kortweg aktueel kortweg aktueel POPFESTIVAL TERNEUZEN 24 augustus a.s. podium circuit.... E 7eL 01/89-2273 4 5 7 2 Aanstaande zaterdag is het dan zover! Het Popfestival Terneu- zen. Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad voor het zo ver kon komen. Gimmick heeft, vanaf het 0 - nummer de aktiviteiten van de Stichting Pit gevolgd, ja of nee subsidie, benefietconcerten, ver koop stickers, inschakelen be drijfsleven enz. In de vorige uit gave (2) van Gimmick hebben we al een programma-overzicht gegeven. We komen hier nu nog even op terug met wat aanvul lende informatie. Na het zomerseizoen start disco theek De Hooizolder met een podium-circuit! MEDEWERKERS: van de redaktie 20 september 3 dagen 1 okt. 24 september 1 november 3 dagen 5 november 12 nov. 13 december 3 dagen 6 17 december 24 dec. 24 jan. 1986 3 dagen 4 febr. 28 jan. 1986 3 De bedoeling van het podium-circuit is, dat groepen van ongeacht welke muziekstijl (pop, funk, jazz, rock, hard-rock, new-wave, enz.) op vaste avonden kunnen spelen in een lokatie voorzien van alle faciliteiten, zoals een groot podium, licht en P.A. Voeg hieraan toe al die mensen die informatie verstrekken, éénmalige stukken schrijven, ideeen aanbrengen enz., dan begrijp je dat we niet ieder een kunnen vernoemen want dat zijn er nogal wat. Aan allen onze hartelijke dank! In iedere uitgave van Gimmick tref je een klein stukje aan waarin vermeld staat wanneer de uiterste datum is dat de kopij bij de redaktie binnen moet zijn. Het is gebleken dat dit wat ver warrend werkt omdat naast deze uiter lijke datum ook de datum wanneer Gimmick nummer Uiterlijke datum inleveren kopij Tijd voor de redaktie om de laatste ge gevens uit te werken en te 'lay-outen' Gimmick uitkomt staat vermeld en daar zit dan weer een week tussen. Die week tussen inleveren kopij en uitgave Gimmick is voor de drukker. Nu beschikken we over een waan zinnig goede en betrokken zijnde drukkerij maar hij kan geen wonderen verrichten en heeft deze week echt no dig om Gimmick zo te drukken zoals je gewend bent hem te ontvangen. Daarom onderstaand een overzicht op welke data wij de gegevens uiterlijk binnen moeten hebben, willen ze ten minste in het eerst uitkomende num mer opgenomen zijn. tie per avond te laten optreden of er een soort mini-festival van te maken en twee of drie groepen per avond te laten optreden. Dit zal erg afhangen van het aanbod. Heb je interesse om mee te draaien in het podium-circuit of wil je meer informatie, stuur dan even een briefje naar Gimmick, Postbus 5044, 4380 KA in Vlissingen. Kant-en-klare lay-out naar de drukker Ophalen gedrukte Gimmick Hoewel de bezetting van de Time Bandits in de loop der tijd enige ma len gewijzigd is, heeft dat nooit de herkenbaarheid van het geluid van de groep aangetast. Dit is vooral te danken aan de (herkenbare) inbreng van zanger/gitarist Alides Hidding. Sinds een paar weken maken de Time Bandits voor live-optredens gebruik van een 5e bandlid. De huidige bezetting van de Time Bandits is als volgt: Alides Hidding, lead vocals/lead guitar; Ake Danielson, keyboards, backing vo cals; Dick Schulte Nordholt, bass-gui- tar/synthesizer bass en backing vocals en Kim Haworth, drums en backing vocals. Als 5e bandlid voor live-optre- dens speelt dan nog Hugo de Bruin mee op guitar/keyboards en als backing vocal. Hugo de Bruin speelde voorheen in Diesel. De muziek van de Time Bandits is op- gebouwd uit soul, funk, disco en rock. De aanstekelijke weergave van plaatop namen weet de groep ook 'live' uitste kend over het voetlicht te brengen. Naast de Time Bandits kennen we als tweede hoofdgerecht FAY LOVSKY. Fay Lovsky, een veelzijdig vrouwtje met de nodige suksessen in zowel de plaat- als filmwereld achter de rug. Eén van Fay's laatste aktiviteiten is de door haar zelf geproduceerde LP "Cinema". Zoals we van haar gewend zijn heeft ieder nummer op de LP zijn eigen identiteit, maar vormen ze toch weer een geheel. De eerste single van "Cinema” heet The Pen (is the migh tiest weapen), een puur funk-nummer, een genre dat we misschien niet van haar verwachten, wat weer een bewijs is dat je haar juist door haar veelzijdig heid, niet makkelijk in één bepaald vakje kan onderbrengen. Gimmick komt in haar volgende num mer uitgebreid terug op dit festival in "terugblik". Hallo allemaal, we zijn alweer druk bezig met de voorbereidingen voor de 4e uitgave van Gimmick (met het 0-nummer hebben we er inmid dels al 4 uitgegeven). Het gaat pri ma, we mogen ons verheugen over een 'brede' belangstelling onder de muziekliefhebbers en -uitvoerenden. De samenwerking én medewerking is goed en vooral wat het laatste be treft mag niet onvermeld blijven dat de aanvulling onder 'Medewerkers' in het colofon is gegroeid naar 10. We zullen het nog vier nummers met het colofon in deze samenstelling moeten doen, daar dit voor een jaar- uitgave is voorgedrukt. Daarom even tussentijds een weergave van de juiste gegevens. Marius de Nobel heeft zijn redaktio- nele werkzaamheden voor Gimmick moeten staken wegens werkaanbie- ding. Marius blijft, indien mogelijk, als medewerker van Gimmick. Hier volgt dan de lijst van mede werkers waarbij nog even duidelijk moet worden gesteld dat een ieder zich op vrijwillige basis in zijn of haar vrije tijd inzet. - Maramon - Marius de Nobel Frans de Ruyter - Jan Janssens - Peter Wessel - Jaap van Boven - Henny van Och ten - Wim Catshoek - Chris Gotte - Raymond Slot De vaste avonden zijn de vrijdag en zondagavond. Om een klein voorbeeld van de for mule te geven voor de duidelijkheid: de eerste vrijdag- of zondagavond van de maand is het Rhythm Bluesavond, de tweede vrijdag of zondagavond van de maand Jazz, de derde vrijdag- of zondagavond hard-rock enz. Daarnaast kan de formule verder in gevuld worden door één band/forma- Tot zover een overzicht betreffende de 'eerste jaargang', welke uit 8 uitgaven bestaat. Je ziet er hier 7 staan, hier moet het 0-nummer aan toegevoegd wor den. Voor het inleveren van kopij en agenda-gegevens is de kolom aangemerkt met belangrijk, let op die 'uiterlijke' datum! De kant-en-klare lay-out van Gimmick gaat altijd op een DINSDAG naar de drukker, waarna de dinsdag daaropvolgend de gedrukte uitgave weer wordt opgehaald en via een route-systeem wordt gedistribueerd. Het popfestival vindt plaats in een tent op het Oostelijk Bolwerk Het festival begint om 13.00 uur Toegangskaarten zijn verkrijgbaar 17,50 aan de kassa 15,00 in de voorverkoop De programmasamenstelling is Thoroughbred Vogue Torture Avalanche Sequence Fay Lovsky Band Duplex Johnson Als hoofdact staat gepland TIME BANDITS

Gimmick | 1985 | | pagina 3