INITIATIEF FILMHUIS MECCANO Uit Belgie Showtime at the Apollo Stemming Slotavond Slotavond Professioneel Het is ongebruikelijk om tus sen de rubriek 'terugblik' even binnen te komen vallen maar op het allerlaatste moment ontvingen wij nog een schrij ven van de Stichting Deltapop met het verzoek een stukje te willen plaatsen over DELTA POP op zaterdag 15 juni a.s. Daar de lay-out al praktisch klaar was gaf dit enkele pro blemen aangaande de rubriek. Daarom tussen de terugblik een 'kortweg aktueel-nieuwtje' uit Oude-Tonge. ZATERDAG 15 JUNI a.s. DELTA-POPop de ijsbaan aan de Provinciale weg van 12.00- 19.00 uur met De Brood Band, Funky Band, Nimrod, Trash en Claw Boys Claw.: Entree f5,—. Swingende binnenstad TE KOOP Dynelectron BAS i.z.g.s. met Schalier stemmechaniken en Dimargio percusionelement. Prijs: f 500,--. Te bevragen: F. Bosschaert, Hulsterweg 164 in Terhole, 01140-13746. ,'A Th terugblik terugblik Van Helden viel in bij de Poolse band Sammy Rimington Maramon. 6 7 Bij elkaar dus vijftien orkesten, die maakten dat het publiek zich niets aantrok van de voor de tijd van het jaar te lage temperaturen. Jammer was het dat het verkeer door de Langeviele kon blijven rijden. Dat gaf hier en daar wat agressie zowel van de geboeid luisterende toeschou wers als bij de automobilisten, die zo nodig door wilden rijden. Gold Washboard trok zich er niets van aan. De leden van dit orkest brachten wederom een prima show. Over show gesproken. De Cultivated Swabb Band, een van de looporkesten bracht niet alleen een goed stuk mu ziek. De leden van dat orkest ontpop ten zich als ware artiesten. Zij stuurden het zo goed uitgekiende loopschema volledig in de was. Maar wie maalde daar om? JAZZ-FILMFESTIVAL KRIJGT VERVOLG Filmhuis 'Meccano' aan het Damplein te Middelburg is meer dan een bioscoop. Hoofddoel is natuurlijk het draaien van films. Maar daarnaast worden diverse ondersteunende aktiviteiten op touw gezet. Een mooi voorbeeld daarvan was het Jazz-filmfestival, dat werd ge houden op 26, 27 en april april j.l. Dit festival van oude jazzfilms diende als opwarmer voor het jazzfestival dat twee weken later in Middelburg werd gehouden (hierover meer in Gimmick). Een prima initiatief dat weliswaar niet alle avonden volle zalen trok, maar dat toch als geslaagd kan worden be schouwd. De mensen van 'Meccano' denken er blijkbaar ook zo over, want zij maakten reeds bekend dat het jazz- fhmfestival een vervolg zal krijgen. Op onze vraag hoe het filmhuis aan die fraaie oude jazzfilms was gekomen antwoordde Leo Hannewijk van 'Mec cano' dat dat een zaak was van goede kontakten. Eerst was men in onder- handeling met een Nederlander, maar dat liep niet zo soepel. Met Zuiderbuur Steve Wante ging dat beter. "Hij was meteen enthousiast" vertelt Leo en "hij bood ook aan de films zelf aan elkaar te monteren". Een stuk of vijftien korte en langere films werden tijdens de drie avonden, die het festival duurde, gedraaid. De pure jazzliefhebbers kwamen wellicht niet voor de volle honderd procent aan hun trekken. Voor de jazzlief hebbers, die naast "lekkere" jazzmu ziek ook van een stukje show houden, was er echter veel te genieten. De uit 1950 daterende’film "Show time at the Apollo" was een van de hoogtepunten. Zowel op de vrijdag als op de zaterdagavond kregen de bezoekers Lional Hampton, The Delta Rhythm Boys, Ruth Brown and the Paul Williams Sextet, Cab Calloway Quartet and Amos Milburn tijdens moderne dixieland met leuke arrange menten. Soms werd het dixielandpad geheel verlaten en leek het of er een komplete big-band aan het werk was. Danslustigen konden niet blijven zitten. De stemming kwam er steeds beter in. Kon het nog beter worden bij het optreden van de derde groep? Er waren twijfelaars. Maar de fans van Sammy Rimington wisten het zeker. Het zou nog beter worden. Zij kregen gelijk. Het kwartet van de befaamde Engelse klarinettist (de trombonist was ziek) maakte het helemaal. De forse Poolse klanken maakten plaats voor de verfijndere muziek van Sammy Rimington en zijn begeleiders. Swingende klanken werden afgewisseld met prachtig ingehouden gespeelde hymns. Tegen het einde van het con cert luisterden alle ruim tweehonderd bezoekers ademloos toe. Pure klasse! De zaterdagavond in de Concert- en Gehoorzaal vormde zoals de traditie wil weer het sluitstuk. Tegen de vijf honderd jazz-liefhebbers kwamen bij een om te luisteren naar de South Jazzband uit Tilburg, de Cyril Jazzband uit Frankrijk en de John Maddocks Jazz band uit Engeland. Wederom een prima sfeertje en uitste kende muziek. Zeer kontrasterende mu ziek ook. Na de stevige dixieland uit Tilburg, klonk het subtiele wat oudere jazzgeluid van de vijf jonge Franse musici. En tot slot de uitstekende John Maddocks. De zaterdagavond in de Concert- en Gehoorzaal vormde -zoals de traditie wil- weer het sluitstuk. Tegen de vijf honderd jazzliefhebbers kwamen bijeen om te luisteren naar de South Jazzband uit Tilburg, de Cyril Jazz band uit Frankrijk en de John Maddocks Jazzband uit Engeland. Wederom een prima sfeertje en uitstekende muziek. Zeer contras terende muziek ook. Na de stevige dixieland uit Tilburg, klonk het subtiele, wat oudere jazzgeluid van de vijf jonge Franse musici. En tot slot de uitstekende John Maddocks. Een oude kenner vond: "Zo'n goed orkest hebben wij nog nooit in Middelburg gehad". De organisatoren zaten met één probleempje. Het was zo vol, dat er vrijwel niet kon worden gedanst. Voor heel wat mensen is dat een moeilijke zaak, vooral als de mu ziek je als het ware tot dansen dwingt. Later op de avond kwam er wel wat ruimte, maar het bleef dringen. Presentatrice Ineke Timmerman uit Middelburg leverde zowel op de vrijdag als op de zaterdagavond vakkundig werk. Haar in het Pools uitgesproken begroeting van de leden van Gold Washboard oogstte terecht grote waardering. De amateurs van het bestuur van JASZ en hun medewerkers ver richtten met de organisatie van dit groeiende festival een prima prestatie. I In een andere grote gemeente op Walcheren worden dit soort eve nementen veelal door functiona rissen van gemeentelijke diensten op touw gezet. Laten we als muziekliefhebber zuinig zijn op AMATEURS zoals we die aantreffen in het bestuur van JASZ. Van de redaktie En dan is het zaterdagmiddag één uur. Op drie plaatsen in de binnenstad be ginnen de concerten. En op dezelfde tijd maken vijf looporkesten zich ge reed voor de start van de streetparades. "De gezelligste dag van het jaar", zo hoorden wij opmerken. Middelburg was die middag 'a happy tówn'. Honderden toehoorders konden niet stil blijven staan. En daar kwam dan nog bij dat op dezelfde uren in zeven café's ook orkesten speelden. een optreden voor een laaiend enthou siaste Apollo-zaal te zien. Trouwens de elastische Cab Calloway ("Hi De Ho") was vaker (te vaak? te zien en te horen. De meest recente film "Jazz on a sum mer's day" uit 1960, die in kleur op het doek verscheen, viel nogal tegen. Op de zaterdagavond toen het theater helemaal vol zat, werd alleen het eerste gedeelte vertoond. Beeld en geluid waren slechter dan de oudere films. Een compliment voor de flexi biliteit van de Meccano-ploeg, die, toen bleek dat deze rolprent niet aan de verwachtingen voldeed, snel overschakelde op betere zwart-wit films. Duidelijk was wel, dat de niet zo ingevoerde jazzliefhebber toch de voorkeur geeft aan de wat oudere jazz, die vaak pittiger en vrolijker is. We zien met belangstelling uit naar het tweede jazz-filmfestival. Ook dan gaan we zeker weer richting Pauwpoort.

Gimmick | 1985 | | pagina 5