kortweg aktueel kortweg aktueel Brogum, Zierikzee ANYWAVE- FESTIVAL MIDDELBURG FOLKLORE- STAD OP 20, 21 en 22 JUNI. De Stichting Middelburgse Braderiebelangen organiseert 20, 21 en 22 juni aanstaande een jaarlijkse manifestatie; Middelburg Folklorestad, een driedaagse braderie met kom- merciele, folkloristische en toeristische aktiviteiten. Voor het eerst dit jaar echter dat ook culturele evenementen, in de meest ruime zin van het woord, een belangrijk onderdeel van het totale programma zullen gaan uitmaken. Hiervoor wor den in de binnenstad van Middelburg 25 podia opgesteld, waarop amateur- en semi pro fessionele artiesten hun diverse acts opvoeren. Gedurende deze dagen zullen 's avonds in diver se horecagelegenheden concer ten worden gegeven. Hoogte punt zal zijn de Samba-groep NEGAop 21 juni. Tropische muziek op de langste dag van het jaar met hopelijk de daar bij behorende temperatuur is 's avonds te zien en te beluis teren in "De Mug". 1985 is een jaar vol Lustrum vieringen. Het Klomppop-fes- tival wat haar festiviteiten al achter de rug heeft; het lus trum van het Rhythm 'n Booze festival wat zal plaatsvinden op 25 juli en daar tussen zit het lustrum van het Any wave-fes tival op donderdag 27, vrijdag 28 en zaterdag 29 juni in Bro gum, Zierikzee. Wel kunnen wij de bands noemen die zo goed als zeker het Anywave- festival zullen opluisteren. De bands die zullen aantreden zijn: Trio en 1, Hoempapa met een knipoog. The Noise, moderne muziek. Digital Dollies, Trash-disco en Pokke-rock. Band X, zij spelen van alles met acts. de instrumenten weer eens ouder wets te laten gieren. Een reeks oude hits werden in de vierde ver snelling gegooid en met een onge kende bezetenheid op het publiek afgevuurd. De Vlissingse Ramones waren een feit. Het is natuurlijk doodzonde dat deze unieke band na een aantal jaren ophield te be staan en dat zonder afscheidsop- treden. Maar, dat laatste gaat er dan nu toch aankomen in de vorm van een z.g. reunie-concert. De zinderende rock Roll van Rene de Munck, Joop Leewis, Rinus Honig en Hans Walraven zal nog eenmaal Vlissingen in vuur en vlam zetten. Hans de Booy is op 12 juli 1985 te gast in discotheek De Hooizolder te Westkapelle. Hans de Booy heeft na twee jaar klein-kunst studie en als acteur bij het Belgische thea tergezelschap 'De Zwarte Komedie' zijn 'stiel' gevonden in het schrijven en zingen van Nederlandstalig repertoire. In 1983 scoort hij zijn eerste hit met het door hem zelf ge schreven nummer "Een vrouw zoals jij", waarover Frits Spits zei 'Als je denkt alles gehoord te hebben, blijkt dat dus niet zo te zijn'. Naar aanleiding van dit succes besluit Hans een band te for meren en de gok te wagen zich in het live-circuit te begeven. Hij heeft daarbij het geluk dat vlak voor hij met de band zal gaan optreden, zijn nummer J*A/7/7ajbe/"alom in den lande luidkeels wordt meegezongen. Eind 1983 verschijnt zijn der de single "Thuis ben", waarin in de muzikale bezetting schit terend mondharmonical van Toots Thielemans is te beluis teren. Ook dit nummer wordt Op zaterdag 15 juni a.s. treedt in De Piek te Vlissingen de R&R- band LONDON COWBOYS op. Rock Roll mag weer, getuige de opkomst van de garagerock en de psycho/rockabilly. Naast de synthesizerpop heerst de R&R over alles wat nog het vuur der rebellie in zich herbergt. Het is de muziek van de straat en van louche beatkelders. R&R wordt geuit op gitaren en gaat over drank, vrouwen, sex, verveling en opstan digheid. Een band die al deze ei genschappen in zich heeft zijn de London Cowboys. Een Ameri- kaans/Engelse band die de 'cult status' snel aan het ontgroeien is. De London Cowboys zijn opge richt door de uit de New Yorkse R&R-scene afkomstige zanger Steve Dior en gitarist Barry Jones. Begin jaren 80 raakten ze in Lon den verzeild nadat een Europese toernee met de Clash wegens vi- sumproblemen niet doorging. De toen geheten "Idols" gingen uiteen en de London Cowboys werd opgericht, met toevoeging van wat Engelse muzikanten. Zij hebben ondertussen al twee Lp's uitgebracht en speelden ze mee op de solo-lp van Sid Vicious en begeleidden hem op zijn tour nee. In die tijd voegde ex-Sex Pistol bassist Glen Matlock zich bij de band. Momenteel zitten de London Cowboys in de studio om onder productionele leiding van niemand minder dan Rolling Stones-gitarist Keith Ritcardseen derde Lp op te nemen. Deze eerste Nederlandse toernee dient dan ook als stevig opstekertje voor deze ongetwijfeld bloedhete R&R-schijf. De organisatie wil van dit 5e ANYWAVE - FESTIVAL iets speciaals maken en heeft daar om haar programma verdeeld over drie dagen. Op donderdag 27 juni vindt de opening plaats waaraan o.a. door een fanfare band medewerking wordt gege ven. De opening zal op een heel speciale manier worden verricht, 's Avonds treden er diverse bands op. Vrijdag 28 juni is bestemd voor een optreden van "Het klein or kest". In tegenstelling tot de donderdag en de zaterdag, die gratis toegankelijk zijn, zal er voor het optreden van 'Het klein orkest' entree worden gevraagd. Deze entree prijs moet nog wor den vastgesteld, dit is afhanke lijk van de eventuele subsidie. Bij toekenning van de subsidie zal de prijs laag kunnen zijn. Ook een aantal speciale acts zijn afhankelijk van deze sub sidie en kunnen derhalve nog niet bekend worden gemaakt. Zaterdag 29 juni staat geheel in het teken van het Any wave - ge beuren. REUNIE-CONCERT CHIPS op zaterdag 29 juni aanstaande in De Piek te Vlissingen. Zo'n acht jaar geleden werd Vlissingen en omgeving opge schrikt door een wel heel erg snel bandje met de veelzeggende naam "Chips". Vier doorgerockte muzikanten voelden zich, door de heersende punkrage, genoodzaakt THE KILLER RABBITS zijn van de partij op het vijfde RHYTHM 'n BOOZE-festival, wat zal plaatsvinden op donder dag 25 juli op het bekende ter rein in het Nollebos te Vlissingen. The Killer Rabbits is een vijf- mans-formatie die muziek, humor en visuele acts mixen tot een voor stelling vol verrassingen. Ze voor zien in zowel aanschouwelijk als muzikaal amusement. De formatie bestaat uit: Roger Grandad Rabbit, zang, bas en ritmegitaar en schrijver van een top-10 hit en komt Hans de Booy in een geweldige stroomversnelling terecht. De ene hit na de andere vloei en uit zijn pen waaronder "De Vrijheid", "Ogen" en begin juni 84 de LP "Vermoeden van Vrijheid". Bij zijn solo-optredens met orkestband, die Hans de Booy doet naast zijn optredens met begeleidingsband, brengt hij al zijn grote hits en daarnaast repertoire van zijn Lp's. Delicious Damage, chaos met een lijn erin. Renegade, hard rock. Albedo, eigen repertoire. Blubber de Bie, een 8-mans/ vrouw-formatie met funky covers en eigen repertoire. The Zoo, moderne muziek. Populair, rockmuziek. Nimrod, new-wave met invloe den van The Cure en Talking Heads. Red Sox, pop rock. New Gate, hard-pop-rock. Dust, Beatle en popmuziek. Willem en Wout TSE, rock. Past Tense, een 60-jaren band. Z.P.C., Zeeuws Percussie Col lectief. Irene, mime. Indian Autumn, zeer moderne muziek. Brood Band, Herman Brood mu ziek. Tot zover de gegevens die vast stonden bij de organisatie. Daar Gimmick een 6-wekelijkse uit gave is, komen we in de vaste rubriek 'terugblik' op het Any wave-festival wat gunstiger te zitten. Gimmick wenst de organisatie succes met de verdere samen stelling van het programma en zullen in het tweede nummer, wat zal uitkomen op 9 juli uit gebreid terugkomen op het Anywave-festival in Brogum. I 25 24 Note redaktie: Door het feit dat Gimmick (de lay out) op 21 mei bij de drukker dient te zijn en het Anywave-festival plaats vindt op 27, 28 en 29 juni is het zowel voor de organisatie van het festival als voor Gimmick nog niet mogelijk een exacte programma-samenstelling te geven. Hans de Booy

Gimmick | 1985 | | pagina 14