciliteiten die het ge mak van de muzikanten dienen. Zo zijn er naast de uitgebreide studio een bar, een solarium, een sauna en voor de erg bezwete muzi kanten een douche. Naast,deze ruimten voor geestelijke en lichamelijke ontspanning kan men ook nog blijven eten en slapen. Overal is aan gedacht om de muzikanten een zo pret tig mogelijke werksfeer te bieden. Konings hierover: "Ik vind het een van de eerste vereisten van een studio om mensen op hun gemak te stellen. Wanneer je dit vergelijkt met wat er zich bij de grote, bekendere studio's af speelt, dan vind ik dat ik het goed doe. De uiteindelijke kwaliteit is daar ook naar. Grote stu dio's hebben vaak geen oog en oor meer voor de muzi kant die komt opnemen, het gaat hen alleen om het zo goed mogelijk verkopen van wat zij opnemen". Veel Zeewse muzikanten - van klassiek tot new-wave - hebben echter nog niet de weg naar Studio Ron Ko nings gevonden, waarover hij zelf zegt "de ligging is is mijn nadeel". Die verscheidenheid aan op nameapparatuur heb ik, om dat niet elke muzikant die bij mij komt opnemen be schikt over een even groot te besteden bedrag. Het opnemen met de 16- sporen Otari kost per dag f 600,—, terwijl het opnemen met de 4-sporen cassettedeck f250,— per dag kost. De eindmix is altijd bij de prijs inbegrepen, aldus Konings. Verder is de studio uitgerust met een Nikko en Revox moni toring, effekten zoals een tape phasing, compressor-limiter, een EMT 240 goldfoil galm en een aantal goede microfoons waar onder o.a. AKG en Sennheiser. In de kontrolekamer kan men dan alles beluisteren via een 30-kanaals in-line mengtafel over BW-luidsprekers. In de studio staan ook nog een Fen der Rhodes, een Korg Polysix en een Bechstein vleugel. Ik heb goede apparatuur aange schaft omdat dat het eindresul taat altijd ten goede komt. Ik hoef niet het grootste van het grootste te hebben, maar ik wil wel het beste hebben wat er is. De ontwikkeling in de muziek industrie voor wat betreft het gebruik van computers en se quences, houdt Ron Konings scherp in de gaten. Het moet niet zo zijn dat als er straks jonge muzikanten bij mij ko men opnemen, het technisch voor mij onbegrijpelijk is ge worden. Ik kan in dit beroep niet stil blijven staan, omdat ik er dan binnen vijf jaar uit Hg. Tot nu toe opereert Ron Ko nings steeds alleen in zijn stu dio. Extra personeel zou hij er wel graag bij willen hebben maar dat is financieel nog niet mogelijk. De mensen die bij hem komen opnemen zijn allen zeer tevreden met het resultaat en daarbij behoren ook muzikanten van buiten Zeeland. Wanneer een groep iets wil bereiken dan moet zij zoveel en zo lang mogelijk opnames maken en sturen naar de platen maatschappijen. Voor die opna mes kunnen zij bij mij terecht, want ook al ben ik dan maar Vrouwenpolder, ik lever wel goed werk af. Voor een afspraak of een be zoekje aan Studio Ron Konings kun je altijd even bellen naar Studio Ron Konings Koningin Emmaweg 16 Vrouwenpolder Telefoon: 01189 -2818 Balancerend op het uiterste puntje van Walcheren, tussen bossen en duinen waar je de zee kan ruiken, bevindt zich de studio van Ron Konings op een van de mooiste plekjes van Nederland. De omgeving staat garant voor een inspirerende en optimale sfeer. Wanneer je als muzikant naar Vrouwenpolder gaat om opnamen te maken, dan moeten al deze gegevens er wel voor zorgdragen dat er na een dag opnemen in de studio iets positiefs op de band staat. Zij hebben daarbij ook het idee dat hoe groter de studio en de daarbij behorende op- name-apparatuur, zij meer garantie denken te hebben voor een betere kwaliteit van hun muziek. Zij verge ten daarbij dat het een sa menspel is tussen de muzi kant en de geluidstechnicus. Om nu toch deze muzikanten naar Vrouwenpolder te laten komen heeft Ron Konings een nieuwe 16-sporen Otari recorder besteld. Eind juni moet deze recorder in zijn bezit zijn. Deze aanschaf is puur kom- mercieeL Ik moet mijn brood verdienen met opnemen en met die nieuwe recorder hoop ik dat ik meer opnamewerk krijg in het popgebeuren. Nu is het echt niet zo dat Ron Konings dagen achter een op een houtje zit te bij ten omdat er niets voor hem te doen is. Naast de vertrouw de opnames verzorgt hij ook muziek en/of geluid die men’ bij een film, video of diaserie wil hebben. Ook lokatiewerk- zaamheden worden door Ron Konings uitgevoerd. Naast de prettige sfeer die er heerst in en rond de opname studio beschikt Ron Konings over uitstekende apparatuur om de opnames zo goed mo gelijk te maken; de al eerder genoemde 16-sporen Otari recorder, een 8-sporen recor der, een 2-sporen recorder en een 4-sporen cassettedeck. GELUIDSTECHNIEK i 16 17 Marius de Mobel

Gimmick | 1985 | | pagina 10