kortweg aktueel kortweg aktueel JA, IK WIL EEN ABONNEMENT OP HET MUZIEKBLAD GIMMICK Naam Adres. .Woonplaats. Postkode. Handtekening Telefoon Gimmick wordt in een kalenderjaar minimaal acht keer uitgegeven. Wil je regelmatig op de hoogte worden gesteld over wat er allemaal in Zeeland gaande is op het muzikale- en theatervlak, neem dan een abonnement op Gimmick! Je ontvangt het blad dan om de 6 weken automatisch in de bus. Makkelijk toch! Het enige wat je moet doen is onderstaande bon invullen en f 25,-- storten op gironummer 5628577 tn.v. Stichting NOVA, Postbus 5044 in Vlissingen en er even bij ver melden 'abonnement GIMMICK'. rist Johnny Griffiths en een grap pig, zeer laag gezongen versie van 7 put a spell on you' van trompet tist Chris Purvers. Neil 'Reg' McArthur zorgt voor een instrumentale versie van '777e Lone Ranger' van Rossini. Verder zijn in de show "Allez Bananes" standaardwerken opge nomen als 'Snakes in the grass', 'Who put the bop in the bop-she- bop' (van Barry Mann), 'There ain't nobody here but us chickens' en het nummer 'Blue Skies'. Ze geven een eigen versie van de gospel 'Go down Moses' met inge- bouwde Hamlet-act. Daarnaast moet een "moderne jazz-instru mental" op piano van Theolonius Monk eraan geloven en de uit 1910 daterende classics 'Shine' en 'Jum- pin Jive'. Op het klassieke vlak worden stuk ken van Rossini, Mozart, Tsjaikow- ski en Ravel in een vrolijke variete- versie door elkaar gemengd. Daar staat dan weer een a ca- pella disco-nummer (Sic) 'Boo gie Nights' tegenover. Een persiflage van Edith Piaf haar grote chanson 'Je ne re- grette rien'in het Engels ver taald als 'Ge nuh regret Ryan'. Verder staan op het repertoire van Harvey and The Wallbangers een treurmars-versie van 'Jailhou se Rock'die zal openspatten tot een scheermesscherp uptempo en de 'kerstsong' 'Rudy the Reindeer'. "The most brilliant band on earth" (The Islington Gazette), "Catch them if you can" (Sunday Times) en "More talent than possibly be healthy" (The Scotsman), zijn een greep uit de openingskoppen die de kranten in Engeland en Schot land gebruiken boven hun artikel over HARVEY AND THE WALL BANGERS. classics uit de 40-60er jaren en zelfs gospel ontbreekt niet aan hun vrolijke anarchie. Niets is veilig voor hun bizarre humor, ook de klassieke muziek moet eraan geloven. Op het podium beelden ze elk een type muzi kant uit, waarbij de wisselwer king tussen de verlegen jongen, de olijke swinger en de vetkuif- pianist zorgt voor heel wat ple zier, dat met droge Britse hu mor aan elkaar wordt gebreid. Vergelijkingen met voorgangers als Spike Jones, de Bonzo Dog Band en Alberto y Lost Trios Paranoias als met de meer re cente a capellaformaties te we ten The Flying Pickets en The Nylons, doorstaan ze met glans. In Engeland zijn ze inmiddels uitgegroeid tot een kleine rage, dankzij erg succesvolle live-tv- optredens. Hun show "Allez Bananes", daterend uit 1984, staat voor bijna anderhalf uur bruisend vermaak, waarbij het onmogelijk is zich maar een seconde te vervelen en waarin ze zelfs de meest fanatieke maaglijder aan het lachen krijgen. Repertoire Er wordt nogal van instrument ge wisseld en ieder speelt om beurt een hoofdrol als zanger, telkens begeleid door een aantal van zijn doo-wop of dabbadingdongding- dongdah-zingende makkers dat zorgt voor een huiveringwekkende versie van 'Breakaway' door gita- Ontstaan vanuit een traditie van zanggroepen aan de Uni- versiteit van Cambridge, vond Harvey Brough in 1981 enkele vrienden bereid om een zoge naamd 'Barbershop quartet' te formeren. Harvey wilde een groep met veel Hubba Hubba en Hoop-De-Do. Een Ameri kaanse cocktail zorgde voor verdere inspiratie en de groeps- naam, THE WALLBANGERS. In het gezelschap van Harvey vinden we een wiskundeprof., een universitair, artiest en bas speler en enkele jongens met hoge muziekdiploma's. Het zijn volleerde muzikanten die afwisselend heel wat instru menten bespelen. Zes prettig gestoorde heren die de 'showbizz' ludiek op de kor rel nemen. Ze brengen een ge varieerd programma waarin hun repertoirkeus zeer uiteenlopend is. Ze schromen niet alle genres aan te pakken waaronder Rock 'n Roll, R&B, Western Swing, Boogie, Late-night-jazz, pop- de nummers voor de band. Johnny Sequins, gitaar en bas en een ervaren sessie-muzikant. Hij schrijft de meeste muziek voor de band. Nick Seaside Rabbit, gitaar en ritmegitaar. Hij is tevens de jongste en kleinste van de band. Roger Radio, keyboard. Roger verricht de meest gekke akro- batische toeren op het podium en voorziet in het merendeel van de visuele humor in de band. Hij schrijft veel materiaal, zingt, speelt de basgitaar en trompet. Mad Morgan, drums. Hij schreef de lyrics voor hun laatste single, Captain Marvellous met op de B-kant Bill the Magie Bunny. Hun anderhalf uur durend pro gramma van anarchistische hu mor en gewaagde rock is afwis selend beschreven als "stom", "opwindend", "baanbrekend nieuw werk", "om in tranen uit te barsten", "uitstekend" en "dwaas", "idioot, maar waard om te zien" en heel veel andere dingen, ongepast om hier te schrijven. The Killer Rabbits hebben een sterke aanhang opgebouwd in Kent en weten zichzelf terug gevraagd waar ze gespeeld heb ben. Betrokkenheid en reaktie van het publiek worden sterk aangemoedigd. Zelf zegt Killer Rabbits: "Wij zijn er zeker van dat je van ons zult genieten". The Killer Rabbits, donderdag 25 juli op het Rhythm 'n Booze-festival in het Nollebos. Meer informatie over de samen stelling van het programma in de volgende uitgave van Gimmick op 9 juli 1985. Op vrijdag 26 juli 1985 is De Hooizolder de plaats van op treden voor de close-harmony formatie The Trammpsï The Trammps, bestaande uit Jimmy Ellis, leadzang Robert Upchurch, zang Harold "Doc" Wade, zang en Stanley Wade, zang bestaan nu al weer zo'n kleine twaalf jaar, waarin ze regelma tig single's en zo'n 7 Lp's pro duceerden. Hun allereerste single 'Love Epidemie' werd op 13 april 1974 alarmschijf bij Radio Veronica. Hierna volgde nog 12 single's die allen in de tip- en hitparade versche nen. Vier vriendelijk talentrijke zangers die met hun bruisende humorvolle show een voortref felijke 'performance' geven. Hun laatste nieuwe single 'Move' staat helemaal in het teken van de Benelux; het is een schitte rende 'gouwe-ouwe' van onze zuiderburen Jess James en geproduceerd en gearrangeerd door het Amsterdamse duo Eric van Thijn en Jochem Fluitsma. WAAR IS GIMMICK I TE KOOP! I I 27 26 Harvey and the Wallbangers, zes prettig gestoorde heren zorgen voor de afsluiting van het Straatfestival Vlissingen GIMMICK IS TE KOOP IN: alle grote boekhandels van de grote steden in Zeeland De Hooizolder te Westkapelle Muziekhandel Van Damme in Middelburg Centrale Discotheek in Middelburg The Cavern in Middelburg De Klomp in Ovezande Brogum in Zierikzee Leo's Platenbar in Goes Polyfoon in Hulst Arty Party in Ter neuzen Muziekcentrum Middelburg Den Dekker Slagwerk in Kapelle Gewoon een abonnement nemen!

Gimmick | 1985 | | pagina 15